ساپورت تاسیسات


 

ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی پیشرفته جهت نصب های لوله کشی ( Piping )، تهویه مطبوع ( HVAC ) و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی
در حال حاضر ساخت و اجرای ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی غالبا با اتصال انواع پروفیل، ناودانی، نبشی و میلگرد های فولادی و با عملیات زمان بر جوشکاری انجام می گیرد.
عدم طراحی مهندسی، وزن زیاد ساپورت، غیر قابل انعطاف بودن سیستم، ضایعات بالای محصولات، هزینه بالای جوشکاری، ظاهر نا مناسب و زمان بر بودن اجرای عملیات از معایب روش سنتی می باشد.
در سیستم ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت مکانیکی و شیمیایی، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود.

مزایای سیستم ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت

مزایای استفاده از سیستم ساپورت تاسیسات  به شرح زیر است:
۱- قابلیت اطمینان بالا
o پیش ساخته بودن قطعات و بهره مندی از کنترل کیفیت یک تولید کننده معتبر
o وجود اسناد و مشخصات فنی کامل در مورد سیستم به صورت جداول مشخصات محصول
o وجود خدمات مهندسی در زمینه طراحی، مشاوره و آموزش
o کاهش خطای انسانی به واسطه کاهش حجم عملیات ساخت و عدم نیاز به نیروی کار ماهر
۲- سرعت بالای اجرا
o حذف کامل عملیات جوشکاری
o وزن پایین قطعات و مکانیزم اتصال سریع و ساده و رگلاژ قطعات نسبت به یکدیگر
o وجود سوراخ های لوبیایی شکل با طول مناسب روی پروفیل ( عدم نیاز به سوراخکاری )
o حذف عملیات زنگ زدایی و رنگ آمیزی به واسطه گالوانیزه بودن پروفیل و اتصالات
۳- قابلیت انعطاف بالا و کاهش چشمگیر ضایعات به دلیل وجود پروفیل با مقاطع متنوع و انواع اتصالات و قابلیت دمونتاژ و استفاده مجدد و امکان اجرای تغییرات در هر مرحله از کار
۴- مقاومت در برابر خوردگی به دلیل حذف کامل عملیات جوشکاری و وجود پوشش های متنوع مانند: گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و استنلس استیل
۵- ظاهر شکیل و زیبا و بسیار مناسب برای کاربردهایی که در معرض دید هستند ( Expose ).

برای خرید انواع ساپورت تاسیسات می‌توانید به شرکت مهرفرصنعت  مراجعه کنید

 

ساپورت تاسیساتی
 

ساپورت تاسیساتی مجموعه تجهیزاتی است که برای عبور و نگهداری تاسیسات در سازه های به کار می رود. اگرچه ساپورت تاسیساتی اصطلاح نسبتا جدیدی محسوب می شود، در سازه ها حتی سازه های بسیار قدیمی نیز از مفهوم آن استفاده شده و در چند دهه اخیر تنها ظاهر آن تغییر کرده است. به عنوان مثال در ساختمان هایی که در یک یا دو دهه اخیر ساخته شده اند و یا حتی بسیاری از ساختمان هایی که در حال ساخت هستند، از ساز و کارهایی مشابه استفاده می شود. مثلا در سازه هایی که سقف آن ها تیرچه است، برای عبور لوله ها قسمتی از بتن تیرچه تراشیده شده و با جوش دادن میلگرد جدید به میلگرد مدفون در تیرچه که قسمتی از آن آشکار شده است، محلی برای عبور تاسیسات تعبیه می شود. این کار در اصل همان مفهوم ساپورت تاسیساتی ولی به شکل قدیمی تر آن است.
با پیشرفت تکنولوژی و امکان ایجاد تجهیزات ظریف و در هین حال مستحکم و از طرف دیگر با توجه به گسترش ساخت و ساز و اهمیت کاهش زمان ساخت و ساز به دلایل اقتصادی، سازندگان و مهندسان نسبت به تکنولوژی های جدیدی که زمان اجرای پروژه را کاهش می دهند، تمایل نشان دادند. از جمله مواردی که در این زمینه توانست موفق ظاهر شده و با استقبال خوبی مواجه شود، ساپورت های تاسیساتی است.
علاوه بر کاهش زمان اجرای پروژه استفاده از ساپورت های تاسیساتی مزایای دیگری را نیز به همراه داشت که باعث گسترش هرچه بیشتر استفاده از آن ها در سازه های مختلف کوچک و بزرگ گردیده است. از جمله این مزیت ها می توان به جلوگیری از وارد شدن آسیب به المان های سازه ای، استحکام و اطمینان بیشتر، انعطاف پذیری این تجیهزات و امکان استفاده گسترده از آن ها برای عبور تجهیزات مختلف در قسمت های مختلف و در سازه های مختلف، در دسترس بودن و حتی در مواردی قیمت تمام شده کمتر آن ها نسبت به روش های سنتی اشاره کرد.

