ساپورت تاسیسات

انواع ساپورت های تاسیساتی و اتصالات ساپورت


 

 

کیفیت ساپورت گالوانیزه  مهرفرصنعت 

Galvanized support

ساپورت گالوانیزه مهرفرصنعت از ورق فولادی گالوانیزه سرد تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، کارخانه جات مختلف صنعتی  ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.
جهت پانچ ساپورت گالوانیزه از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده و جهت خمکاری ساپورت کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود.
جهت تولید ساپورت گالوانیزه از ورق گالوانیزه سرد در ضخامت های 1.5 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود ..
نحوه انتخاب ساپورت گالوانیزه
جهت انتخاب بهتر ساپورت می بایست حجم کلی و وزن  کابل ها و سینی کابل و یا نردبان کابل مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف ساپورت قرار می گیرد می توان از ساپورت کابل با عرض 15 سانتیمتر با ضامت 1.5 میلیمتر استفاده نمود.
ساپورت گالوانیزه در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 14 و 15 سانت تولید می گردد. از موارد مهم در انتخاب ساپورت کابل گالوانیزه سرد می توان به دیواری بودن و یا آویز بودن و از سقف و از پیش ساخته بودن آن گفت که سرعت بالایی در نصب و اجرا دارد 
 

گزینه های مهم  در انتخاب ساپورت

عرض ساپورت به سانتیمتر یا میلیمتر
ارتفاع ساپورت به سانتی متر یا میلیمتر
ضخامت ورق ساپورت
اتصالات ساپورت گالوانیزه
همچنین جهت نصب ساپورت کابل گالوانیزه سرد از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان ساپورت کابل گالوانیزه سرد را به سقف یا دیوار نصب نمود.
جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید ساپورت گالوانیزه شرکت مهرفرصنعت با سال ها سابقه در تولید و طراحی ساپورت های از پیش ساخته می توانید با کارشناسان فروش این شرکت جهت مشاوره تماس حاصل بفرمایید 

. ساپورت سقفی سینی کابل گالوانیزه

گالوانیزه به عنوان یک روکش به کار می رود که مانع از زنگ زدگی و خوردگی فلزاتی چون آهن می گردد. محصولات فولادی امروزه اغلب گالوانیزه می شوند تا مقاومت بیشتر و طول عمر طولانی تری داشته باشند. سینی کابل گالوانیزه مهرفرصنعت  از انواع گالوانیزه ضد زنگ می باشد که از مقاومت مطلوبی برخوردار می باشد. 

ساپورت سقفی سینی کابل

ساپورت سقفی سینی کابل مهرفرصنعت  نیز یک ابزار بسیار مفید در زمان استفاده از سینی کابل ها می باشد. این قطعه یک به عنوان یک ساپورت کمک می نماید تا سینی کابل ها زیر سقف آسان و محکم  نصب گردند. این ابزار به مانند یک داربست می باشد و این داربست جهت نگهداری سینی کابل ها استفاده می شود. ساپورت سقفی سینی کابل به صورت T شکل تولید می شود. جنس این ابزار کاربردی غالبا فولاد گالوانیزه شده می باشد اما سینی کابل آلومینیوم نیز نوعی دیگر از این سینی کابل ها می باشد که طرفداران خودش را دارد. از دیگر محصولات مهرفرصنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. سینی کابل 
2. ساپورت سینی کابل 
3. سینی گالوانیزه پانچ شده
4. نگهدارنده سینی
5. لوله های فولادی برق
6. ساپورت سینی کابل
7. سینی کابل آلومینیوم
8. اسپرینکلر
9. بست فاضلاب 
10. جعبه های آتش نشانی 
 
 
 

ویژگی ها و مزایای ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت   
کاهش بار هزینه های تولید 
قابلیت باز و بسته کردن متعدد و کار راحت
استحکام و کیفیت بسیار بالا 
قطعات  از قبل آماده شده و پیش ساخته و سرعت بالا درنصب
قابلیت استفاده در دامنه وسیعی از کاربردها
حذف سوراخکاری، جوشکاری و رنگ
قابلیت ساخت سازه های سه بعدی
کاربری چند منظوره ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت (برق، تاسیسات و .
در انواع پوشش های گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم
ظاهر زیبا و شیک و کار آمد

کاربردهای ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت:

قابلیت استفاده درساپورت های سبک تا متوسط برق و تاسیسات
قابلیت استفاده به عنوان ساپورت لوله های آب گرم (افقی و عمودی) که دارای حرکت ناشی از تغییرات دمایی می باشند
مناسب جهت استفاده به عنوان ساپورت لوله های آب شرب و همچنین پسآبهای صنعتی و یا فاضلاب های ساختمانی در حالت افقی و عمودی)
مناسب جهت استفاده برای ساپورت صفحات خورشیدی
ساپورت کانال های هوا
ساپورت لوله های آب سرد
ساپورت سینی های کابل
ساپورت ماشین آلات و تجهیزات صنعتی
ساپورت مناسب جهت سقف کاذب و سقف های سازه ای

ویژگی ها و مزایای ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت

مقاومت بالا در برابر خوردگی
کاهش وزن سازه تا 50 درصد در قیاس با روشهای سنتی
عدم نیاز به سوراخکاری، جوشکاری و رنگ
انعطاف بسیار بالا
 

کاربردهای ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت:

ساپورت مناسب برای لوله های صنعتی و سینی کابل ها
کاربرد وسیع در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
ساپورت مناسب در رایزرها

مقایسه ساپورت مدولار با ساپورت سنتی :

از مهم ترین مزایای سیستم های ساپورت مدولار ظاهر زیبا و قابل توجه آنها در مقایسه با ساپورت های سنتی است. خصوصا برای پروژه های بزرگ و شکیل وجود این نوع ساپورت ضروری به نظر میرسد.
سرعت در اجرا و سهولت در نصب این ساپورت از مهم ترین مزایای ساپورت های مدولار می باشد.
. زمانی که مهندسین در همان ابتدا به یک لیست قطعات مورد نیاز برای ساپورت تاسیسات مدرن مواجه می شوند در وهله اول گمان می کنند که ساپورت تاسیسات مدرن گرانتر است. در این مقاله به بررسی دقیق تفاوت قیمت تمام شده بین ساپورت تاسیسات مدرن و سنتی می پردازیم.
موضوع تفاوت قیمتی ساپورت تاسیسات مدولار و سنتی ابعاد مختلفی دارد. گاها دیده می شود که بعد از ماه ها کار در پروژه ها ، بعضی عزیزان به اشتباه مفاهیمی از این گزارشات نتیجه گیری می کنند که واقعا نیازمند صرف زمان بیشتر برای تحلیل مهندسی هستند.

کیفیت ساپورت تاسیسات مدرن و سنتی

از نظر دید کیفی اگر بخواهیم خیلی کلی به این قضیه نگاه کنیم به فرض مثال یک نبشی سه یا چهار را با یک پروفیل سوراخ دار گالوانیزه 15*15 که تقریبا هم رده هستند را مقایسه کنیم. پروفیل سوراخ دار گالوانیزه بسیاری مشخصات مکانیکی و فنی دارد که با هیچ نبشی قابل مقایسه نیست.
پیمانکاران، مشاورین و کارفرمایان محترم در هنگام بر آورد هزینه نگاه وزنی به متریال استفاده شده دارند. البته این قضیه از روال وزن گرایی در هنگام استفاده از آهن و فولاد مصطلح می باشد.
اولین نکته منفی همینجا به مباحث فنی وارد می شود. ظرافت ساخت ، در مقاطعی که بار سنگین تر و کار سختتر است و بالعکس، در مقاطعی که استفاده از متریال سبک تر و یا سنگین تر هست نادیده گرفته می شود . این اشکالات وارده ناشی از محاسبه قیمت ساپورت با معیار وزن می باشد.
این درصورتی است که ساپورت تاسیسات مدرن به صورت متری و عددی، قیمتش محاسبه می شود.
مثالی در باب مقایسه ساپورت تاسیسات مدرن و ساپورت تاسیسات سنتی
مثلا اگر نبشی سه را با پروفیل 3535 مقایسه کنید . نبشی 3  قیمت کمتری دارد. اما باید توجه داشت که این نبشی خام است. بعضا چرب و روغنیست ، داخل کارگاه از این نبشی استفاده شده، روی نبشی جوشکاری انجام می شود . سمباده و گل جوش باید از روی نبشی ریخته شود.و در صورت نیاز معمولا سوراخ هایی باید روی نبشی زده شود،برای دوبل کشی نیاز است تا با جوش نبشی را به صورت دوبل در بیاورند.
دوام و حفاظت در برابر خوردگی
موضوع بعدی به حفاظت در برابر خوردگی برمی گردد، استفاده از ضد زنگ، رنگ های اپوکسی و دیگر رنگ ها برای جلوگیری از خوردگی در استفاده از نبشی و ساپورت تاسیسات سنتی یک کار قطعی و بدون گریز است
 
زمان عامل هزینه
وقتی وارد مباحث عملیاتی می شویم به غیر ازاین که حجم عملیات انجامی زیاد می شود، از طرفی زمان بسیار بیشتری نیز صرف انجام این امور می گردد و زمان در پروژه ها به خودی خود، یک المان پرهزینه مطرح می شود. همانطور که می دانید پروژه ها برنامه کار و زمان دارند و اگر پروژه دیرتر از زمان مقرر، تمام شود و بهره برداری به تعویق بیافتد ، کارفرما و ذی نفعان پروژه متضرر می شوند.
.

