سینی کابل گالوانیزه، انواع سینی کابل با قیمت مناسب

 

 

ضرورت استفاده از سینی کابل


امروزه در اغلب محیط‌ها، با تجمع انواع کابل، از کابل دیتا تا کابل‌های ارتباطی، در فضایی محدود مواجه باشد که یکی از اولین پیش‌نیازهایش نیز، سیستم تهویه‌ی قدرتمند برای کاهش دمای ایجاد شده در این فضای محدود است. 
سینی کابل، یکی از بهترین پاسخ‌ها به این معضل دائمی است. استفاده از سینی‌ کابل مهرفرصنعت با کیفیت بالا در انواع و اقسام مختلف ، یکی از بهترین شیوه‌ها برای مدیریت تجمع و محافظت از کابل‌هاست که امکان دسته‌بندی و جدا کردن کابل‌‌های دیتا از کابل‌های ارتباطی را نیز ایجاد می‌کند.  بر اساس تعریف NEC، سینی کابل این‌گونه تعریف می‌شود: یونیت یا مجموعه‌ای از یونیت‌ها و اتصالات آن که سازه‌ای برای انتقال امن و حفظ کابل‌ها و داکت‌ها ایجاد می‌کند. بر اساس همین تعریف، داکت، برای محافظت از کابل‌ها در فضایی که به مقصد نهایی می‌رسند، بر روی دیوار نصب و استفاده می‌شود. سینی کابل معمولاً یا متصل به سقف و یا زیر کف کاذب نصب می‌شوند و برای انتقال کابل‌ها از منبع به نقطه‌ی مصرف مورد استفاده قرا می‌گیرند.  
اگر کل مسیر انتقال کابل در یک فضا قرار داشته باشد، معمول است که سینی کابل را در پیرامون محیط کار نصب کنند(اتصالات با زاویه‌ی متناسب برای این کار نیز وجود دارد). معمولاً سینی کابل در ارتفاعی نصب می‌شود که کارگران بتوانند به راحتی از زیر آن عبور کنند، اما نه آن‌قدر بالا که بیش از جد به سقف نزدیک بشود و دسترسی به آن محدود شود. که این خود، پیش‌فرض ما برای ارتفاع سقف را نیز مشخص می‌‌کند.
وقتی سینی کابل در اطراف اتاق نصب شده باشد، کابل‌های برق و دیتا می‌توانند در نقاط مختلفی به سینی کابل وارد یا از آن خارج شوند و پس از طی مصافتی در داکت‌ها، به نقطه‌ی مصرف برسند. برای اتصال داکت‌ها به سینی کابل نیز گیره‌ها و تبدیل‌های مشخصی وجود دارد که داکت را کاملاً به سینی کابل فیکس می‌کند.
سینی های کابل پیش ساخته مهرفرصنعت کمک بسیاری برای مدرنیته شدن ساختمان های شما و سرعت بخشیدن به ساخت و ساز های شما می باشد.
عموما وقتی از دور به کارهای مهندسان عمران و برق و مکانیک و … نگاه می کنیم تصور می کنیم که آن ها تنها با ابزارآلات پیشرفته و عجیب و غریب کار می کنند. حتی اگر سیمی در دست مهندس برق ببینم تعجب می کنیم. اما واقعیت این است که جزئیات در دنیای مهندسی به اندازه همان دستگاه آلات بزرگ و سنگین مهم است. جزئیاتی مانند سینی کابل چیزی است که کمتر کسی ممکن است آن را مهم بداند، اما نبودنش کم و کسری های زیادی را در پروژه شما ببار می آورد.
سینی کابل، همانطور که از نامش پیداست، وسیله ای می باشد که به واسطه آن کابل های برق از نقطه ای به نقطه دیگر روی آن سوار می شوند. البته در مورد کابل های شبکه که به صورت حجیم استفاده می شود نیز می توان از سینی کابل  مهرفرصنعت استفاده کرد. سینی های کابل مهرفرصنعت در انواع مختلفی ساخته شده که در مواردی هم  که کابل های ما سنگین و متراکم باشد نیز قابل استفاده می باشد.
اهمیت اصلی استفاده از سینی کابل مهرفر صنعت در دو موضوع می باشد. اول این که حجم پروژه هرچه بزرگ تر و گسترده تر باشد موضوعی به نام نظم مطرح می شود. دسته بندی درست کابل ها و عبور منظم آن ها از کوتاه ترین و بهترین مسیر در پروژه های بزرگ اهمیت خاصی پیدا می کند. این اهمیت هم از نظر زیبایی و هم از نظر عیب یابی شبکه کابلی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. در این چنین مواردی استفاده از سینی کابل بسیار کاربردی و لازم به نظر می رسد. مورد مهم دوم این که همانطور که میدانید هنگام عبور جریان از درون کابل های برق میدان الکتریکی اطراف آن ایجاد می شود، این میدان در صورتی که به درستی کنترل نشود و کابل کشی به شکل غیر اصولی صورت بگیرد، می تواند دستگاه های حساس را اذیت و حتی خراب کند. از این رو استفاده از درست و به جا از سینی کابل می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی و نظم در پروژه یک مفهوم امنیتی و پیشگیرانه نیز محسوب شود.
همانطور که در بالاتر گفته شده هنگام عبور جریان برق از درون یک کابل، میدان الکتریکی اطراف آن ایجاد می شود. هرچه این جریان شدید تر باشد میدان الکتریکی ایجاد شده قدرتمندتر می شود و اگر کابل های همسو و هم جهت کنار یکدیگر قرار بگیرند این میدان تقویت می شود. از این رو کیفیت سینی کابل ها می تواند نقش اساسی در پروژه را بازی کند. زیرا اگر این سینی ها کمی از خود رسانایی نشان بدهند و یا در میدان الکتریکی بالا دچار شکست شوند، از آن جایی که سینی کابل به تمام نقاط کشیده می شوند، در یک ثانیه تمام واحد دچار نویز و برق گرفتگی می شوند. از این رو جنس سینی کابل و روکش های مورد استفاده آن بسیار مهم و تاثیرگذار است. بهتر است سینی کابل با استفاده از دو روکش گالوانیزه سرد و گرم پوشش داده شود و جنس خود سینی از استیل باشد. در این حالت در صورت از بین رفتن پوشش ها نیز جریان و میدان الکتریکی منتقل نمی شود.
قطعات سینی کابل به طور معمول دارای کاربرد های زیادی هستند و در عین حال از تنوع بسیاری نیز برخوردار می باشند. در واقع در اکثر کارخانه ها به جای آنکه از سیم کشی روکار استفاده کنند، از روش جایگزین آن به نام سینی کابل بهره گرفته اند. امروزه بیشترین بهربرداری از این وسیله در موسسات و صنایع گوناگون و کارخانجات و شرکت ها و نیز تولیدی ها است.
در یک محیط کارگاهی و یا مسکونی اگر کلیه سیم کشی های رو کار را دنبال کنیم، می توانیم به میزان در هم ریختگی و انبوه زیادی از سیم ها پی ببریم. این مساله باعث می شود که آلودگی بصری زیادی برای محیط مورد نظر به وجود بیاید. از طرفی اگر از وسیله و قطعات همراه آن استفاده شود، محیط با نظم و زیبایی بسیار زیادی روبرو می شود و از هرگونه شلختگی جلوگیری می شود. یکی دیگر از کاربرد های این قطعات می تواند در هدایت نمودن صحیح سیم ها باشد که فوق العاده از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.
از دیگر کاربرد های آن می توان به محافظت از هادی ها در برابر آسیب های احتمالی است که بسیار موثر عمل می کنند. نظم بخشیدن به سیم ها علاوه بر موارد یاد شده در برخی مواقع می تواند وسیله ای باشد برای نصب لامپ ها و مهتابی ها در محل کار که اغلب مهندسان از آن استفاده بهینه می کنند.
کاربرد این قطعات
قطعات سینی کابل مهرفرصنعت  به طور معمول دارای کاربرد های زیادی هستند و در عین حال از تنوع بسیاری نیز برخوردار می باشند. در واقع در اکثر کارخانه ها به جای آنکه از سیم کشی روکار استفاده کنند، از روش جایگزین آن به نام سینی کابل بهره گرفته اند. امروزه بیشترین بهربرداری از این وسیله در موسسات و صنایع گوناگون و کارخانجات و شرکت ها و نیز تولیدی ها است.شرکت مهرفرصنعت با سال ها تجربه و در نظر گرفتن کیفیت و تنوع بالای محصولات خود در این عرصه همواره پیشتاز بوده است برای اطلاع از قیمت سینی های کابل و نردبان کابل مهرفرصنعت می توانید با واحد پشتیبانی فنی با شماره های موجود در سایت در تماس باشید.
در یک محیط کارگاهی و یا مسکونی اگر کلیه سیم کشی های رو کار را دنبال کنیم، می توانیم به میزان در هم ریختگی و انبوه زیادی از سیم ها پی ببریم. این مساله باعث می شود که آلودگی بصری زیادی برای محیط مورد نظر به وجود بیاید. از طرفی اگر از وسیله و قطعات همراه آن استفاده شود، محیط با نظم و زیبایی بسیار زیادی روبرو می شود و از هرگونه شلختگی جلوگیری می شود. یکی دیگر از کاربرد های این قطعات می تواند در هدایت نمودن صحیح سیم ها باشد که فوق العاده از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.
از دیگر کاربرد های آن می توان به محافظت از هادی ها در برابر آسیب های احتمالی است که بسیار موثر عمل می کنند. نظم بخشیدن به سیم ها علاوه بر موارد یاد شده در برخی مواقع می تواند وسیله ای باشد برای نصب لامپ ها و مهتابی ها در محل کار که اغلب مهندسان از آن استفاده بهینه می کنند.
مهمترین قطعات سینی کابل
در انجام امورات مربوط به سیم کشی ساختمان ها و سایر مکان هایی که نیاز به تامین برق برای دستگاه ها و سیستم روشنایی دارند به تجهیزاتی نیاز است. در این میان برخی موقعیت ها هستند که علاوه بر سینی کابل بر سایر ابزار ها مانند قطعات تعبیه شده در آن برای رد کردن پیچ و خم ها و طی نمودن مسیر های عمودی و افقی نیاز داریم که مهمترین آنها عبارتند از:
 