 
 


ساپورت تاسیساتی چیست؟

ساپورت تاسیساتی به کلیه تجهیزاتی گفته می شود که برای عبور و نگهداری تجهیزات و تاسیسات سازه به کار می روند. در بسیاری از موارد ممکن است به جای استفاده از اصطلاح ساپورت تاسیساتی از اصطلاحاتی چون ساپورت لوله، ساپورت لوله های تاسیساتی و … استفاده شود. اگرچه این اصطلاحات نیز به نوعی همان مفهوم را می رسانند ولی ساپورت های لوله زیر مجموعه ساپورت های تاسیساتی محسوب می شوند که به دلیل این که درصد بالایی از ساپورت های تاسیساتی مورد استفاده برای عبور لوله ها به کار می روند، این اصطلاح رایج شده است

 

انواع ساپورت های تاسیساتی

ساپورت های تاسیساتی به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. از نقطه نظر باربری به ساپورت های تاسیساتی معمولی و سنگین تقسیم بندی می شوند. مقاطع سنگین تر، مقاومت بالاتری نسبت به مقاطع معمولی از خود نشان می دهند. مثلا در مورد قطعات ناودانی، ساپورت های سنگین مقاومت بیشتری در برابر پیچش از خود نشان می دهند.
ساپورت های تاسیساتی را از نظر شکل مقطع نیز می توان تقسیم بندی نمود. این مقاطع معمولا به شکل ناودانی، مقطع گلابی شکل، آویز، گیره و … موجود هستند و با توجه به نوع کار و شرایط ممکن است هر یک از این مقاطع انتخاب شوند.
از نظر جنس آلیاژ به کار رفته تنوع این محصولات بسیار زیاد است و تقریبا هر تولید کننده ای از آلیاژهای خاصی استفاده می کند. با این حال قطعات گالوانیزه و فولادهای ضد زنگ معمولا در تولید این قطعات به کار می روند.

انواع ساپورت لوله
سیستم های مختلفی را به عنوان ساپورت لوله می توان به کار برد. انتخاب سیستم مناسب باید با توجه به میزان بار اعمالی، شرایط محیطی، امکانات موجود و … انجام پذیرد. یکی از ساده ترین سیستم های ساپورت لوله که می توان برای لوله هایی در نظر گرفت که از زیر سقف عبور می کنند، استفاده از سیستم انکرها است. بدین مننظور با توجه به شرایط مختلف سازه از انکرهای مکانیکی و یا شیمیایی مختلفی زیر سقف استفاده می شود. در صورتی که از انکرهای شیمیایی استفاده شود، دو راد تمام رزوه که فاصله ی آن ها از یکدیگر به اندازه قطر لوله عبوری و یا اندکی بیشتر است در سقف کاشته شده و در قسمت پایین این دو راد به کمک مقاطع نبشی یا ناودانی به هم اتصال یافته و تکیه گاه مناسب برای عبور لوله ایجاد می کنند.
اگر از انکرهای مکانیکی استفاده شود (معمولا انکرهای HKV یا HKD)، این انکرها زیر سقف نصب می شوند به گونه ای که فاصله ی آن ها از یکدیگر به اندازه قطر لوله باشد. سپس زیر این انکرهای مکانیکی راد تمام رزوه بسته شده و مانند حالت قبل از نبشی یا ناودانی برای اتصال این رادها به یکدیگر جهت عبور لوله استفاده می شود.
البته سیستم های بهتری برای ساپورت لوله ها وجود دارد که در پروژه های بزرگتر کاربرد دارند. استفاده از مقاطع ناودانی، حلقه های مخصوص عبور لوله، مقاطع مخصوص برای باربری سنگین، آویزهای لوله و … که توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند و در اندازه های مختلفی موجود هستند، راه حلی بهتر، مناسب تر و با اطمینان بیشتر است. از جمله می توان به مقاطع مختلف تولید شده توسط شرکت هیلتی مانند مقاطع ناودانی، بست گلابی و … اشاره نمود که در سایزهای مختلف برای پروژه های مختلف تولید می شوند.