قیمت ساپورت تاسیسات  لوله

استفاده از محصولات با کیفیت بالا برای ساپورت های تاسیساتی بسیار مهم است، زیرا همان طور که قبلا هم اشاره شد، در صورت خرابی و نیاز به تعویض این بست ها هزینه تمام شده افزایش قابل توجهی پیدا کرده و توجیه اقتصادی نخواهد داشت. به همین دلیل در مرحله برآورد قیمت حتما باید قیمت تمام شده و کیفیت با دقت کافی ارزیابی گردند. ممکن است توجیه اقتصادی محصولی با کیفیت و قیمت بالا نسبت به محصولی با قیمت و کیفیت پایین تر آسان تر باشد. به همین دلیل ارزیابی قیمت محصولات مورد استفاده حتما باید با مشورت متخصصان فنی صورت پذیرد.
در ارتباط با قیمت ساپورت های تاسیساتی باید به این نکته توجه نمود که با توجه به این که بسیاری از این محصولات وارداتی هستند، قیمت آن ها وابسته به نرخ ارز بوده و با نوساناتی همراه است. برای اطلاع از قیمت دقیق ساپورت های تاسیساتی مختلف و همچنین مشاوره در ارتباط با انتخاب محصولات می توانید با کارشناسان فنی ما در مهرفرصنعت  در تماس باشید.
 

انواع ساپورت لوله برق مهرفرصنعت

. یکی از بهترین ومناسب ترین سیستم های ساپورت لوله که می توان برای لوله هایی در نظر گرفت که از زیر سقف عبور می کنند، استفاده از سیستم انکرها است. بدین منظور با توجه به شرایط مختلف سازه از انکرهای مکانیکی و یا انکرهای شیمیایی مختلفی زیر سقف استفاده می شود. در صورتی که از انکرهای شیمیایی استفاده شود، دو راد تمام رزوه که فاصله ی آن ها از یکدیگر به اندازه قطر لوله عبوری و یا اندکی بیشتر است در سقف کاشته شده و در قسمت پایین این دو راد به کمک مقاطع نبشی یا ناودانی به هم اتصال یافته و تکیه گاه مناسب برای عبور لوله ایجاد می کنند.
البته سیستم های بهتری برای ساپورت لوله ها وجود دارد که در پروژه های بزرگتر کاربرد دارند. استفاده از مقاطع ناودانی، حلقه های مخصوص عبور لوله، مقاطع مخصوص برای باربری سنگین، آویزهای لوله و … تولید می شوند و در سایزهای گوناگون موجود هستند.
 
 


در سیستم ساپورت تاسیسات نوین ، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود.

 
1- قابلیت اطمینان بالا
پیش ساخته بودن قطعات و بهره مندی از کنترل کیفیت یک تولید کننده معتبر
وجود اسناد و مشخصات فنی کامل در مورد سیستم به صورت جداول مشخصات محصول
وجود خدمات مهندسی در زمینه طراحی، مشاوره و آموزش
کاهش خطای انسانی به واسطه کاهش حجم عملیات ساخت و عدم نیاز به نیروی کار ماهر
 
2- سرعت بالای اجرا
حذف کامل عملیات جوشکاری
وزن پایین قطعات و مکانیزم اتصال سریع و ساده و رگلاژ قطعات نسبت به یکدیگر
وجود سوراخ های لوبیایی شکل با طول مناسب روی پروفیل ( عدم نیاز به سوراخکاری )
حذف عملیات زنگ زدایی و رنگ آمیزی به واسطه گالوانیزه بودن پروفیل و اتصالات
3- قابلیت انعطاف بالا و کاهش چشمگیر ضایعات به دلیل وجود پروفیل با مقاطع متنوع و انواع اتصالات و قابلیت دمونتاژ و استفاده مجدد و امکان اجرای تغییرات در هر مرحله از کار
4- مقاومت در برابر خوردگی به دلیل حذف کامل عملیات جوشکاری و وجود پوشش های متنوع مانند: گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و استنلس استیل
5- ظاهر شکیل و زیبا و بسیار مناسب برای کاربردهایی که در معرض دید هستند. 
   
بست و ساپورت تاسیسات استاندارد ساختمانی و صنعتی مهرفرصنعت


ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی پیشرفته جهت نصب های لوله کشی ( Piping )، تهویه مطبوع ( HVAC ) و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی
در حال حاضر ساخت و اجرای ساپورت تاسیسات  در اشکال  مختلف (ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی) اغلب با اتصال انواع پروفیل، ناودانی، نبشی و میلگرد های فولادی و با عملیات جوشکاری انجام می گیرد.
عدم طراحی مهندسی، وزن زیاد ساپورت، غیر قابل انعطاف بودن سیستم، ضایعات بالای محصولات، هزینه بالای جوشکاری، ظاهر نا مناسب و زمان زیاد اجرای و وقت گیر بودن آن عملیات از معایب روش سنتی می باشد.
در سیستم ساپورت تاسیسات مدرن  مهرفرصنعت  ، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود.که پیش ساخته بودن این ساپورت ها ی تاسیساتی بسیار در روند کیفیت ساخت  و سازها ایمنی و سرعت بالایی که به کار شما می بخشد بسیار تاثیر گذار است این ساپورت های تاسیسات در ابعاد مختلف با توجه به نیاز شما تولید میشود 
 
برای مشاوره و تماس با گروه مهرفرصنعت با شماره های موجود درسایت تماس حاصل بفرمایید.
ساپورت ھای تاسیساتی - بازرگانی آریا
ساپورت تاسیسات 
ساپورت پیش ساخته
قیمت نصب ساپورت
اصول ساپورت گذاری
ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت
ساپورت تاسیسات چیست
 
نمونه ساپورت های پیش ساخته مهرفرصنعت 
 
مزایای استفاده از سیستم ساپورت تاسیسات نوین به شرح زیر است :
 مزایای ساپورت های تاسیسات پیش ساخته مهرفرصنعت 
کیفیت بالا محصولات  
* پیش ساخته بودن قطعات و بهره مندی از کنترل کیفیت یک تولید کننده معتبر
* وجود اسناد و مشخصات فنی کامل در مورد سیستم به صورت جداول مشخصات محصول
* وجود خدمات مهندسی در زمینه طراحی، مشاوره و آموزش
* کاهش خطای انسانی به واسطه کاهش حجم عملیات ساخت و عدم نیاز به نیروی کار ماهر
 
2- سرعت بالای اجرا و صرفه جویی در زمان 
 
* حذف کامل عملیات جوشکاری
* وزن پایین قطعات و مکانیزم اتصال سریع و ساده و رگلاژ قطعات نسبت به یکدیگر
* وجود سوراخ های لوبیایی شکل با طول مناسب روی پروفیل ( عدم نیاز به سوراخکاری )
* حذف عملیات زنگ زدایی و رنگ آمیزی به واسطه گالوانیزه بودن پروفیل و اتصالات
 
3- قابلیت انعطاف بالا و کاهش چشمگیر ضایعات به دلیل وجود پروفیل با مقاطع متنوع و انواع اتصالات و قابلیت دمونتاژ و استفاده مجدد و امکان اجرای تغییرات در هر مرحله از کار
4- مقاومت در برابر خوردگی به دلیل حذف کامل عملیات جوشکاری و وجود پوشش های متنوع مانند: گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و استنلس استیل
5- ظاهر شکیل و زیبا و بسیار مناسب برای کاربردهایی که در معرض دید هستند.
 