استاندارد نردبان کابل
 
 
۱ نردبان کابل
۲ چهار راهی
۳ ساپورت سینی
۴ رابط
۵ سه راهی
۶ زانویی
۷ پیچ کله قارچی
۸ مهره و واشر
۹ جداکننده
۱۰ درب گالوانیزه

• کاربرد درب سینی کابل مهرفرصنعت 

درب سینی یکی از قطعات سینی کابل است که مهمترین موارد استفاده آن در مکانهایی است که سیم های برق بیشتر در معرض خطر و آسیب دیدگی قرار دارند. در حقیقت نقش درب محافظت نمودن از کلیه سیم ها و کابل های عبوری از داخل سینی است. ضمن آنکه نصب درب زیبایی خاصی را به ظاهر محل مورد نظر به ارمغان می آورد.
کاربرد زانویی سینی کابل و انواع آنها در شرکت مهرفرصنعت 
از دیگر قطعات سینی کابل زانویی آن است که به تناسب خود دارای کاربرد های زیادی می باشد. بیشترین کاربرد این قطعه در مکان هایی است که نمی توان سیم کشی را به صورت مستقیم ادامه داد و حتما باید پیچ و خم هایی در آن ایجاد کرد و سپس سیم برق را عبور داد. این قطعه دارای انواع مختلفی است که از جمله آن می توان به زانویی ۹۰ درجه عمودی و افقی، زانوی ی ۴۵ درجه افقی و همچنین زانویی قابل تنظیم عمودی اشاره نمود. نمونه آخری که ذکر شد بنا به استفاده های زیادی که دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
• کاربرد رابط
رابط یکی ازدیگر از قطعات سینی کابل است که به طور قطع مورد نیاز است و نمی توان نقش آن را نادیده گرفت رابط است. متصل کردن قطعات به یکدیگر نیازمند رابط هایی است که برای این کار ایجاد شده اند. در حقیقت نقش انها برقراری ارتباط بین دو سینی است
 

ویژگی های سینی کابل pvc

 

• نردبان کابل چیست و چه کاربردی دارد؟

در برخی مواقع امکان دارد برای انتقال سیم ها به صورت عمودی با مشکل مواجه شویم. در این صورت می توانیم از نردبان کابل استفاده کنیم. نقش این قسمت از قطعات سینی کابل برای عبور دادن کابل هایی است که به صورت عمودی می باشند. در اقع مکان های با ارتفاع خیلی زیاد برای عبور دادن و محکم کردن سیم ها از این قطعه استفاده می کنند.
 
نقش سه راهی و چهار راهی در سیم کشی ساختمان
همانطور که از نام آنها مشخص است این بخش از قطعات سینی کابل برای مکان هایی که لازم است از چند جهت برای عبور سیم های برق استفاده شود مورد بهره برداری قرار می گیرند. به عنوان مثال می توان گفت که مسیر هایی را که به یکدیگر متصل می شوند را به تناسب نیاز از سه راهی ها و یا چهار راه ها استفاده می کنند تا هم از می زان سیم کمتری استفاده شود و هم نمای زیباتری را به محیط ببخشند.
کاربرد ساپورت 
ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت  که بر روی دیوار قابل نصب است برای جلوگیری از آسیب دیدگی برای ثابت کردن و محکم نمودن سینی به کار برده می شود مهر فرصنعت  به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان کلیه ابزار های سینی کابل و ساپورت تاسیسات به شمار می رود که می توانید با خیال راحت و اطمینان از کیفیت و قیمت ان نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز خود اقدام نمایید.جهت مشاوره فنی با واحد پشتیبانی ما در مهرفرصنعت در ارتباط باشید.
 