 

بست اسپرینکلر

بست اسپرینکلر مهرفرصنعت  یکی از ساپورت های تاسیساتی پر کاربرد است که برای سیستم های اطفای حریق کاربرد دارد. استفاده از این سیستم های اطفای حریق در سال های اخیر بسیار گسترش یافته است. اخیرا استفاده از سیستم اطفای حریق و به تبع آن بست اسپرینکلر جزو الزامات ساختمان برای دریافت گواهی پایان کار محسوب می شود.
بست اسپرینکر در قسمت انتهایی سیستم های اطفای حریق قرار می گیرد. ساز و کار آن بدین صورت است که این بست در انتهای یک لوله آب قرار می گیرد. درون این بست یک قسمت کپسولی حساس به دما وجود دارد که با بالا رفتن دمای محیط در اثر حریق می ترکد. با ترکیدن این قسمت، مسیر آب جریان پیدا کرده و اطفای حریق انجام می شود. همان طور که اشاره شد استفاده از این سیستم در قسمت های مختلف ساختمان های جدید یک ضرورت به حساب می آید.


قیمت ساپورت لوله
اولا توجه به این نکته ضروری است که استفاده از محصولات با کیفیت بالا برای ساپورت های تاسیساتی بسیار مهم است، زیرا همان طور که قبلا هم اشاره شد، در صورت خرابی و نیاز به تعویض این بست ها هزینه تمام شده افزایش قابل توجهی پیدا کرده و توجیه اقتصادی نخواهد داشت. به همین دلیل در مرحله برآورد قیمت حتما باید قیمت تمام شده و کیفیت با دقت کافی ارزیابی گردند. ممکن است توجیه اقتصادی محصولی با کیفیت و قیمت بالا نسبت به محصولی با قیمت و کیفیت پایین تر آسان تر باشد. به همین دلیل ارزیابی قیمت محصولات مورد استفاده حتما باید با مشورت متخصصان فنی صورت پذیرد.
در ارتباط با قیمت ساپورت های تاسیساتی باید به این نکته توجه نمود که با توجه به این که بسیاری از این محصولات وارداتی هستند، قیمت آن ها وابسته به نرخ ارز بوده و با نوساناتی همراه است. برای اطلاع از قیمت دقیق ساپورت های تاسیساتی مختلف و همچنین مشاوره در ارتباط با انتخاب محصولات می توانید با کارشناسان فنی ما در مهرفرصنعت  در ارتباط باشید.
استاندارد ساپورت لوله
در ارتباط با ساپورت های تاسیساتی استانداردهای جهانی معتبری وجود دارند. این استاندارد ها با توجه به محل به کارگیری تجهیزات، شرایط محیطی، میزان بار اعمالی و … ضوابطی را برای تهیه و استفاده از ساپورت های تاسیساتی ارائه می دهند. به عنوان مثال می توان به آیین نامه BS برای استفاده از ساپورت های تاسیساتی و یا آیین نامه NFPA13 برای استفاده از بست های اسپرینکلر اشاره نمود. آیین نامه NFPA13 توسط آتش نشانی ایالات متحده تنظیم شده و در آن در ارتباط با طراحی، نصب، تجهیزات مورد استفاده و …  در ارتباط با بست های اسپرینکلر توضیح داده شده است.