 
ساپورت تاسیسات مدرن و با کیفیت مهرفرصنعت
ساپورت تاسیسات و بست لوله های تولیدی شرکت مهرفرصنعت با سال ها سابقه در تولید و کیفیت بالا می باشد محصولات ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت  پیش ساخته یا مدولار است.  ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت با کیفیت بالا در تولید در سازهای بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است که در ادامه همین صفحه مورد بررسی قرار می دهیم ، جایگزین بسیار مناسبی برای سیستم سنتی نبشی و ناودانی در اجرای ساپورت مکانیکی و الکتریکی می باشد.
ساخت و ساز های فراوان در ابعاد بسیار گسترده در سطح جهان، هر چه بیش از پیش سیستم ساپورتینگ سنتی در بخش تاسیسات را نیازمند بررسی مهندسی و بازنگریی اساسی تری می کرد.برای همین نیاز به امکاناتی میباشد که به کار شما سرعت ببخشد ما ساپورت های تاسیسات مهرفرصنعت را به شما توصیه میکنیم برای استعلام قیمت و پشتیبانی و مشاوره باشماره تماس های موجود در سایت با واحد فنی مهرفرصنعت در ارتباط باشید.
یافتن جایگزینی مهندسی تر و بهتر از ساپورت سنتی، تغییر در نگرش پیمانکاران ساختمانی اعم از مشاورین، جامعه مهندسین و کارفرمایان محترم را طلب می کرد. ضمن اینکه بحث هزینه ها همیشه مد نظر بوده و باید راه حلی با کیفیت در عین حال مقرون به صرفه پیدا می کردند. سیستم ساپورت تاسیسات به صورت ساپورت مدولار و پیش ساخته همان راه حلی بود که همه مهندسین در موردش اتفاق نظر داشتند . ساپورت تاسیسات مدرن، سیستمی بدون نیاز به جوشکاری با تحمل بار به مراتب سنگین تر و کیفیت و زیبایی بسیار بیشتر چیزی بود که امروزه مورد توجه همه قرار گرفت.
از نظر اقتصادی و مالی نیز ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت بسیار مقرون به صرفه می باشد. بررسی های دقیق پارامترهای مختلف  نشان می دهد که این سیستم به مراتب خیلی به صرفه تر از سیستم ساپورت تاسیسات سنتی می باشد..
موضوعاتی که امروز در این مقاله به بحث و بررسی در موردشان می پردازیم لزوم استفاده از سیستم های ساپورت تاسیساتی پیش ساخته و مدرن خواهد بودو اینکه استفاده از ساپورت تاسیسات پیش ساخته چه باید ها  و نبایدهایی دارد.
در ادامه شما را بیشتر با این محصول با کیفیت و با کارایی بسیار بالا در امر صنعت آشنا خواهیم کرد 

تعریف ساپورت تاسیسات:

در صنعت و ساختمان و یا در هرجایی که نیاز به مهار کننده (نگهدارنده) به منظور تحمل وزن و کنترل بارهای وارده از تجهیز به سازه وجود دارد ،  مجبور به استفاده از سیستم ساپورتینگ می باشد. به طور کلی ساپورت تاسیسات در وهله اول وظیفه تحمل وزن المان هایی را دارد که روی سازه باید سوار باشند.
مبحث ساپورت های مدولار تاسیسات در کشور ما شاید چند سالی بیشتر نیست که مورد توجه قرار گرفته است. این در صورتی است که در کشورهای توسعه یافته مدت زیادی است که از روش ساپورت های سنتی و تجهیزات مورد نیاز به عنوان ساپورت تاسیسات در ساختمان ها و در صنعت استفاده نمی شود. بحث ها و چالش های ساپورت تاسیسات مدولار و مسایلی که هر نوآوری مدرنی در بدو استفاده ، به همراه دارد را در ادامه بررسی می کنیم.
مشکلات وسختی های استفاده از ساپورت های سنتی
با گذشت  زمان و با توجه به نیازهای بروز  صنایع مختلف از قبیل پروژه های ساختمانی، نفت و گاز و... تمامی صنایعی که نیاز به نصب تاسیسات در پروژه داشتند ، روال کار به این منوال بود که یک سری مقاطع کارگاهی را شخص خود استادکار، لوله کش، اهنگر و تمام کسانی که نیاز به نصب تجهیزشان در پروژه بود ، مشخص می کردند و شخصا خودشان وظیفه طراحی و ساخت ساپورت تاسیسات برای کارشان برعهده داشتند. استاد کاران از قطعات و فلزات مختلفی مانند تیر آهن ها، نبشی ها برای حمل و مهار این تاسیسات استفاده می کردند.اما زمان زیادی را از آن ها می گرفت 
پیدایش طراحی ساپورت تاسیسات مدرن چگونه رقم خورد
با گذشت زمان بعد از مدتی درگیری و مشاهده مشکلات ناشی از نوع کار فرسایشی و بی نظم ساپورتینگ سنتی، مبحث طراحی مهندسی مطرح می شود که در بحث ضخامت و وزن قطعات و بار تحمیلی به سازه ساختمان ، بحث رگلاژ و.. نیاز به مقاطعی دارند که بتوانند بحث هندسه ساپورت را توسعه ببخشند.
 
با تصمیم به پیشرفت در نصب ساپورتینگ مهندسین در نظر داشتند راه حلی ارائه دهند تا همانطور که پایپینگ، داکتینگ و تریینگ را طراحی می کنند، بتوانند از همان ابتدا طراحی دقیق تر و اعمال نظر بیشتری بر روی طراحی و نصب ساپورت تاسیسات نیز داشته باشند. در سیستم ساپورت کاری سنتی پیمانکارها و استاد کاران در مرحله اجرا تصمیم گیری می کردند که مقطع سبک تر یا سنگین تری استفاده گردد. اینکه در مرحله اجرا به صورت فی البداهه همان استاد کار لوله کش تصمیم بگیرد که به فرض مثال تصمیماتی چون استفاده از نبشی اضافه آمده از دیگر قسمت های پروژه در قسمت  دیگر بدون اهمیت به تبعات ، از بین برود. به مرور زمان با توجه به مشکلات و خساراتی که ساپورت کاری سنتی به وجود آورد، تصمیم بر این شد که همه چیز از قبل با محاسبات مشخص  شود. یعنی همانطور که مسیر لوله کشی و کانال کشی و مسیر کانال ها و سینی های برق در نقشه و پلان های تاسیساتی جا نمایی می شوند ، ساپورت های تاسیساتی الکتریکال و مکانیکال نیز در همان مرحله طراحی دقیق و قابل اظهار مهندسی نیز قرار گیرند.  این پروسه به این صورت است که ساپورت ها هم از همان ابتدا به صورت یک نقشه آماده ابلاغ شود.
مقایسه قیمت تمام شده ساپورت تاسیسات مدولار با سنتی
این سوال بار ها و بار ها ذهن مهندسان ، متصدیان امور ساختمانی و پیمانکاران را به خود درگیر کرده است. بحث تفاوت قیمتی از موضوعات داغ و قابل بحث می باشد. تقریبا همه فعالان در زمینه ساخت زمانی که در داخل پروژه با پرزنت همکاران ما در مورد ساپورت تاسیسات مدولار  قرار می گیرند موضوع قیمت برایشان بسیار حایز اهمیت است. زمانی که مهندسین در همان ابتدا به یک لیست قطعات مورد نیاز برای ساپورت تاسیسات مدرن مواجه می شوند در وهله اول گمان می کنند که ساپورت تاسیسات مدرن گرانتر است. در این مقاله به بررسی دقیق تفاوت قیمت تمام شده بین ساپورت تاسیسات مدرن و سنتی می پردازیم.
موضوع تفاوت قیمتی ساپورت تاسیسات مدولار و سنتی ابعاد مختلفی دارد. گاها دیده می شود که بعد از ماه ها کار در پروژه ها ، بعضی عزیزان به اشتباه مفاهیمی از این گزارشات نتیجه گیری می کنند که واقعا نیازمند صرف زمان بیشتر برای تحلیل مهندسی هستند.
مقایسه کیفی. سنتی یا مدرن ؟
از نظر دید کیفی اگر بخواهیم خیلی کلی به این قضیه نگاه کنیم به فرض مثال یک نبشی سه یا چهار را با یک پروفیل سوراخ دار گالوانیزه 15*15 که تقریبا هم رده هستند را مقایسه کنیم. پروفیل سوراخ دار گالوانیزه بسیاری مشخصات مکانیکی و فنی دارد که با هیچ نبشی قابل مقایسه نیست.
پیمانکاران، مشاورین و کارفرمایان محترم در هنگام بر آورد هزینه نگاه وزنی به متریال استفاده شده دارند. البته این قضیه از روال وزن گرایی در هنگام استفاده از آهن و فولاد مصطلح می باشد.
اولین نکته منفی همینجا به مباحث فنی وارد می شود. ظرافت ساخت ، در مقاطعی که بار سنگین تر و کار سختتر است و بالعکس، در مقاطعی که استفاده از متریال سبک تر و یا سنگین تر هست نادیده گرفته می شود . این اشکالات وارده ناشی از محاسبه قیمت ساپورت با معیار وزن می باشد.
این درصورتی است که ساپورت تاسیسات مدرن به صورت متری و عددی، قیمتش محاسبه می شود.
مثالی در باب مقایسه ساپورت تاسیسات مدرن و ساپورت تاسیسات سنتی
مثلا اگر نبشی سه را با پروفیل 3535 مقایسه کنید . نبشی 3  قیمت کمتری دارد. اما باید توجه داشت که این نبشی خام است. بعضا چرب و روغنیست ، داخل کارگاه از این نبشی استفاده شده، روی نبشی جوشکاری انجام می شود . سمباده و گل جوش باید از روی نبشی ریخته شود.و در صورت نیاز معمولا سوراخ هایی باید روی نبشی زده شود،برای دوبل کشی نیاز است تا با جوش نبشی را به صورت دوبل در بیاورند.
دوام و حفاظت در برابر خوردگی
موضوع بعدی به حفاظت در برابر خوردگی برمی گردد، استفاده از ضد زنگ، رنگ های اپوکسی و دیگر رنگ ها برای جلوگیری از خوردگی در استفاده از نبشی و ساپورت تاسیسات سنتی یک کار قطعی و بدون گریز است
 