 
 
 

سینی کابل | متعلقات و تجهیزات

مهرفرصنعت تولید کنند انواع سینی کابل  

مهرفرصنعت تولیدکننده  انواع و اشکال پانچ متنوع وسینی کابل ساپورت سینی کابل  متناسب با درخواست و نیاز کارفرمایان محترم در ضخامت ها و عرض های مختلف، انواع دیگر سیستمهای محافظ سیم و کابل جهت نصب در مسیرهای عمودی و امکان بهره برداری بیشتر از هوای محیط جهت خنک کردن کابلهای فشار قوی نظیر انواع نردبان کابل با واژه انگلیسی Cable ladder، سیستمهای مجرایی انتقال سیم و کابل با محافظت بیشتر سطح کابلها در مکان های در دسترس که امکان صدمه به کابلها وجود دارد با کاربرد در پروژه های صنعتی و ساختمانی شامل انواع لوله فولادی برق رنگی و گالوانیزه سرد و گرم منطبق بر استاندارد های روز دنیا میباشد. کارخانه این شرکت، با بهره گیری از پرسنل متخصص و باتجربه، خطوط مکانیزه و تجهیزات کارآمد، با ظرفیت سالانه بیش از 1000 تن در حال تولید و ساخت این محصولات میباشد. انواع سینی های کابل گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد، سینی کابل رنگی با رنگ پودری الکترواستاتیک با مقاومت بالا در برابر ضربات مکانیکی، سینی کابل استیل جهت استفاده در محیط های با رطبت بسیار بالا و یا خورندگی شیمیایی، در این مجموعه تولید میگردد.
نام پروژه :سینی کابل و متعلقات پروژه ابزار دقیق و الکتریکال | شرکت سرمایه  گذاری پرشیا فلز اسپادانا

تولید انواع سینی برق گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد

تولید و ساخت انواع  سینی برق گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد ، سینی های استیل و آلومینیوم از محصولات شرکت مهرفرصنعت میباشد. خطوط تولید پانچ CNC، خط رنگ الکترواستاتیک، پرس برک و قیچی برقی در این مجموعه در حال استفاده است. این شرکت تولیدات خود را با کیفیت بالا به صنایعی نظیر نفت وگاز، پتروشیمی، عمرانی و تجهیزاتی ارائه میکند. شرکتهای تأسیساتی،شرکت های تولیدی فولاد و سیمان و مراکز صنعتی و فرودگاهی و بیمارستانی و تجاری از دیگر مشتریان ما میباشند. تولید سینی های کابل در کنار انواع اتصالات و فیتینگ ها در این مجموعه در حال انجام می باشد.
سینی کابل گالوانیزه گرم عمقی
سینی کابل گالوانیزه گرم مهرفرصنعت  عمقی غالبا در محیط های با دما و رطوبت بسیار بالا استفاده میگردد. به طور میانگین مطابق استاندارد ASTM123 پوششی از روی با ضخامت 60 میکرون برروی سطح فولاد قرارمیگیرد. سینی گالوانیزه سرد نیز نوع دیگری از سیستمهای محافظ سیم و کابل بوده که از ورق گالوانیزه سرد در مهرفرصنعت تولید میگردند. میزان روی در سینی گالوانیزه سرد حدود 12میکرون میباشد که در مقایسه با روکش گالوانیزه گرم بسیار کمتر است. ورقهای مورد استفاده در تولید سینی ها باید یا به صورت گالوانیزه فابریک (گالوانیزه کارخانه ای) باشند یا ورق های فولادی که پس از عملیات برش، پانچ و خم کاری به صورت گرم عمقی، گالوانیزه میشوند.
شایان ذکر است فرآیند گالوانیزه گرم عمقی با روش ASTM123 در این مجموعه در حال انجام میباشد.
مشخصات فنی و محاسبات سینی کابل
مشخصات فنی و محاسبات سینی کابل: جهت حفاظت از کابلهای برق و انتخاب بهترین مسیر برای کابلکشی مطرح میشود. تعمیرات احتمالی آینده، دوام بیشتر کابلها در سیستمهای انتقال انرژی از مواردی است که مورد توجه قرار میگیرد.
این تجهیز از ورقهای با ضخامت 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2، 2.5 میلیمتر و با طول 2 و 3 متری ساخته میشوند. سینی ها با عرض 50، 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700، 800 میلیمتر و یک متر ساخته میشود. دیواره کناری محصول به طور معمول دارای لبه با ارتفاع 40، 50 میلیمتربرای افزایش مقاومت و تحمل بار میباشند.
عمدتا در محصولات بازاری و فاقد رعایت استانداردهای مهندسی ارتفاع لبه ها را 3 سانتیمتر و کمتر در نظر میگیرند. لذا حتما در هنگام سفارش باید به این نکات مهم تاکید و از فروشنده محصول میزان ارتفاع لبه ها را سوال نمود.
انتخاب دقیق و استاندارد ابعاد سینی برق
انتخاب دقیق و بهینه ابعاد، تعداد خمها، ارتفاع لبه و ضخامت درجهت حداکثر کارایی و حداقل قیمت مهم میباشد. ابعاد سینی ها بر اساس جمع سطح مقطع کابلهای ورودی طراحی میگردد.برای اهداف توسعه ای باید 10 تا 20 درصد به جمع سطح مقطع کابلها اضافه کنیم. تعداد خم لبه ها میتواند 2 خم یعنی فاقد لبه برگشته به سمت داخل باشد یا میتواند 4 خم یعنی دارای یک لبه یک سانتی در هر طرف به سمت داخل بوده و یا 6 خم باشد. افزایش تعداد خم ها سبب تحمل بار بیشتر توسط این سیستم محافظ سیم و کابل می گردد.
انتخاب ضخامت استاندارد و لبه سینی برق گالوانیزه مهرفرصنعت
انتخاب ضخامت استاندارد و لبه سینی برق گالوانیزه در طراحی مورد توجه قرار میگیرد. برای مصارف صنعتی و تجاری عمدتا از سینی کابل با لبه 4 سانتیمتر استفاده می کنند. درصورتی که تعداد کابلها افزوده گردد میتوان علاوه بر افزایش ضخامت، ارتفاع لبه را تا 10 سانتیمتر افزایش داد. در انتخاب سیستم، ضخامت با توجه به میزان وزن کابل ها، ارتفاع لبه سینی، جنس ورق محاسبه میگردد. وزن کابل عامل تاثیرگذاری در انتخاب ضخامت ورق سینی های کابل میباشد.
 