 

ساپورت گالوانیزه

استفاده از روش گالوانیزاسیون یکی از اقداماتی است که برای جلوگیری از خورندگی انجام می شود. بسیاری از ساپورت های تاسیساتی نیز در محل هایی کاربرد پیدا می کنند که تراکم تاسیسات عبوری در آن محل بالاست و بسیاری از این تاسیسات نیز در محل هایی با خاصیت خورندگی هستند. از این رو علاوه بر تاسیسات، ساپورت های تاسیساتی نیز باید در برابر شرایط خورنده مقاوم سازی شوند.
همان طور که اشاره شد، روکش های گالوانیزه می توانند از ایجاد خوردگی در این قطعات جلوگیری کنند. ساپورت های تاسیساتی مختلف و اجزای آن ها از انکرهای مکانیکی و شیمیایی مختلف گرفته تا انواع بست ها به صورت گالوانیزه نیز تولید می شوند تا در محیط های با خاصیت خورندگی با استفاده از آن ها بتوان مانع از ایجاد آسیب در لوله ها و نگهدارنده های آن ها شد.

 

مزایای ساپورت های تاسیساتی

از جمله مزایای استفاده ازساپورت های تاسیسات پیش ساخته می توان به موارد زیر اشاره کرد:
آگاهی کامل از میزان باربری هر پروفیل ساپورت و اتصالات مربوطه
قابلیت مدل سازی رفتار ساپورت و انکر در زمان بارگذاری
صرفه جویی در زمان و سرعت اجرای بالا
ارائه خدمات مهندسی در طراحی و نصب ساپورت توسط شرکت مهرفرصنعت با سال ها تجربه در این زمینه 
حذف عملیات جوشکاری، زنگ زدایی و رنگ آمیزی
کاهش چشمگیر وزن تمام شده ساپورت ها
کاهش خطای انسانی در اجرا
قابلیت انعطلف بالا در زمان زلزله
قابلیت جداسازی قطعات و باز نصب با توجه به نیاز سازه
مقاومت بالای پروفیل های ساپورت و همچنین انکرها در برابر اکسیداسیون و خوردگی
قابلیت اجرا به صورت نما (Expose)  با توجه به ظاهر مناسب پروفیل و انکر
 
 


شرکت مهرفرصنعت ، در زمینه سیستم‌های نصب ساپورت و بست‌های تاًسیساتی در ایران  مشغول به فعالیت می‌باشد . 
در حال حاضر ساخت و اجرای ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی اغلب با اتصال انواع پروفیل، ناودانی، نبشی و میلگرد های فولادی و با عملیات جوشکاری انجام گرفته و در سیستم ساپورت تاسیسات نوین ، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود.ساپورت یا چنل تاسیسات مکانیکال


ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(41x41x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(40x20x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

براکت جهت اتصال ساپورت به سقف یا دیوار 

(سفارشی طبق نظر مشتری)

براکت جهت اتصال ساپورت به سقف یا دیوار 

(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(50x30x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(66x26x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال 

(سفارشی طبق نظر مشتری)


ساپورت یا چنل تاسیسات الکتریکال


ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(66x26x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(20x20x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(30x20x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(30x20x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

 

ساپورت ال شکل آماده تاسیسات الکتریکال


ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
یکطرفه تک پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
یکطرفه چند پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
دوطرفه تک پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
دوطرفه چند پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)
ساپورت تاسیسات ساپورت تاسیسات ساپورت تاسیسات ساپورت تاسیسات


جعبه کلکتور


جعبه کلکتور در ابعاد و سایز های مختلف

ساپورت تاسیسات

بست اسپرینکلر 

 بست های آتش نشانی یا اسپرینکلر از سایز 1/2 الی 6 اینچ 

Technical View Sprinkler Hanger

Rad Concentrated Load
KN/M
Thicknees
MM
(Height(h
MM
(Width(a
MM
code
M10 2.00 1 75 20 SP.16
M10 2.00 1 75 20 SP.20
M10 2.00 1 80 20 SP.25
M10 2.50 1.5 90 25 SP.32
M10 2.50 1.5 100 25 SP.40
M10 3.50 2 105 25 SP.50
M10 5.00 2 130 25 SP.65
M10 5.50 2 150 30 SP.80
M10 5.50 2.5 180 30 SP.100
M10 9.00 2.5 270 30 SP.125
M10 9.00 2.5 300 30 SP.150