زمان عامل هزینه
وقتی وارد مباحث عملیاتی می شویم به غیر ازاین که حجم عملیات انجامی زیاد می شود، از طرفی زمان بسیار بیشتری نیز صرف انجام این امور می گردد و زمان در پروژه ها به خودی خود، یک المان پرهزینه مطرح می شود. همانطور که می دانید پروژه ها برنامه کار و زمان دارند و اگر پروژه دیرتر از زمان مقرر، تمام شود و بهره برداری به تعویق بیافتد ، کارفرما و ذی نفعان پروژه متضرر می شوند.
نتیجه گیری مقایسه قیمتی ساپورت تاسیسات مدرن و سنتی
 
پس بحث عملیاتی و در بحث دستمزدهایی که در بحث ساپورت تاسیسات مدرن حذف می شود ، سبب می شود که ساپورت تاسیسات مدولار به صرفه تر از ساپورت های سنتی باشد. حال بسیار دیده شده در حین انجام عملیات ساپورتینگ، کارهایی از قبیل سوراخ کاری و جوش کاری و.. نیاز به تنظیمات مجدد باشند. به فرض مثال ساپورت تاسیسات سنتی که با جوش کاری انجام شده باشد در صورت بروز مشکلاتی از قبیل تغییر ارتفاع ، نشتی لوله و نیاز به تعویض آن و.. باید جوش ساپورت بریده شود. این ساپورت بریده شده به غیر از اینکه جلوه و منظره خوبی نخواهد داشت ، از کیفیت کار نیز به میزان زیادی می کاهد. اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم در باب مقایسه قیمت ساپورت تاسیسات مدرن و ساپورت تاسیسات سنتی باید عوامل ذکر شده در بالا را لحاظ کنیم .
با در نظر گرفتن و کنار هم قرار دادن مواردی که بالا ذکر شد : از جمله
1. بحث زمان
2. مباحث میزان بار قابل تحمل ساپورت برای ساختمان
3. لحاظ کردن طراحی مهندسی و اصولی که در ساپورت تاسیسات مدرن داراست دریک گزارش توجیهی کامل که تمام جوانب و ابعاد هزینه را در بر گرفته باشد.
ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت با کیفیت بالا و همزمان مدرن بودن آن  بسیار اقتصادی تر می باشد.

 

ساپورت لوله‌های تاسیساتی مهرفرصنعت 

همان طور که می‌دانید، ساخت و سازهای بزرگی در جهان رونق پیدا کرده و با وجود سرعت پیشرفت در پروژه‌های عظیم، نیاز استفاده از سیستم‌های ساپورتینگ در بخش‌های مختلف تأسیسات بیشتر احساس می‌شود. ساپورت لوله در قسمت‌های مختلف تأسیسات ساختمان باعث شد تا مهندسین، کارفرمایان و پیمانکاران در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی کنند و کار خود را با بهترین کیفیت تحویل دهند.
انواع و اقسام مختلف ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت 
ساپورت لوله‌های پلمیری
ساپورت مخصوص برای لوله‌های پلیمری از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند برای پوشش لوله تک لایه گزینه مناسبی باشد. این تکیه گاه‌ها علاوه بر استفاده در سیستم‌های مختلف لوله کشی ساختمان، برای قسمت‌های کابل کشی نیز کاربرد دارند. تکیه گاه لوله‌های پلمیری با توجه به جنس مقاوم و با کیفیتی که دارند، از دوام بالایی برخوردار هستند و در کاربردهای متنوع، مانند فضای باز و سیستم‌های تأسیسات لوله پنج لایه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ساپورت لوله‌های فلزی
ساپورت و تکیه لوله‌های فلزی جنس مقاوم و سنگینی دارند و بهترین گزینه برای استفاده در سیستم‌های تأسیسات لوله کشی داخلی ساختمان می‌باشند. ساپورت‌های لوله فلزی از جنس فلزهای چکش خوار هستند، به همین دلیل پیمانکاران ترجیح می‌دهند به منظور نگه داری از لوله فولادی و اتصالات پیرامون آن، از این نوع ساپورت‌ها استفاده کنند.
همین علت انواع ساپورت لوله
همان طور که توضیح دادیم، انواع ساپورت‌های لوله به منظور ایجاد تعادل و برقراری اتصالات در سیستم‌های لوله کشی ساختمان طراحی و تولید شده‌اند. این نوع تکیه گاه‌ها انواع متفاوتی دارند که درباره هر یک از آن‌ها توضیح خواهیم داد.
ساپورت لوله در انواع مهره دار و U دار
ساپورت سنگین برای سیستم‌های لوله کشی از جنس فولاد
ساپورت‌های کلایویز و اسپرنکلر
ساپورت رایزری
ساپورت U شکل
 این سیستم‌ها امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.
 
 
 

مزایای استفاده از ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت و ویژگی های آن

ساپورت تاسیسات از جمله تجهیزات رایج در صنایع است که به واسطه امکانات و قابلیت هایی که دارد،به طور وسیعی در ساخت و ساز ها از آن استفاده می شود. این تجهیزات ضمن ایجاد مسیرهای لوله کشی و کانال کشی، هزینه های ناشی از تعمیرات و اجرای آن ها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.وبه علت سهولت در نصب بسیار پرکاربرد و ضروری میباشد.
ساپورت تاسیسات از جمله لوازم جانبی پر کاربردی و ایمنی  است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از تجهیزات صنعتی وظیفه دارند تا لوله ها و کانال های موجود در تاسیسات را به دیواره و یا سقف متصل کرده و مانع از افتادن آن ها شوند. در گذشته اکثر مسیرهای لوله کشی و سینی کشی ساختمان ها و صنایع از روی زمین و به صورت فنی اجرا می شد.
این امر نه تنها روند لوله کشی و اجرای تاسیسات را با مشکل روبرو می کرد بلکه هزینه های ناشی از تعمیرات تاسیسات را افزایش می داد. اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیز تغییر استانداردهای موجود، مسیر لوله کشی اکثر تاسیسات، به خصوص تاسیسات برقی ساختمان ها در ارتفاع و در زیر سقف است. تا به این واسطه امکان تعویض و تعمیر لوله های موجود در تاسیسات برقی صنایع و ساختمان ها به راحتی امکان پذیر باشد.
مزایای استفاده از ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت 
به طور کلی استفاده از ساپورت تاسیسات سبب می شود تا روند نصب و اجرای تاسیسات ساختمان ها به ویژه اجرای مسیرهای لوله کشی، با سرعت بیشتری به انجام برسد. از طرفی استفاده از ساپورت های با کیفیت  مهرفرصنعت با سال ها سابقه در تولید انواع و اقسام ساپورت های صنعتی سبب می شود تا لوله های تاسیسات به راحتی قابل تعویض و تعمیر باشند واین یعنی بار هزینه های زیادی را برای شما کاهش می دهد که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است . به این ترتیب هزینه های ناشی از تعمیرات تاسیسات صنایع به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند‌. عمدتا نگهدارنده های تاسیساتی با توجه به طراحی به خصوصی که دارند در اکثر صنایع قابل استفاده هستند.
قیمت ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت
برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره فنی از تیم مهرفرصنعت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید.

چگونگی طراحی و تولید ساپورت تاسیسات در مهرفرصنعت

به طور کلی عوامل بسیار زیادی در طراحی نگهدارنده های تاسیساتی تاثیر گذار هستند. هر یک از این عوامل در کاربرد و نحوه استفاده از ساپورت تاسیسات اثر دارد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سایز بندی مناسب
عمدتا در طراحی و تولید لوله ها و تجهیزات به کار گرفته شده در تاسیسات صنایع، از استانداردهای به خصوصی استفاده شده است. بر اساس این استاندارد ها هر یک از لوله ها سایز های متفاوتی دارند. به این ترتیب به منظور نگهداری لوله ها باید ساپورت هایی با ابعاد و اندازه های متناسب با سایز لوله ها طراحی و تولید گردد.
وزن لوله مورد نظر
به طور کلی ماده به کار رفته در ساختار ساپورت تاسیسات باید به گونه ای انتخاب شود که توانایی لازم را در تحمل وزن لوله داشته باشد. در صورتی که وزن لوله بیش از حد توان و ظرفیت ساپورت باشد، ساپورت بعد از مدتی دچار آسیب شده و مسیرهای لوله کشی را با مشکل مواجه می کند. به همین منظور عمدتا در فرآیند تولید نگهدارنده لوله تاسیسات از ورق های فولادی استفاده می شود.
رطوبت موجود در محیط
از جمله عوامل موثر در طراحی ساپورت تاسیسات می توان به رطوبت موجود در محیط اشاره کرد. به طور کلی علاوه بر آنکه ساپورت تاسیسات باید از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد، باید در برابر رطوبت موجود در محیط نیز از خود مقاومت خوبی را از خود نشان دهد. این امر سبب می شود تا حد زیادی طول عمر تجهیزات با کار رفته در تاسیسات افزایش پیدا کند. به همین منظور عمدتا در سطح فولاد استفاده شده در نگهدارنده تاسیسات پوشش از فلز روی قرار داده می شود.
ارتعاشات و ضربه های شدید
به طور کلی ارتعاشات و لرزش های موجود در تاسیسات سبب می شود تا در اثر وجود بار های دینامیکی، طول عمر ساپورت تاسیسات به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. به همین منظور عمدتا در ساپورت های مورد استفاده از روکش های پلاستیکی استفاده می شود تا ضمن دمپ ارتعاشات به وجود آمده از ساپورت در برابر رطوبت محافظت کند.