عرض و ضخامت سینی ها با توجه به تعداد کابل های عبوری مورد توجه طراحی قرار میگیرد. انتخاب مناسب سیستم نگهدارنده سینی ها میتواند در انتخاب بهینه ضخامت آن و قمیت مناسبتر کمک نماید.
کاربرد سینی کابل مهرفرصنعت در صنعت
کاربرد تجاری سبک و صنعتی سنگین سینی کابل به مشخصات مخصوص به خود نیاز دارند. ضخامت کمتر از یک میلیمتر بیشتر جنبه استفاده تجاری داشته و در مصارف صنعتی با کابلهای سنگین استفاده نمی گردد. افزایش تعداد خم باعث افزایش مقاومت صفحه سینی و تحمل بار بیشترآن می شود. برای مصارف معمولی و تجاری سبک تا متوسط، تعداد خم ها را 4 خم انتخاب می نمایند. برای مصارف سنگین و صنعتی بهتر است از سینی های کابل 6 خم در پروژه ها استفاده گردد. در مصارف صنعتی و سنگین از ورقهای 2 میلیمتر و بالاتر استفاده می نمایند.

قیمت نصب و اجرای انواع سینی کابل

قیمت نصب و اجرای انواع سینی کابل در مهرفرصنعت  با انجام پروژه های متعدد صنعتی وساختمانی  در سراسر کشور صورت میگیرد. پرسنل نصب کارآزموده، در کنار تولید سینی برق و اتصالات آن، نیاز کارفرمایان را در این حوزه مرتفع نموده است. قیمت نصب به عواملی همچون ارتفاع نصب، تجهیزات در محل کارگاه و تخصص نیروی انسانی بستگی دارد. هنگام نصب سینی های کابل گالوانیزه ضروری است که این تجهیز به خوبی پشتیبانی و ایمن نصب و ثابت گردد. با استفاده از طیف وسیعی از لوازم جانبی و اتصالات این شرکت، نصب سیستم محافظ را میتوان اجرا کرد. در امتداد مسیر سینی میتوان ازاتصالاتی مانند زانویی، سه راهی یا چهار راهی برق در اجرا استفاده کرد.جهت آگاهی از قیمت و پشتیبانی و مشاوره با شماره های موجود در سایت با واحد فنی شرکت مهرفرصنعت در تماس باشید.

انتخاب سینی کابل مناسب 

معیار انتخاب صحیح انواع سینی کابل جزء اصلی سیستم پشتیبانی برای کابلهای برق و ارتباطات است، اهمیت بالایی دارد. یک سیستم محافظ سیم و کابل از کابلهای قدرت و سیگنال پشتیبانی می کند. همچنین ضمن محافظت از آنها، به دنبال ارتقا، گسترش و یا انتقال شبکه ها می باشد. اکثر این سیستم ها باز هستند و اجازه از دست دادن حرارت را به صورت کارا می دهند.
همچنین دسترسی آسان به قطعات و جایگزینی کابل و تعمیرات را مهیا می سازند. انتخاب صحیح این محصول، جایگزینی مناسب برای انتقال سیم و کابل در درون لوله فولادی برق می باشد. سیستم لوله فولادی برق به طور کامل کابل را احاطه کرده و امکان دسترسی ساده به آن را نمیدهد.
سینی کابل کبیر | تولید کننده سینی کابل

طراحی انواع سینی کابل مهرفرصنعت

طراحی سینی های برق بر اساس نوع و تعداد سیم و کابل های درون آن انجام می گیرد. طبیعتا این طراحی بستگی به اندازه سطح مقطع کابل و انتخاب عرض متناسب آن دارد. اگر از کابل های قدرت سطح مقطع بالا استفاده می کنیم، باید عرض بیشتری برای قرارگیری و طراحی آنها درنظر بگیریم. فضایی معادل 10 تا 20 درصد جمع سطح مقطع کابلها برای اهداف توسعه آینده یا تغییرات احتمالی در نظر بگیریم. اگر همزمان از کابل شبکه به همراه کابل قدرت یا فرمان در درون سینی استفاده شود راهکار ویژه ای داریم. جهت جلوگیری از نویزهای احتمالی و اثرات منفی برروی یکدیگر بهتراست از دیواره جداکننده سینی کابل یا divider استفاده گردد.


شرایط محیطی و تاثیر آن در نصب سینی کابل

شرایط محیطی محل نصب سینی برق با بررسی قرارگیری درمعرض شرایط هواشناسی با رطوبت بالا و یا درداخل ساختمان انجام می گیرد. به عبارتی محل قرارگیری این سیستم، نقش تعیین کننده ای در انتخاب جنس و نوع روکش آن بازی میکند. اگر قرار باشد این مجموعه در نقاط رطوبت بالا نصب گردد، بهتر است از روکش گالوانیزه گرم استفاده گردد. اگر در طبقات ساختمان یا پارکینگ نصب گردد و رطوبت چندانی به آن نمی رسد، از محصول ورق گالوانیزه سرد کارخانه ای استفاده گردد.
همچنین حساسیت به خوردگی سینی های برق نسبت به مواد شیمیایی و خورنده باید مورد توجه کاربران قرارگیرد. درپاره ای از موارد، خوردگی میتواند باعث از بین رفتن سریع و کاهش عمر متوسط این تجهیز گردد. این حساسیت به خوردگی در مرحله طراحی و محاسبات اولیه باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد. در محیط های صنعتی ازجمله سایت های پتروشیمی و سایر محیط های آلاینده، بخار اسیدی ناشی از تولیدات می تواند باعث خوردگی گردد.
با توجه به میزان فاصله از منشإ آلاینده ها میبایست در ارتباط با نوع روکش تصمیم گیری کنیم. در مواردی که فاصله از بخارات نسبتا زیاد است میتوانیم از روکش گالوانیزه گرم استفاده کنیم. در مواردی که فاصله تا منشا آلایندگی کم است، ورق استیل 304 و یا 306 استفاده گردد. روکش استیل طبیعتا دوام بالاتری در برابر خوردگی شیمیایی دارند اما قیمت آن نیز چندین برابر گالوانیزه گرم می باشد.
 
 
سینی کابل چیست، انواع آن و قیمت سینی کابل - الکترو آرین صنعت - سیستم های  مدیریت کابل
 
 
 
 
 

 

انواع اتصالات و تجهیزات جانبی سینی کابل برق مهرفرصنعت 

انواع اتصالات و تجهیزات جانبی سینی کابل برق مهرفرصنعت در انواع مختلف شامل انواع زانویی 90 درجه عمودی و افقی، زانوی افقی 45 درجه بصورت فیکس و قابل تنظیم میباشد. از سه راهی سینی، چهارراهی سینی های برق، انواع تبدیل یا کاهنده در مسیر نصب و جهت برقراری انشعاب و انتقال سیم و کابل ها به مسیرهای دیگراستفاده میگردد. از انواع رابط بغل بند، رابط یوشکل ( U شکل ) که در دو مدل ثابت و متحرک تولید می گردند، جهت اتصال شاخه ها به یکدیگر استفاده می گردد.  انواع ساپورت ال شکل ( L  شکل )، ساپورت یو شکل، انواع براکت دیواری قطعاتی هستند که نقش سیستم نگهداری را برای مجموعه مدیریت سیم و کابل ها بازی می کنند.
نگهدارنده T تی شکل، انواع ساپورت سقفی، از دیگر انواع  ساپورت سینی کابل هستند که با توجه به نوع طراحی می توانند وزن مجموعه این سیستم مدیریت کابل را تحمل کنند، درپوش انتهایی از دیگر تجهیزات جانبی بوده و نقش مهمی در فرآیند اجرا دارند. دیوایدر یا دیواره جداکننده به منظور جداسازی کابلهای قدرت و شبکه و درپوش سینی از جمله تجهیزات و اتصالات مورد استفاده این سیستم در بسیاری از پروژه ها میباشند. سینی ها برای نصب ملزم به استفاده از پیچ و مهره بوده که عمدتا برای اتصال از نوع سر قارچی پیچ گوشتی خور گالوانیزه استفاده میگردد.
  