ساپورت تاسیسات

شرکت مهرفرصنعت، تولید جعبه آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی، ساپورت تاسیسات، بست ساپورت تاسیسات، سینی کابل، درب ضد سرقت، تابلو برق، هود و گاز، بست اسپرینگلر، رک، قیمت جعبه آتش نشانی، ابعاد استاندارد جعبه آتش نشانیجعبه آتش نشانی مهرفرصنعت، قیمت جعبه آتش نشانی، جعبه آتش نشانی استیل، انواع سینی کابل، قیمت سینی کابل، ساپورت سینی کابل، تولیدکنندگان سینی کابل، کاتالوگ سینی کایل، استاندارد سینی کابل، سینی کابل گالوانیزه گرم، سایز سینی کابل،

تقسیم بندی اجزای مختلف ساختمان

اجزای سازه ای: که شامل فونداسیون، تیرها، ستون   ها، دیوارهای حائل و برشی، بادبندها، انواع و اقسام کف   های سازه ای و … هستند. و وظیفه تحمل و انتقال بارهای موجود در ساختمان را دارند.
اجزای معماری : که شامل دیوارهای جداکننده، سقف   های کاذب، کف  سازی   ها، اندودها و… است و هربخش ساختمان که جزئی از ابنیه به شمار می  رود ولی اعضای غیرسازه  ای (غیر باربر) هستند.
تاسیسات ساختمان : که شامل انواع لوله   ها، کانال   های هوا (گرد یا مستطیلی)، سینی   های کابل، لوله   های برق و … هستند و وظیفه انتقال انرژی و سیالات به قسمت   های مختلف ساختمان را به جهت استفاده و رفاه حال ساکنین بر عهده دارند.
با توجه به نحوه طراحی و جانمایی تاسیسات که توسط تیم طراحی الکتریکال و مکانیکال انجام می   شود، ممکن است به صورت قائم یا افقی از قسمت های مختلفی از ساختمان عبور کنند. به منظور اینکه این لوله -ها، سینی   ها و کانال   ها در محلی که برای آنها در نظر گرفته شده است، مستقر شوند. و وظیفه خود را انجام دهند.
برای این فرآیند نیاز به سازه   ها و اتصالاتی است که این تاسیسات را به اعضای سازه  ای متصل کنند. و بارهای ثقلی و جانبی ناشی از آن ها را تحمل نمایند. اصطلاحاً به این نوع سازه   ها ساپورت تاسیسات گفته می  شود. که در واقع ترجمه تحت   اللفظی این واژه نیز کاملا گویای کاربرد آن می  باشد.

تقسیم انواع ساپورت تاسیساتی :

ساپورت سنتی : این سازه   ها با استفاده از نیمرخ  های فولادی ساختمانی مانند نبشی، ناودانی، تیرآهن و … میلگردها (غالباً به عنوان آویز از سقف) و جوشکاری ساخته ونصب می   گردند. و برای نگه-داشتن لوله روی ساپورت از بست  های ساده کرپی (U-Bolt) استفاده می  شود.
2. ساپورت پیش ساخته یا مدولار : این سیستم شامل پروفیل   های C-Channel یا U-Channel سوراخدار گالوانیزه است. که با استفاده از ادوات اتصال مخصوص به خود و پیچ و مهره و بدون نیاز به هیچ گونه عملیات جوشکاری قابلیت متصل شدن به هم و تشکیل اشکال مختلف سازه  ای را دارند.در این سیستم از رادهای گالوانیزه تمام رزوه نیز برای آویز گرفتن از سقف استفاده می  شود.
در این سیستم برای مهار لوله روی ساپورت از بست   های با تنوع زیاد برای کاربردهای مختلف استفاده می-شود، این بست   ها به نحوی طراحی می  شوند که هم خوانی خوبی با مکانیزم اتصال روی پروفیل   ها داشته باشند.