 

نحوه گالوانیزاسیون ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت

عمدتا به منظور تولیدنگهدارنده ، از فرآیند آبکاری گرم استفاده می شود. در این فرآیند حمامی از فلز روی مذاب در دمای ۴۵۰ درجه سانتی گراد تهیه شده و ساپورت ها در مدت زمان محدودی درون آن غوطه ور می شوند. به علت دمای بالای حوضچه، پیوند اتم های سطح فولاد شکسته شده و اتم های فلز روی جایگزین آن ها می شوند. به این ترتیب پوششی از فلز روی بر سطح ساپورت تاسیسات قرار می گیرد.
استانداردها و درطراحی و تولید ساپورت
به طور کلی استانداردهای متفاوتی در زمینه طراحی و تولید ساپورت تاسیسات وجود دارد. در این استاندارد ها تمامی عوامل موثر بر طول عمر نگهدارنده ها از جمله رطوبت، دمای محیط، شرایط آب و هوایی، محل نصب و قرارگیری ساپورت و بسیاری از عوامل دیگر را در نظر گرفته شده است. تا به این ترتیب ساپورت های تولید شده از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار باشد. از جمله این استانداردها و آیین نامه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
BS
NFPA13
در استاندارد BS نحوه استفاده از ساپورت تاسیساتی ذکر شده و در استاندارد NFPA13 نحوه طراحی، ساخت تجهیزات نکاتی مطرح شده است. در استاندارد NFPA13 علاوه بر موارد ذکر شده، در ارتباط با تجهیزات به کار رفته در تاسیسات و نیز بست های اسپرینکلر نیز مطالب متنوعی عنوان شده است.
انواع ساپورت تاسیسات
 
ساپورت سنتی تاسیسات
این نوع از ساپورت های تاسیسات صنایع و ساختمان ها عمدتا از طریق جوشکاری ایجاد شده و مسیر لازم را برای اجرای کانال کشی و لوله کشی فراهم می کنند. عمدتا در ساختار این دسته از تجهیزات صنعتی از میلگرد، نبشی و … استفاده می شود.
ساپورت پیش ساخته تاسیسات چیست
ساپورت تاسیسات پیش ساخته و یا مدولار از دیگر ساپورت های پر کاربرد در صنایع است. این ساپورت از قبل در ابعاد و اندازه های متناسب با سایز کانال ها و لوله های تاسیسات تولید شده و از طریق پیچ و مهره به آن ها متصل می شوند. به طور کلی عملیات تعمیر و نگهداری این نوع از ساپورت تاسیسات نسبت به سایر ساپورت های دیگر راحت تر و سریع انجام می پذیرد. چرا که برای تعویض یا تعمیر مسیرها تنها کافی است پیچ و مهره ها باز شده و کانال ها و لوله ها از ساپورت جدا شوند‌. به طور کلی به دلیل کاهش سرعت اجرای تاسیسات، افزایش مقاومت ساپورت تاسیسات، قابلیت تنظیم ساپورت و قابلیت مونتاژ مجدد، عموما از ساپورت مدولار در تاسیسات استفاده می شود.
 
 
ساپورت های تاسیساتی مهرفرصنعت  تجهیزاتی هستند که در پروژه های بزرگ تاسیساتی به کار برده می شوند تا نصب و نگهداری تاسیسات به آسانی انجام شده و همچنین طول عمر مفید آن ها نیز افزایش یابد. ساپورت های تاسیساتی توسط شرکت های مختلف و در انواع مختلفی تولید می شوند.در شرکت مهرفرصنعت ساپورت های تاسیسات با سال ها تجربه و با کیفیت بالا و در انواع و اقسام مختلف مطابق خواست شما آماده تحویل میباشد .
همیشه  اجرای سیستم‌های تاسیساتی در ساختمان، در حد فاصل بین عملیات دیوار چینی و نازک‌ کاری قرار می‌گیرد.اجرای ساپورت یک پیش نیاز برای شروع کل عملیات اجرایی در بخش تاسیساتی ساختمان است.هرچه این بخش یا سرعت زیاد – البته با کیفیت بالا – به اتمام رسد، مراحل بعدی در ساختمان سریع‌تر آغاز می‌شود، به طوری که در کاهش زمان‌بندی کل پروژه تاثیرگذار است.

 اجرای بست و ساپورت در روش های  مختلف

 سیستم نصبساپورت تاسیسات مهرفرصنعت  به عنوان یک راه‌حل مهندسی در مقایسه با وضعیت امروز اجرای ساپورت، علاوه بر ارتقاء کیفیت، راحتی و سرعت اجرا، شرایط ایمن‌تری هم برای مجری و هم برای ساختمان فراهم می‌آورد.
 
اجرای نصب ساپورت به روش سنتی به شرح زیر می باشد:
 
رنگ‌آمیزی
 
برش‌کاری
 
سوراخ‌کاری
 
 و جوش کاری که عمدتا در ارتفاع انجام می‌شود، مجری سیستم را به طور جدی در شرایط غیر ایمن، و در معرض خطر قرار می‌دهد
 
 به علاوه ، این روش، نیازمند ابزار‌های متعدد نیز می‌باشد.
 
 بنابراین اجرای ساپورت به روش فعلی کاری پر دردسر، سخت و طولانی است و در نهایت نتیجه هم مطمئن نیست.
 
 ضمنا با توجه به جوش کاری قطعات ساپورت به یکدیگر، در صورت نیاز به تغییرات، شاید ساخت مجدد آن به مراتب راحت‌تر از دوباره کاری باشد.اما ساپورت تاسیسات آماده مهرفرصنعت علاوه برکیفیت و ایمنی بالا زیبایی نیز برای ساختمان شما دارد و سرعت بالای در نصب و اجرا دارد به علت نوع کار 

از دیگر محصولات مهرفرصنعت :
 
 
بست فاضلاب
بست اسپرینکلر
 
سیستم های نوین بست و ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی - شرکت ترکان تجهیز  تاسیسات تبریز
 
سیستمهای نصب تاسیسات و معماري
 
ساپورت و پروفیل در سایزهای مختلف
 
پروفیل فلنچ کانال و کلیپس
 
بست لوله  – اسپرینکلر(بست گلابی) راد
 
سيستمهاي آتشبند و دودبند
 
‏Fire stopping
 
لیست قیمت ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت  – لیست قیمت انواع بست فاضلاب  –ساپورت تاسیسات ارزان قیمت -
 
قیمت بست فاضلاب  – بست نگهداری لوله – 
 
 
 
ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی پیشرفته جهت نصب های لوله کشی ( Piping )، تهویه مطبوع ( HVAC ) و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی
در حال حاضر ساخت و اجرای ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی غالبا با اتصال انواع پروفیل، ناودانی، نبشی و میلگرد های فولادی و با عملیات زمان بر جوشکاری انجام می گیرد.
عدم طراحی مهندسی، وزن زیاد ساپورت، غیر قابل انعطاف بودن سیستم، ضایعات بالای محصولات، هزینه بالای جوشکاری، ظاهر نا مناسب و زمان بر بودن اجرای عملیات از معایب روش سنتی می باشد.
در سیستم ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت مکانیکی و شیمیایی، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود.
ساپورت تاسیسات | وستادژ


سیستم ساپورت تاسیسات تهویه مطبوع

ساپورت مناسب شرکت مهرفرصنعت  جهت نصب و نگهداری سیستم تهویه مطبوع با توجه به نوع سیستم تهویه، برآورد ابعاد و وزن تجهیزات مورد نظر و در نظر گرفتن جزییات اجرایی سیستم کانال انتخاب می گردد. در این راستا ماهیت عملکردی و ابعادی سیستم تهویه در تعیین نحوه نصب ساپورت کاملا تاثیر گذار است. از کاربردهای ساپورت های تاسیسات تهویه مطبوع می توان به سیستم های تهویه هوا و ساپورت افقی و عمودی کانال هوا اشاره نمود. از ویژگی ها و مزایای ساپورت تاسیسات تهویه مطبوع می توان به موارد زیر اشاره کرد.
سریع، آسان و بدون نیاز به سوراخکاری، جوش و رنگ
ظاهر تمام شده زیبا جهت کار در معرض دید
قابلیت باز و بسته کردن و تنظیم
مقاوم در برابر خوردگی (پوشش گالوانیزه)
کاهش وزن قابل توجه
 

مزایای سیستم ساپورت تاسیسات مهرفرصنعت

مزایای استفاده از سیستم ساپورت تاسیسات  به شرح زیر است:
۱- قابلیت اطمینان بالا
o پیش ساخته بودن قطعات و بهره مندی از کنترل کیفیت یک تولید کننده معتبر
o وجود اسناد و مشخصات فنی کامل در مورد سیستم به صورت جداول مشخصات محصول
o وجود خدمات مهندسی در زمینه طراحی، مشاوره و آموزش
o کاهش خطای انسانی به واسطه کاهش حجم عملیات ساخت و عدم نیاز به نیروی کار ماهر
۲- سرعت بالای اجرا
o حذف کامل عملیات جوشکاری
o وزن پایین قطعات و مکانیزم اتصال سریع و ساده و رگلاژ قطعات نسبت به یکدیگر
o وجود سوراخ های لوبیایی شکل با طول مناسب روی پروفیل ( عدم نیاز به سوراخکاری )
o حذف عملیات زنگ زدایی و رنگ آمیزی به واسطه گالوانیزه بودن پروفیل و اتصالات
۳- قابلیت انعطاف بالا و کاهش چشمگیر ضایعات به دلیل وجود پروفیل با مقاطع متنوع و انواع اتصالات و قابلیت دمونتاژ و استفاده مجدد و امکان اجرای تغییرات در هر مرحله از کار
۴- مقاومت در برابر خوردگی به دلیل حذف کامل عملیات جوشکاری و وجود پوشش های متنوع مانند: گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و استنلس استیل
۵- ظاهر شکیل و زیبا و بسیار مناسب برای کاربردهایی که در معرض دید هستند ( Expose ).