قیمت سینی کابل ارائه شده شرکت مهرفرصنعت 

قیمت سینی های کابل مهرفرصنعت بسته به نوع انتخاب ما در خرید محصول متفاوت میباشد. سینی گالوانیزه در دونوع گالوانیزه سرد (فابریک کارخانه ای) و گالوانیزه گرم عمقی تولید میگردد.
عوامل متعددی در ارائه قیمت سینی های کابل تاثیر گذار می باشد. با توجه به نوع ساخت و تولید آنها و حجم مواد اولیه که مورد استفاده قرار میگیرد قیمت متفاوتی را خواهند داشت. سینی کابل گالوانیزه گرم به دلیل استفاده از میزان روی بالاتر در تولید آنها به طور متوسط 35 تا 40 درصد نسبت به سینی گالوانیزه سرد قیمت بالاتری دارند.  
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت سینی های کابل و سایر محصولات میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ویژگی های سینی کابل مهرفرصنعت 

ضخامت قابل تولید : 70 میکرون تا 3 میلیمتر
عرض سینی های قابل تولید: عرض 50 میلیمتر تا 1000 میلیمتر 
طول شاخه سینی کابل: شاخه های 2 تا 3 متری
نوع ورق مورد استفاده در تولید: انواع ورق گالوانیزه سرد، ورق فولادی ST37، ورق استیل 304 و 306
 
انتخاب نوع روکش سینی ها: گالوانیزه گرم عمقی، گالوانیزه فابریک یا سرد، رنگ الکترواستاتیک کوره ای
نوع بسته بندی سینی کابل: بندل فلزی، پالت چوبی (در صورت درخواست)
تنوع در پانچ سینی ها: پانچ متقاطع، پانچ موازی، پانچ های خاص و درخواست
دستگاه سوراخکاری: دستگاه CNC پانچ، دستگاه پرس ضربه ای
 

سینی کابل گالوانیزه، آهن و استیل قیمت مناسب -خرید سینی کابل ارزان -

انواع سینی کابل | بررسی انواع سینی کابل و خرید آن - صنعت گسترش
سینی کابل چیست -قیمت براکت سینی کابل -سینی کابل نردبانی مهرفرصنعت
سینی کابل (cable tray) جهت حفظ، امنیت، غیرقابل دسترس بودن و جداسازی کابلها از هم و جلو گیری از فرسودگی کاربرد دارد. با دو ورق فلزی گالوانیزه و آهن تولید میگردد که سینی کابل گالوانیزه با آبکاری گرم و ضدزنگ مناسب برای محیطهای بیرونی و مرطوب میباشد. سینی کابل آهنی بدلیل سهولت در فرمدهی و تنوع در اتصالات کاربرد زیادی دارد. سینی کابلهای استیل مناسب برای محیطهای اسیدی و شیمیایی.
مزایای سینی کابل مهرفرصنعت 
✅ بادوام و مقاوم در برابر ضربه
✅ مناسب برای محیطهای outdoor و مرطوب
✅ تحمل وزن بالا
✅ دارای خمهای مناسب جهت حفاظت از کابل.
✅ عدم اشتعال قطعات

نیروتوان - متعلقات و لوازم -کاربرد متعلقات سینی کابل
🔷 سینی کابل indoor از جنس گالوانیزه فابریک و سینی کابل outdoor از جنس گالوانیزه آبکاری شده میباشد.
🔷 عرض استاندارد 10، 15، 20، 25، 30، 40، 50، 60، 70، 80 و ... سانت میباشد. تعداد رابط و ساپورت/نگهدارنده متناسب با حجم کابل مورد استفاده و انتخاب عرض مناسب ارائه میگردد.
مثال: ضخامت ورق سینی کابل با عرض 15 تا 45 سانت حداقل 1.25 یا 1.5 میل میباشد. و ضخامت ورق سینی کابل با عرض 50 و 60 سانت حداقل 1.5 یا 2 میل به بالا میباشد.
سینی کابل توری (مش/مشبک): 
از جنس مفتول آهنی يا استيل که مناسب برای دیتاسنتر/اتاق سرور و محیطهایی که تحت دما و حرارت بیشتری هستند و کابل نیاز به هوارسانی دارند. قیمت این مدل از سینی کابلها گرانتر از سینی کابلهای ورقی گالوانیزه میباشد. 
زانو سینی کابل:
✅ زانو سینی کابل عمودی (رایزری) : در مسیرها و تقاطعهای غيرهمسطح کاربرد دارد. دارای دو مدل داخلی و خارجی میباشد.
✅ زانو سینی کابل افقی : در مسیرهای مختلف و برای تغییر آن از یک سطح به سطح دیگر کاربرد دارد. براي تغيير مسير و نيز در جايي كه كابل ها نياز به كاهش دارند از كاهنده سینی كابل استفاده میشود. این مدل از متعلقات پرمصرف سینی کابل میباشد.

از مزیت  مهم سینی کابل فولادی نسبت به انواع آن ، می‌توان به مقاومت و هزینه پایین آن و از معایب آن به سنگینی و انتقال الکتریکی کم اشاره کرد. میزان فرسودگی به مواردی مثل محل قرارگیری، پوشش یا حفاظ و شکل فولاد سینی مرتبط است. بعضی از تولیدکنندگان، پوشش خاصی  برای  پایداری بیش‌تر و بهتر و مقاومتر  دربرابر  فرسودگی و استهلاک فولاد ارائه‌ می‌دهند. این پوشش‌ها شامل گالوانیزه سرد، پیش گالوانیزه و گالوانیزه گرم است که در این مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت.

سینی کابل با پوشش گالوانیزه سرد
در فرآیند پوشش گالوانیزه سرد، فولاد جهت تولید سینی کابل در روی فرو می‌رود و مخلوطی از هیدروکسید، کربن و اکسید روی، یک روکش جهت محافظت می‌سازند. در واقع پوشش گالوانیزه‌ای که ایجاد شده ضخامت متوسطی دارند به همین جهت این سینی کابل‌ به آسانی دچار خوردگی شده و پایداری کمی نسبت به سینی کابل با پوشش گالوانیزه گرم در مقابل عوامل زنگ زدگی و فرسودگی دارند. بنابراین این نوع سینی کابل در محل‌ها و صنایعی با رطوبت پایین استفاده می‌شود. پایداری در مقابل فرسودگی به قطر پوشش و استقامت محل قرارگیری سینی کابل بستگی دارد. فاکتورهای حائز اهمیت در انتخاب سینی کابل گالوانیزه سرد، توجه به عرض، ارتفاع، طول، ضخامت سینی کابل گالوانیزه و غیره است.
 