مهره قفل شونده

یکی از مهمترین قطعاتی که بین سیستم سنتی و مدولار تفاوت ایجاد می   کند، مهره قفل شونده است. که در برندهای مختلف اسامی مانند Easy Lock یا Saddle دارد. به طور کلی این قطعه شامل یک لقمه فولادی از درون رزوه شده به همراه یک قسمت فلزی به عنوان نگهدارنده یا Holder است. این قطعه کاملاً متناسب با ابعاد و جزئیات مقطع پروفیل در ناحیه جدار باز آن طراحی می  شود لذا قابلیت نصب در هر نقطه روی جدار باز پروفیل و جابجایی در راستای طول پروفیل را دارد که با سفت کردن پیچی درون رزوه آن و درگیری دندانه  های مهره قفل شونده و پروفیل با یکدیگر، در همان نقطه به صورت ثابت قرار می  گیرد.
جهت نصب و الحاق ساپورت سنتی به اعضای سازه  ای نیز با توجه به شکل ساپورت و نوع آویزها از انواع انکرهای مکانیکی در صورت اتصال به بتن استفاده می  شود. در غیر این صورت قطعاتی به نام Beam Clamp جهت اتصال به مقاطع فولادی موجود در سازه به کار می  افتند. امروزه در دنیا شرکت  های زیادی در زمینه تولید و ارائه قطعات سیستم ساپورت مدولار مشغول به فعالیت هستند، در ایران برندهایی نظیر هیلتی و لینک ترکیه سهم قابل توجهی از بازار ساپورت مدولار تاسیسات را در اختیار دارند.

ساپورت های تاسیساتی

برای هدایت و نصب سینی و نردبان کابل،لوله کشی و کانال کشی از ساپورت های تاسیساتی استفاده می شود.ساپورت های تاسیساتی شامل مجموعه از بست های لوله ،سی چنل یا سی ریل و براکت می باشد که هرکدام وظیفه خود را دارند.
مزایای استفاده از ساپورت های تاسیساتی :
1. نصب راحت وسریع
2. هزینه کم
عدم نیاز به جوشکاری
زیبایی محیط و چیدمان
طول عمر بیشه  لوله کشی و کانال کشی
قابلیت مقاومت دربرابر خوردگی ((ضد زنگ و اکسید بودن))
مقاومت بالا
ساپورت های تاسیساتی مجموعه بزرگی از سیستم های نصب یا HOLDINGمی باشند که با توجه به شرایط و موقیت می توان هرکدام از آنها را استفاده کرد برای مثال با استفاده از ساپورت های تاسیساتی می توان لوله کشی را بر روی سقف و یا دیوار انجام داد.همچین این سیستم ها را ((ساپورت های تاسیساتی)) می توان به صورت نمایان در پارکینگ ها و تونلها استفاده کرد.
 
 

ساپورتساپورت های ساخته شده توسط شرکت مهرفرصنعت برای نصب به روی دیوار،تیر آهن ،سی ریل و...کاربرد دارد و از آن به عنوان زیر سری سینی و نردبان کابل استفاده می شود.
 

سیچنل یا سی ریل


سیچنل یا سی ریل سیچنل یا سی ریل شامل یک ورق خم شده به ضخامت 2میل است؛که در کل پایه و اساس سیستم های ساپورتینگ می باشد.و می توان به عنوان ستون یا زیرسری استفاده کرد که با بست های و اتصالات مخصوص می شود از روی آن لوله ،سینی ،نردبان کابل وحتی کابل برق را نیز عبور داده و دارای مقاومت و استحکام بالایی است.

 

بست های لوله کاندوئیت ، لوله ها ی اینچیبست های لوله های کاندوئیت و یا لوله های اینچی قابل ریگلاژ بوده و هر بست شامل چند سایز لوله اعم از لوله های برق ولوله های اینچی می شود، و به راحتی قابلیت نصب بر روی سینی و یا نردبان کابل را دارند.مقاومت بالا و نصب راحت آنها از جمله ویژگی این نوع بست ها می باشد.