برای خرید انواع ساپورت تاسیسات می‌توانید به شرکت مهرفرصنعت  مراجعه کنید

 

ساپورت تاسیساتی
انواع ساپورت های تأسیساتی، ویژگی ها، مزایا و کاربری ها


ساپورت تاسیساتی مجموعه تجهیزاتی است که برای عبور و نگهداری تاسیسات در سازه های به کار می رود. اگرچه ساپورت تاسیساتی اصطلاح نسبتا جدیدی محسوب می شود، در سازه ها حتی سازه های بسیار قدیمی نیز از مفهوم آن استفاده شده و در چند دهه اخیر تنها ظاهر آن تغییر کرده است. به عنوان مثال در ساختمان هایی که در یک یا دو دهه اخیر ساخته شده اند و یا حتی بسیاری از ساختمان هایی که در حال ساخت هستند، از ساز و کارهایی مشابه استفاده می شود. مثلا در سازه هایی که سقف آن ها تیرچه است، برای عبور لوله ها قسمتی از بتن تیرچه تراشیده شده و با جوش دادن میلگرد جدید به میلگرد مدفون در تیرچه که قسمتی از آن آشکار شده است، محلی برای عبور تاسیسات تعبیه می شود. این کار در اصل همان مفهوم ساپورت تاسیساتی ولی به شکل قدیمی تر آن است.
با پیشرفت تکنولوژی و امکان ایجاد تجهیزات ظریف و در هین حال مستحکم و از طرف دیگر با توجه به گسترش ساخت و ساز و اهمیت کاهش زمان ساخت و ساز به دلایل اقتصادی، سازندگان و مهندسان نسبت به تکنولوژی های جدیدی که زمان اجرای پروژه را کاهش می دهند، تمایل نشان دادند. از جمله مواردی که در این زمینه توانست موفق ظاهر شده و با استقبال خوبی مواجه شود، ساپورت های تاسیساتی است.
علاوه بر کاهش زمان اجرای پروژه استفاده از ساپورت های تاسیساتی مزایای دیگری را نیز به همراه داشت که باعث گسترش هرچه بیشتر استفاده از آن ها در سازه های مختلف کوچک و بزرگ گردیده است. از جمله این مزیت ها می توان به جلوگیری از وارد شدن آسیب به المان های سازه ای، استحکام و اطمینان بیشتر، انعطاف پذیری این تجیهزات و امکان استفاده گسترده از آن ها برای عبور تجهیزات مختلف در قسمت های مختلف و در سازه های مختلف، در دسترس بودن و حتی در مواردی قیمت تمام شده کمتر آن ها نسبت به روش های سنتی اشاره کرد.

 
 


ساپورت تاسیساتی چیست؟

ساپورت تاسیساتی به کلیه تجهیزاتی گفته می شود که برای عبور و نگهداری تجهیزات و تاسیسات سازه به کار می روند. در بسیاری از موارد ممکن است به جای استفاده از اصطلاح ساپورت تاسیساتی از اصطلاحاتی چون ساپورت لوله، ساپورت لوله های تاسیساتی و … استفاده شود. اگرچه این اصطلاحات نیز به نوعی همان مفهوم را می رسانند ولی ساپورت های لوله زیر مجموعه ساپورت های تاسیساتی محسوب می شوند که به دلیل این که درصد بالایی از ساپورت های تاسیساتی مورد استفاده برای عبور لوله ها به کار می روند، این اصطلاح رایج شده است

 

انواع ساپورت های تاسیساتی

ساپورت های تاسیساتی به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. از نقطه نظر باربری به ساپورت های تاسیساتی معمولی و سنگین تقسیم بندی می شوند. مقاطع سنگین تر، مقاومت بالاتری نسبت به مقاطع معمولی از خود نشان می دهند. مثلا در مورد قطعات ناودانی، ساپورت های سنگین مقاومت بیشتری در برابر پیچش از خود نشان می دهند.
ساپورت های تاسیساتی را از نظر شکل مقطع نیز می توان تقسیم بندی نمود. این مقاطع معمولا به شکل ناودانی، مقطع گلابی شکل، آویز، گیره و … موجود هستند و با توجه به نوع کار و شرایط ممکن است هر یک از این مقاطع انتخاب شوند.
از نظر جنس آلیاژ به کار رفته تنوع این محصولات بسیار زیاد است و تقریبا هر تولید کننده ای از آلیاژهای خاصی استفاده می کند. با این حال قطعات گالوانیزه و فولادهای ضد زنگ معمولا در تولید این قطعات به کار می روند.

انواع ساپورت لوله
سیستم های مختلفی را به عنوان ساپورت لوله می توان به کار برد. انتخاب سیستم مناسب باید با توجه به میزان بار اعمالی، شرایط محیطی، امکانات موجود و … انجام پذیرد. یکی از ساده ترین سیستم های ساپورت لوله که می توان برای لوله هایی در نظر گرفت که از زیر سقف عبور می کنند، استفاده از سیستم انکرها است. بدین مننظور با توجه به شرایط مختلف سازه از انکرهای مکانیکی و یا شیمیایی مختلفی زیر سقف استفاده می شود. در صورتی که از انکرهای شیمیایی استفاده شود، دو راد تمام رزوه که فاصله ی آن ها از یکدیگر به اندازه قطر لوله عبوری و یا اندکی بیشتر است در سقف کاشته شده و در قسمت پایین این دو راد به کمک مقاطع نبشی یا ناودانی به هم اتصال یافته و تکیه گاه مناسب برای عبور لوله ایجاد می کنند.
اگر از انکرهای مکانیکی استفاده شود (معمولا انکرهای HKV یا HKD)، این انکرها زیر سقف نصب می شوند به گونه ای که فاصله ی آن ها از یکدیگر به اندازه قطر لوله باشد. سپس زیر این انکرهای مکانیکی راد تمام رزوه بسته شده و مانند حالت قبل از نبشی یا ناودانی برای اتصال این رادها به یکدیگر جهت عبور لوله استفاده می شود.
البته سیستم های بهتری برای ساپورت لوله ها وجود دارد که در پروژه های بزرگتر کاربرد دارند. استفاده از مقاطع ناودانی، حلقه های مخصوص عبور لوله، مقاطع مخصوص برای باربری سنگین، آویزهای لوله و … که توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند و در اندازه های مختلفی موجود هستند، راه حلی بهتر، مناسب تر و با اطمینان بیشتر است. از جمله می توان به مقاطع مختلف تولید شده توسط شرکت هیلتی مانند مقاطع ناودانی، بست گلابی و … اشاره نمود که در سایزهای مختلف برای پروژه های مختلف تولید می شوند.

 

بست اسپرینکلر

بست اسپرینکلر مهرفرصنعت  یکی از ساپورت های تاسیساتی پر کاربرد است که برای سیستم های اطفای حریق کاربرد دارد. استفاده از این سیستم های اطفای حریق در سال های اخیر بسیار گسترش یافته است. اخیرا استفاده از سیستم اطفای حریق و به تبع آن بست اسپرینکلر جزو الزامات ساختمان برای دریافت گواهی پایان کار محسوب می شود.
بست اسپرینکر در قسمت انتهایی سیستم های اطفای حریق قرار می گیرد. ساز و کار آن بدین صورت است که این بست در انتهای یک لوله آب قرار می گیرد. درون این بست یک قسمت کپسولی حساس به دما وجود دارد که با بالا رفتن دمای محیط در اثر حریق می ترکد. با ترکیدن این قسمت، مسیر آب جریان پیدا کرده و اطفای حریق انجام می شود. همان طور که اشاره شد استفاده از این سیستم در قسمت های مختلف ساختمان های جدید یک ضرورت به حساب می آید.