سینی کابل با پوشش پیش گالوانیزه

فرآیند پیش گالوانیزه‌کردن مطرح‌ شده با عنوان آسیاب گالوانیزه با عبور از کلاف و رول فولاد به ‌وسیله فلز ذوب ‌شده روی انجام می‌پذیرد، سپس این کلاف‌ها به میزان لازم برش خورده و تولید می‌شوند. از برتری‌های این روش می‌توان به یکنواختی بیش‌تر و سریع‌تر آن نسبت به روش گالوانیزه گرم و از کاستی‌های آن به وجود بخش‌های خالی از فلز روی، در زمان برگشت به حالت اول، اشاره کرد. توجه داشته ‌باشید، استفاده از فولاد پیش گالوانیزه شده در محیط‌های باز یا صنعتی پیشنهاد نمی‌شود.
 

سینی کابل با پوشش گالوانیزه گرم

پس از ایجاد سینی کابل از جنس فولاد، سینی کابل در حمام فلز ذوب‌شده روی فرو رفته، سپس همه قسمت‌های آن مثل لبه‌ها، حفره‌ها و بخش‌های جوش ‌خورده را در بر می‌گیرد. ضخامت پوشش با توجه به زمان غوطه‌ور بودن آن در حمام و تسریع در بیرون آوردن آن مشخص می‌شود. سینی کابل با پوشش گالوانیزه گرم به علت پایداری زیاد درمقابل فرسودگی و زنگ‌زدگی، بیش‌ترین کاربرد را در پروژه‌های صنعتی پیچیده و افزایش کارایی سیم‌کشی دارد. سینی‌ کابل با پوشش گالوانیزه گرم ضخامت بیش‌تری نسبت به پوشش گالوانیزه سرد دارند، به همین دلیل در مقابل ضربه و برخورد فیزیکی نیز سخت‌ترند. این سینی کابل‌ها در محل‌های نیازمند به محافظت بیش‌تر، مثل فضاهای باز و مرطوب، کارایی دارند.
 
درحال حاضر سینی کابل مهرفرصنعت  با پوشش گالوانیزه در انواع متفاوتی برای جلوگیری از آسیب و سانحه در سیستم‌‌های مخابراتی و برق‌رسانی تولید می‌شود. ساخت و استفاده از این روش‌ها نیز منجر به کارایی زیادتر و صرفه‌جویی بیش‌تر جهت سیم‌ و کابل‌کشی شده ‌است.

انواع سینی کابل | بررسی انواع سینی کابل و خرید آن - صنعت گسترش

از جمله ویژگی های سینی کابل مهرفرصنعت :

 
• دارای سایزهای متنوع برحسب تعداد کابل‌ها
• امکان تحمل وزن‌های بالا
• ایجاد نظم و زیبایی در کابل‌کشی
• مقاومت بالا در برابر ضربه
• عمر نسبتا زیاد سینی کابل
• بسیار مقرون به‌ صرفه
 

نردبان كابل چیست


قیمت سینی کابل - شرکت تولیدی سینی کابل پیشگام ، خرید سینی کابل

مهرفرصنعت جهت مدیریت مسیر کابل و جداسازی کابلها از هم کاربرد دارد. جنس بدنه از گالوانیزه فابریک و گالوانیزه گرم آبکاری شده میباشد. طول 2 متر و 3 متر تولید میگردد. در موقعیتهایی که کابلهای نیاز به هوارسانی و خنک شدن داشته باشد، به جهت عبور هوا و مقاومت بالا از نردبان کابل استفاده میشود. نردبان کابل بصورت جوشی/پیچ و مهره ای و در عرض و ارتفاع مختلف ساخته میشود. چنانچه کابلها جدا از هم باشند، نردبان کابل با ریل بست چنگالی مونتاژ میشود و چنانچه کابلها بصورت فله باشد، با بست کمربندی بسته میشوند.
✅ قیمت و مقاومت کمتری نسبت به سینی کابل دارد.
✅  زمان ساخت و هوارسانی بیشتری نسبت به سینی کابل دارد.
✅ عرض استاندارد نردبان کابل 20، 30، 40 ، 50 ، 60 تا 100 سانت میباشد.
✅ پله نردبان کابل بصورت معمولی و چنگالی میباشد که پله چنگالی جهت ساپورت کردن بست چنگالی و مهار کردن کابل یا لوله کاربرد دارد.
از دیگر محصولات مهرفرصنعت 
 

سینی کابل چیست؟

امروزه در سیم کشی بسیاری از ساختمان هاو اماکن عمومی  از سینی کابل استفاده می کنند و این وسیله برای هدایت کابل ها به کار می رود، لازم به ذکر است که این محصول در تمامی نقاط اعم از سقف، زمین، دیوار، زیر زمین و… قابل مصرف می باشد.
در اغلب مواقع سینی کابل ها از جنس فلز آهن به همراه روکش گالوانیزه ساخته می شوند و بدیهی است که سینی کابل ها در تنوع بسیاری  در شرکت مهرفرصنعت تولید و عرضه شدند.

 

آشنایی با سینی کابل – مهرفرصنعت

سینی کابل چه کاربردی دارد؟وازچه خصوصیاتی برخورداراست

سبب زیبایی و مرتب شدن کابل کشی ها می شود.
در سالم ماندن کابل ها نقش بسزایی دارد.
ایمنی ساختمان را بالا میبرد
رساندن نیروی برق به وسایل مورد نظر
استفاده از سینی کابل در کارخانه های صنعتی، شرکت ها و صنایع مختلف امری ضروری می باشد.
باعث سهولت در تعویض و یا افزایش کابل ها می شود.
کاهش خطرات احتمالی و جلوگیری از برق گرفتگی
انواع سینی کابل برق
سینی کابل انواع مختلفی دارد
1) سینی کابل گالوانیزه
2) سینی کابل ساده
3) سینی کابل مشبک
4) سینی کابل استیل
5) سینی کابل PVC
سینی کابل گالوانیزه چیست

کاتولوگ سینی کابل -قیمت براکت سینی کابل 

سینی کابل های گالوانیزه-  در تقسیم بندی، حفاظت و تفکیک سیم ها نقش مهمی را ایفا می کند و لازم به ذکر است که این وسیله در طول، عرض، عمق، ضخامت و نوع آبکاری متنوعی عرضه می شود.
سینی کابل گالوانیزه فابریک: این وسیله در برابر زنگ زدگی مقاومت خوبی دارد و در محیط های فضای بسته قابل استفاده می باشد و در کابل کشی های کارخانه ها، پتروشیمی ها، فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، تونل ها و بیمارستان ها استفاده فراوانی می شود.
سینی کابل آبکاری
سینی کابل آبکاری، عملیاتی است که آهن و فولاد را با لایه نازکی از فلز روی پوشش می دهند که این کار از زنگ زدگی جلوگیری می کند و همان طور که از نامش هم مشخص است در تمیز شدن سینی کابل ها هم بسیار موثر می باشد.
سینی کابل آبکاری گرم: بدیهی است در هنگامی که بر روی سینی کابل ها فرایند های پانچ، جوش کاری و برش صورت می گیرد، سبب آلودگی بسیاری می شود و امکان دارد که زیبایی آن را تحت تاثیر قرار دهد اما اصلا جای نگرانی نیست به دلیل این که آبکاری گرم باعث تمیز شدن و یک نواخت شدن سطوح سینی کابل می شود و از زنگ خوردگی این محصول هم جلوگیری می کند.
سینی کابل آبکاری سرد: در اکثر مواقع این فرایند در کارخانه های تولید ورق صورت می گیرد و دیگر نیازی نیست که افراد آن را به مراکز مربوطه ارسال کنند و روش کار هم به این صورت است که مقداری نمک را بر روی محلول های آبی یا اسیدی می ریزند و سپس بر روی قطعات مورد نظر خود اسپری کنید و در انتها با قطعات تمیز و یک نواخت رو به رو خواهید شد.

سینی کابل ساده
در سینی کابل های ساده هیچ پستی بلندی دیده نمی شود و به اصلاح به آن غیر مشبک گفته می شود و کارخانه های بسیاری کاربرد دارد.
سینی کابل مشبک
این محصول از پانچ های فراوانی تشکیل شده است و نام دیگر آن سینی کابل شیاردار است که در محیط هایی که حرارت متوسط ایجاد می شود، کاربردی ویژه دارد.

درپوش سینی کابل

درپوش سینی کابل از جنس ورق فولادی گالوانیزه فابریک است و آبکاری گرم آن توسط شرکت مهرفرصنعت  تولید می گردد و از مقاومت فوق العاده ای برخوردار می باشد و به همین دلیل هم شما به راحتی می توانید در محیط های شرجی و مناطق شمالی از آن بهره ببرید.
شاید برای شما هم سوال باشد که به چه وسیله ای می توانیم کاور سینی کابل را سوراخ کنیم؟ در پاسخ باید گفت به کمک دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی صورت می گیرد و برای خم کاری آن هم از دستگاه نیمه اتوماتیک کمک می گیریم.
لازم به ذکر است که این محصول در محیط های بسیاری از قبیل نیروگاه ها و صنایع فولاد و سیمان، پتروشیمی ها، خطوط تولید کارخانه ها و… به کار می رود.

وظیفه کاور سینی کابل یا همان درپوش سینی کابل محافظت از کابل ها می باشد و بدیهی است که در خطوط تولید، امکان زخمی شدن کابل توسط براده یا دیگر تجهیزات یا ضربه بر روی کابل وجود دارد؛ به خصوص در مسیر های کابل کشی به صورت زمینی یا دیواری این اتفاق بسیار رخ می دهد.
شرکت مهرفرصنعت تولید کننده سینی کابل برق گالوانیزه استاندارد

استاندارد ضخامت ورق سینی کابل برق
سینی کابل های استاندارد در بسیاری از ساختمان ها استفاده می شود و برای جا به جایی و حفاظت کابل ها بسیار موثر می باشد و قابل استفاده در محیط های سر باز و سر پوشیده می باشد.
سینی کابل ها به طور استاندارد در پهنای 50، 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700 و 800 میلی متر ساخته می شود که باید با ارتفاع سینی و ضخامت آن متناسب باشد.
اگر سینی کابل ها در ضخامت کمتر از یک میلیمتر ساخته شوند با مشکلات متعددی رو به رو خواهند شد و محصول مقاومت و فرم و شکل اصلی خود را از دست می دهد.
خم سینی کابل
از مهم ترین و اساسی ترین مراحل در تولید و تهیه سینی کابل می توان به خم کاری آن اشاره کرد که ابتدا میزان آن باید به خوبی تخمین زده شود و بعد در دستگاه NC  قرار می گیرد و باید توجه داشت که بر حسب نیاز عملیات خم کاری را انجام دهیم و اگر در این مرحله دقت و توجه کافی را نداشته باشیم، سبب می شود که به سیم کشی های برق آسیب فراوانی را وارد کنیم؛ سینی کابل ها با دو، چهار یا شش خم تولید و عرضه می شوند.

ارتفاع سینی کابل
اگر سینی کابل ها در ارتفاع بسیار کم یا زیاد ساخته شوند امکان دارد که بدون استفاده بمانند؛ چرا که کابل های برق مناسب آن نیستند به همین دلیل بهتر است که در ارتفاع های 4, 6, 8, 10, 15  و 20  ساخته شوند.
پانچ کاری ورق گالوانیزه
به طور خلاصه به سوراخ کردن فلزات پانچ کاری گفته می شود که در تعیین حفره و شکل فلزات نقش مهمی را ایفا می کند و لازم به ذکر است که توسط دستگاه های متفاوت این عملکرد مسیر می شود.
محاسبه سینی کابل استاندارد
با توجه به سایز کابل و نوع کابل که به صورت فشار قوی یا فشار ضعیف می باشد و همچنین متراژ کابل مجاز، ابعاد سینی کابل از جمله ارتفاع و عرض سینی کابل طبق استاندارد تعیین می گردد؛ سپس متناسب با عرض سینی کابل و حجم کابل کشی ضخامت ورق مشخص می شود و در نهایت محاسبه قیمت سینی کابل استاندارد صورت می گیرد.
لیست قیمت سینی کابل-سینی کابل ارزان قیمت-مهرفرصنعت
همان طور که خودتان هم می دانید سینی کابل ها از تنوع بسیاری برخوردار هستند و همین مورد سبب می شود که قیمت آن هم با توجه به ارتفاع، ضخامت و ..متغیر باشد؛ اما به طور کلی می توان گفت که قیمت آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.
سایر تولیدات شرکت مهرفرصنعت 
نردبان کابل از فلز ساخته شده است و در بین آن هم ریلی وجود دارد که سایر قطعات را به یکدیگر متصل کرده است و برای سهولت سیم کشی و هدایت کابل به کار می رود و از این وسیله در موقعیت های عمودی و افقی استفاده می شود اما بدیهی است که در وضعیت عمودی کاربرد بیشتری دارد؛ چرا که وزن کمتری را متحمل می شود.