قیمت ساپورت لوله
اولا توجه به این نکته ضروری است که استفاده از محصولات با کیفیت بالا برای ساپورت های تاسیساتی بسیار مهم است، زیرا همان طور که قبلا هم اشاره شد، در صورت خرابی و نیاز به تعویض این بست ها هزینه تمام شده افزایش قابل توجهی پیدا کرده و توجیه اقتصادی نخواهد داشت. به همین دلیل در مرحله برآورد قیمت حتما باید قیمت تمام شده و کیفیت با دقت کافی ارزیابی گردند. ممکن است توجیه اقتصادی محصولی با کیفیت و قیمت بالا نسبت به محصولی با قیمت و کیفیت پایین تر آسان تر باشد. به همین دلیل ارزیابی قیمت محصولات مورد استفاده حتما باید با مشورت متخصصان فنی صورت پذیرد.
در ارتباط با قیمت ساپورت های تاسیساتی باید به این نکته توجه نمود که با توجه به این که بسیاری از این محصولات وارداتی هستند، قیمت آن ها وابسته به نرخ ارز بوده و با نوساناتی همراه است. برای اطلاع از قیمت دقیق ساپورت های تاسیساتی مختلف و همچنین مشاوره در ارتباط با انتخاب محصولات می توانید با کارشناسان فنی ما در مهرفرصنعت  در ارتباط باشید.
استاندارد ساپورت لوله
در ارتباط با ساپورت های تاسیساتی استانداردهای جهانی معتبری وجود دارند. این استاندارد ها با توجه به محل به کارگیری تجهیزات، شرایط محیطی، میزان بار اعمالی و … ضوابطی را برای تهیه و استفاده از ساپورت های تاسیساتی ارائه می دهند. به عنوان مثال می توان به آیین نامه BS برای استفاده از ساپورت های تاسیساتی و یا آیین نامه NFPA13 برای استفاده از بست های اسپرینکلر اشاره نمود. آیین نامه NFPA13 توسط آتش نشانی ایالات متحده تنظیم شده و در آن در ارتباط با طراحی، نصب، تجهیزات مورد استفاده و …  در ارتباط با بست های اسپرینکلر توضیح داده شده است.

 

ساپورت گالوانیزه

استفاده از روش گالوانیزاسیون یکی از اقداماتی است که برای جلوگیری از خورندگی انجام می شود. بسیاری از ساپورت های تاسیساتی نیز در محل هایی کاربرد پیدا می کنند که تراکم تاسیسات عبوری در آن محل بالاست و بسیاری از این تاسیسات نیز در محل هایی با خاصیت خورندگی هستند. از این رو علاوه بر تاسیسات، ساپورت های تاسیساتی نیز باید در برابر شرایط خورنده مقاوم سازی شوند.
همان طور که اشاره شد، روکش های گالوانیزه می توانند از ایجاد خوردگی در این قطعات جلوگیری کنند. ساپورت های تاسیساتی مختلف و اجزای آن ها از انکرهای مکانیکی و شیمیایی مختلف گرفته تا انواع بست ها به صورت گالوانیزه نیز تولید می شوند تا در محیط های با خاصیت خورندگی با استفاده از آن ها بتوان مانع از ایجاد آسیب در لوله ها و نگهدارنده های آن ها شد.

 

مزایای ساپورت های تاسیساتی

از جمله مزایای استفاده ازساپورت های تاسیسات پیش ساخته می توان به موارد زیر اشاره کرد:
آگاهی کامل از میزان باربری هر پروفیل ساپورت و اتصالات مربوطه
قابلیت مدل سازی رفتار ساپورت و انکر در زمان بارگذاری
صرفه جویی در زمان و سرعت اجرای بالا
ارائه خدمات مهندسی در طراحی و نصب ساپورت توسط شرکت مهرفرصنعت با سال ها تجربه در این زمینه 
حذف عملیات جوشکاری، زنگ زدایی و رنگ آمیزی
کاهش چشمگیر وزن تمام شده ساپورت ها
کاهش خطای انسانی در اجرا
قابلیت انعطلف بالا در زمان زلزله
قابلیت جداسازی قطعات و باز نصب با توجه به نیاز سازه
مقاومت بالای پروفیل های ساپورت و همچنین انکرها در برابر اکسیداسیون و خوردگی
قابلیت اجرا به صورت نما (Expose)  با توجه به ظاهر مناسب پروفیل و انکر

ساپورت لوله برق
 
 


شرکت مهرفرصنعت ، در زمینه سیستم‌های نصب ساپورت و بست‌های تاًسیساتی در ایران  مشغول به فعالیت می‌باشد . 
در حال حاضر ساخت و اجرای ساپورت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی اغلب با اتصال انواع پروفیل، ناودانی، نبشی و میلگرد های فولادی و با عملیات جوشکاری انجام گرفته و در سیستم ساپورت تاسیسات نوین ، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود.++

 

ساپورت تاسیسات مدرن مهرفرصنعت

 

در صنعت و ساختمان و یا در هرجایی که نیاز به مهار کننده (نگهدارنده) به منظور تحمل وزن و کنترل بارهای وارده از تجهیز به سازه وجود دارد ،  مجبور به استفاده از سیستم ساپورتینگ  یعنی ساپورت تاسیسات می باشد. به طور کلی ساپورت تاسیسات در ومرحله  اول وظیفه تحمل وزن المان هایی را دارد که روی سازه باید سوار باشند.

مبحث ساپورت های مدولار تاسیسات در کشور ما شاید چند سالی بیشتر نیست که مورد توجه قرار گرفته است. این در صورتی است که در کشورهای توسعه یافته مدت زیادی است که از روش ساپورت های سنتی و تجهیزات مورد نیاز به عنوان ساپورت تاسیسات در ساختمان ها و در صنعت استفاده نمی شود. بحث ها و چالش های ساپورت تاسیسات مدولار و مسایلی که هر نوآوری مدرنی در بدو استفاده ، به همراه دارد را در ادامه بررسی می کنیم.

مشکلات استفاده از ساپورت های سنتی

با گذر زمان و با توجه به نیاز صنایع مختلف از قبیل پروژه های ساختمانی، نفت و گاز و... تمامی صنایعی که نیاز به نصب تاسیسات در پروژه داشتند ، روال کار به این منوال بود که یک سری مقاطع کارگاهی را شخص خود استادکار، لوله کش، اهنگر و تمام کسانی که نیاز به نصب تجهیزشان در پروژه بود ، مشخص می کردند و شخصا خودشان وظیفه طراحی و ساخت ساپورت تاسیسات برای کارشان برعهده داشتند. استاد کاران از قطعات و فلزات مختلفی مانند تیر آهن ها، نبشی ها برای حمل و مهار این تاسیسات استفاده می کردند.

با گذشت زمان بعد از مدتی درگیری و مشاهده مشکلات ناشی از نوع کار فرسایشی و بی نظم ساپورتینگ سنتی، مبحث طراحی مهندسی مطرح می شود که در بحث ضخامت و وزن قطعات و بار تحمیلی به سازه ساختمان ، بحث رگلاژ و.. نیاز به مقاطعی دارند که بتوانند بحث هندسه ساپورت را توسعه ببخشند.

 

با تصمیم به پیشرفت در نصب ساپورتینگ مهندسین در نظر داشتند راه حلی ارائه دهند تا همانطور که پایپینگ، داکتینگ و تریینگ را طراحی می کنند، بتوانند از همان ابتدا طراحی دقیق تر و اعمال نظر بیشتری بر روی طراحی و نصب ساپورت تاسیسات نیز داشته باشند. در سیستم ساپورت کاری سنتی پیمانکارها و استاد کاران در مرحله اجرا تصمیم گیری می کردند که مقطع سبک تر یا سنگین تری استفاده گردد. اینکه در مرحله اجرا به صورت فی البداهه همان استاد کار لوله کش تصمیم بگیرد که به فرض مثال تصمیماتی چون استفاده از نبشی اضافه آمده از دیگر قسمت های پروژه در قسمت  دیگر بدون اهمیت به تبعات ، از بین برود. به مرور زمان با توجه به مشکلات و خساراتی که ساپورت کاری سنتی به وجود آورد، تصمیم بر این شد که همه چیز از قبل با محاسبات مشخص  شود. یعنی همانطور که مسیر لوله کشی و کانال کشی و مسیر کانال ها و سینی های برق در نقشه و پلان های تاسیساتی جا نمایی می شوند ، ساپورت های تاسیساتی الکتریکال و مکانیکال نیز در همان مرحله طراحی دقیق و قابل اظهار مهندسی نیز قرار گیرند.  این پروسه به این صورت است که ساپورت ها هم از همان ابتدا به صورت یک نقشه آماده ابلاغ شود.

مقایسه قیمت تمام شده ساپورت تاسیسات مدولار با سنتی

این سوال بار ها و بار ها ذهن مهندسان ، متصدیان امور ساختمانی و پیمانکاران را به خود درگیر کرده است. بحث تفاوت قیمتی از موضوعات داغ و قابل بحث می باشد. تقریبا همه فعالان در زمینه ساخت زمانی که در داخل پروژه با پرزنت همکاران ما در مورد ساپورت تاسیسات مدولار  قرار می گیرند موضوع قیمت برایشان بسیار حایز اهمیت است. زمانی که مهندسین در همان ابتدا به یک لیست قطعات مورد نیاز برای ساپورت تاسیسات مدرن مواجه می شوند در وهله اول گمان می کنند که ساپورت تاسیسات مدرن گرانتر است. در این مقاله به بررسی دقیق تفاوت قیمت تمام شده بین ساپورت تاسیسات مدرن و سنتی می پردازیم.