ساخت قطعات صنعتی
شرکت مهرفرصنعت متناسب با اقتضای روز صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و فولاد و سیمان و نیاز روز افزون کشور به قطعات صنعتی با بکار گیری مواد اولیه مرغوب و ماشین آلات پیشرفته و طراحی های بروز توسط مهندسین ماهر پا به عرصه تولید تجهیزات برق صنعتی و محصولات ضد انفجار و تولید قطعات خاص و مورد نیاز سایر شرکت ها نهاده است .برخی از تولیدات شرکت مهرفرصنعت عبارتند از گلند کابل ،نردبان کابل ،بست اسپرینکلر ،ساپورت تاسیسات ،جعبه آتشنشانی،باکس ضد آب ، سینی کابل و نردبان کابل همچنین می توان 
به برخی از محصولات ضد انفجار مانند گلند ضد انفجار ،جانکشن باکس ضد انفجار و روشنایی ضد انفجار اشاره کرد.
مراحل تولید سینی کابل قدرت
1) انتخاب ورق سینی کابل
2) سوراخ کاری و برش سینی کابل
3) خم کاری سینی کابل
4) جوش کاری سینی کابل

متعلقات سینی کابل
سینی کابل | مشخصات فنی ، قیمت و خرید انواع سینی کابل - شاپ صنعت

تولید انواع متعلقات سینی کابل که شامل رابط، زانو، سه راهی، چهار راهی، تبدیل سینی … می باشد که قابلیت نصب در دیوار و زمین را دارد.
استاندارد کابل کشی روی سینی کابل
هدف اصلی استفاده از سینی کابل در ساختمان های بزرگ تجاری و مسکونی نظم بخشیدن به کابل کشی  و سهولت در عیب یابی می باشد؛ بنابراین باید طبق استاندارد کابل ها روی سینی کابل قرار گیرند. قبل از کابل کشی ، عرض و ارتفاع  سینی کابل و متراژ آن باید متناسب با حجم کابل مورد استفاده مشخص شود و باید بطور صحیح  بصورت افقی زیر سقف به فاصله حدود 30 الی 50 سانتی متر نصب گردد، بهتر است از ساپورت یا همان نگهدارنده در طول سینی کابل به فاصله یک متر استفاده شود.
 پس از نصب صحیح سینی کابل و شروع کابل کشی بهتراست در صورت سرد بودن هوا برای جلوگیری از ترک برداشتن کابل ها، آن ها را در محیط های گرم قرار بدهیم. در صورت امکان کابل ها، در سینی کابل نباید بر روی یکدیگر قرار گیرند و با توجه به نوع و کاربرد کابل ها که می تواند کابل شبکه، کابل فشار قوی و یا کابل فشار ضعیف باشد از جداکننده جهت جداسازی آنها استفاده گردد؛ زیرا سبب تداخل می شود بنابراین توصیه می شود هر کدام به صورت مجزا به موازات یکدیگر کشیده شوند. زمانی که کابل ها به صورت مرتب در سینی کابل قرار گرفت باید توسط بست کمربندی پلاستیکی به آن محکم شوند.
سینی کابل استیل مهرفرصنعت- قیمت مناسب
از مرغوب ترین سینی های کابل، می توانیم به سینی استیل یا همان نگهدارنده کابل استیل اشاره کنیم که از ورق استنلس استیل 304 و 316 تولید می شود که در برابر محیط های اسیدی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و در صنایع غذایی و شیمیایی رواج بسیاری دارد؛ سینی های استیل در ضخامت های یک میل تا یک و نیم میل ساخته می شوند و در انواع پانچ دار و بدون پانچ عرضه می شوند.

سینی کابل PVC
این سینی ظاهری بسیار شکیل دارد و به علت مقاومت بسیار بالا آن در محیط های مرطوب و باز و در مقابل اسید های شیمیایی کاربرد دارد و هرگز به زنگ زدگی و پوسیدگی دچار نمی شود؛ لازم به ذکر است که امکان نصب نگهدارنده کابل PVC به صورت آسان و سریع موجود می باشد.
ترانکینگ کابل چیست ؟
 
ؤبه مجموعه ای از کانال ها و محفظه های در بسته، ترانکینگ کابل گفته می شود که برای سیم کشی، شبکه های کامپیوتری، تلفن سانترال و .. به کار می رود.
این ابزار جایگزین سایر روش های سنتی از قبیل سیم کشی است که مشکلات فراوانی را به همراه خود داشت و سلامت و امنیت سیم ها را تحت تاثیر قرار می داد؛ اما امروزه به منظور مرتب شدن کابل ها از ترانکینگ بهره می بریم.
شباهت ترانکینگ کابل با سینی کابل چیست ؟
سینی کابل و ترانکینگ کابل ها هر دو در حفظ و نگهداری سیم ها نقش مهمی ر ایفا می کنند و از برق گرفتگی و سایر حوادث هولناک هم جلوگیری می کنند.
هر دو وسیله سبب سهولت در تعویض و یا افزایش کابل ها می شوند و در محیط های متفاوت اعم از کارخانه های صنعتی و شرکت ها کاربرد ویژه ای دارند وهر دو دارای جنس یکسان می باشند.
متعلقات ترانکینگ کابل
ترانکینگ ها سیستم نوین سیم کشی است که در بسیاری از مراکز هم مورد استفاده قرار می گیرد و از اجزای تشکیل دهنده آن می توان به زوایای داخلی، خارجی و تخت، مسدود کننده و قطعه اتصال اشاره کرد.

سی چنل گالوانیزه چیست ؟

سی چنل از ابزار های بسیار مهم و اساسی است که در صورت فقدان آن با مشکلات متعددی رو به رو می شویم و امکان دارد که شما هم با وظایف آن آشنایی نداشته باشید اما به طور خلاصه می توان گفت که وظیفه نگهدارنده و یا ساپورت کننده بست های دو تکه ای را دارد.
 

از جمله روشهای هدایت ، انتقال و محافظت از سیم و کابل در تعداد بالا و در یک مسیر مشخص استفاده  از سینی کابل می باشد.

شرکت مهرفرصنعت  به عنوان یکی از تولیدکنندگان سیستمهای محافظ کابل نظیر سینی کابل، نردبان کابل و ....، سعی در ارائه محصولات با کیفیت و منطبق بر استانداردهای روز دنیا دارد.
کارخانه تولیدی این شرکت ، با بهره گیری از نیروی متخصص و کارآزموده و خطوط مکانیزه تولید، اقدام به تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل و متعلقات آنها، نموده است.

سینی کابل 

سینی کابل 
گالوانیزه

در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت

سه راه
(اتصالات سینی کابل گالوانیزه)

در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت

زانو 
(اتصالات سینی کابل گالوانیزه)

در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت

چهارراه
(
اتصالات سینی کابل گالوانیزه)

در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت

سینی کابل  گالوانیزه سه راه (اتصالات سینی کابل گالوانیزه) زانو  (اتصالات سینی کابل گالوانیزه) چهارراه (اتصالات سینی کابل گالوانیزه)
 

 

پول باکس


پول باکس از جنس گالوانیزه

در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامتجعبه تقسیم سیم و کابل


جعبه تقسیم

با انواع ورق های فلزی و یا  گالوانیزه
در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت

جعبه تقسیم

با انواع ورق های فلزی و یا  گالوانیزه
در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت


 

 

داکت تاسیسات


داکت تاسیساتی از جنس گالوانیزه

در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامتریل بست

ریل بست 

با انواع ورق های ف

ظلزی و یا  گالوانیزه
در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت

ریل بست 

با انواع ورق های فلزی و یا  گالوانیزه
در انواع سایز(پهنا)
وانواع بلندی(دو خم ، سه خم،چهار خم)
و انواع ضخامت