موضوع تفاوت قیمتی ساپورت تاسیسات مدولار و سنتی ابعاد مختلفی دارد. گاها دیده می شود که بعد از ماه ها کار در پروژه ها ، بعضی عزیزان به اشتباه مفاهیمی از این گزارشات نتیجه گیری می کنند که واقعا نیازمند صرف زمان بیشتر برای تحلیل مهندسی هستند.

مقایسه کیفی. سنتی یا مدرن ؟

از نظر دید کیفی اگر بخواهیم خیلی کلی به این قضیه نگاه کنیم به فرض مثال یک نبشی سه یا چهار را با یک پروفیل سوراخ دار گالوانیزه 15*15 که تقریبا هم رده هستند را مقایسه کنیم. پروفیل سوراخ دار گالوانیزه بسیاری مشخصات مکانیکی و فنی دارد که با هیچ نبشی قابل مقایسه نیست.

پیمانکاران، مشاورین و کارفرمایان محترم در هنگام بر آورد هزینه نگاه وزنی به متریال استفاده شده دارند. البته این قضیه از روال وزن گرایی در هنگام استفاده از آهن و فولاد مصطلح می باشد.

اولین نکته منفی همینجا به مباحث فنی وارد می شود. ظرافت ساخت ، در مقاطعی که بار سنگین تر و کار سختتر است و بالعکس، در مقاطعی که استفاده از متریال سبک تر و یا سنگین تر هست نادیده گرفته می شود . این اشکالات وارده ناشی از محاسبه قیمت ساپورت با معیار وزن می باشد.

این درصورتی است که ساپورت تاسیسات مدرن به صورت متری و عددی، قیمتش محاسبه می شود.

مثالی در باب مقایسه ساپورت تاسیسات مدرن و ساپورت تاسیسات سنتی

مثلا اگر نبشی سه را با پروفیل 3535 مقایسه کنید . نبشی 3  قیمت کمتری دارد. اما باید توجه داشت که این نبشی خام است. بعضا چرب و روغنیست ، داخل کارگاه از این نبشی استفاده شده، روی نبشی جوشکاری انجام می شود . سمباده و گل جوش باید از روی نبشی ریخته شود.و در صورت نیاز معمولا سوراخ هایی باید روی نبشی زده شود،برای دوبل کشی نیاز است تا با جوش نبشی را به صورت دوبل در بیاورند.

دوام و حفاظت در برابر خوردگی

موضوع بعدی به حفاظت در برابر خوردگی برمی گردد، استفاده از ضد زنگ، رنگ های اپوکسی و دیگر رنگ ها برای جلوگیری از خوردگی در استفاده از نبشی و ساپورت تاسیسات سنتی یک کار قطعی و بدون گریز است

 

زمان عامل هزینه

وقتی وارد مباحث عملیاتی می شویم به غیر ازاین که حجم عملیات انجامی زیاد می شود، از طرفی زمان بسیار بیشتری نیز صرف انجام این امور می گردد و زمان در پروژه ها به خودی خود، یک المان پرهزینه مطرح می شود. همانطور که می دانید پروژه ها برنامه کار و زمان دارند و اگر پروژه دیرتر از زمان مقرر، تمام شود و بهره برداری به تعویق بیافتد ، کارفرما و ذی نفعان پروژه متضرر می شوند.

نتیجه گیری مقایسه قیمتی ساپورت تاسیسات مدرن و سنتی

 

پس بحث عملیاتی و در بحث دستمزدهایی که در بحث ساپورت تاسیسات مدرن حذف می شود ، سبب می شود که ساپورت تاسیسات مدولار به صرفه تر از ساپورت های سنتی باشد. حال بسیار دیده شده در حین انجام عملیات ساپورتینگ، کارهایی از قبیل سوراخ کاری و جوش کاری و.. نیاز به تنظیمات مجدد باشند. به فرض مثال ساپورت تاسیسات سنتی که با جوش کاری انجام شده باشد در صورت بروز مشکلاتی از قبیل تغییر ارتفاع ، نشتی لوله و نیاز به تعویض آن و.. باید جوش ساپورت بریده شود. این ساپورت بریده شده به غیر از اینکه جلوه و منظره خوبی نخواهد داشت ، از کیفیت کار نیز به میزان زیادی می کاهد. اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم در باب مقایسه قیمت ساپورت تاسیسات مدرن و ساپورت تاسیسات سنتی باید عوامل ذکر شده در بالا را لحاظ کنیم .

با در نظر گرفتن و کنار هم قرار دادن مواردی که بالا ذکر شد : از جمله

1. بحث زمان

2. مباحث میزان بار قابل تحمل ساپورت برای ساختمان

3. لحاظ کردن طراحی مهندسی و اصولی که در ساپورت تاسیسات مدرن داراست دریک گزارش توجیهی کامل که تمام جوانب و ابعاد هزینه را در بر گرفته باشد.

ساپورت تاسیسات  مهرفرصنعت مدرن بسیار اقتصادی تر می باشد.

پروژه ای را در نظر بگیرید که سقف آماده شده و نقطه استارت تاسیسات در برنامه زمان بندی نزدیک است. پروژه آماده است تا مباحث لوله کشی کانال کشی رایزر موتورخانه و... شروع کنند. ، بازدید از پروژه در وهله اول می باشد. قبل ازاین که بخواهیم وارد نقشه های تاسیساتی بشویم با پروژه تعاملی برقرار می کنیم که ببینیم که کارفرما و یا شرکت مشاور و پیمانکار چه توقع و انتظاری از ساپورت تاسیساتی مدرن ما خواهند داشت؟  آیا صرفا مهارتجهیزات برای شما کفایت می کند ؟؟ و یا بحث ناشی از بارهای ناشی از شریان سیال را می خواهید در نظر بگیرید ؟ آیا مباحث و پارامترهای مربوط به زلزله را می خواهید در ساپورت تاسیسات مدرنتان لحاظ فرمایید ؟   این سناریوهای طراحی از خود پروژه پرسیده می شود و قدرت انتخاب برای پیاده  سازی هر کدام از سناریوهای ارائه شده را دارید.

ساپورت تاسیسات چیست 
طراحی ساپورت تاسیسات 
ساپورت تاسیسات چیست
قیمت نصب ساپورت
ساپورت صنعتیساپورت یا چنل تاسیسات مکانیکال

 

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(41x41x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(40x20x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

براکت جهت اتصال ساپورت به سقف یا دیوار 

(سفارشی طبق نظر مشتری)

براکت جهت اتصال ساپورت به سقف یا دیوار 

(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(50x30x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

به ابعاد(66x26x2
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال

(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات مکانیکال 

(سفارشی طبق نظر مشتری)


ساپورت یا چنل تاسیسات الکتریکال


ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(66x26x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(20x20x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(30x20x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت یا چنل  U شکل تاسیسات الکتریکال

به ابعاد(30x20x1.5
(سفارشی طبق نظر مشتری)

 

ساپورت ال شکل آماده تاسیسات الکتریکال


ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
یکطرفه تک پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
یکطرفه چند پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
دوطرفه تک پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)

ساپورت ال شکل تاسیسات الکتریکال
دوطرفه چند پله

ساخت : طول و عرض پله ، ارتفاع و تعداد پله و ضخامت 
(سفارشی طبق نظر مشتری)
ساپورت تاسیسات ساپورت تاسیسات ساپورت تاسیسات ساپورت تاسیسات


جعبه کلکتور


جعبه کلکتور در ابعاد و سایز های مختلف

ساپورت تاسیسات

بست اسپرینکلر 

 بست های آتش نشانی یا اسپرینکلر از سایز 1/2 الی 6 اینچ 

Technical View Sprinkler Hanger

Rad Concentrated Load
KN/M
Thicknees
MM
(Height(h
MM
(Width(a
MM
code
M10 2.00 1 75 20 SP.16
M10 2.00 1 75 20 SP.20
M10 2.00 1 80 20 SP.25
M10 2.50 1.5 90 25 SP.32
M10 2.50 1.5 100 25 SP.40
M10 3.50 2 105 25 SP.50
M10 5.00 2 130 25 SP.65
M10 5.50 2 150 30 SP.80
M10 5.50 2.5 180 30 SP.100
M10 9.00 2.5 270 30 SP.125
M10 9.00 2.5 300 30 SP.150


ساپورت تاسیسات

شرکت مهرفرصنعت، تولید جعبه آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی، ساپورت تاسیسات، بست ساپورت تاسیسات، سینی کابل، درب ضد سرقت، تابلو برق، هود و گاز، بست اسپرینگلر، رک، قیمت جعبه آتش نشانی، ابعاد استاندارد جعبه آتش نشانیجعبه آتش نشانی مهرفرصنعت، قیمت جعبه آتش نشانی، جعبه آتش نشانی استیل، انواع سینی کابل، قیمت سینی کابل، ساپورت سینی کابل، تولیدکنندگان سینی کابل، کاتالوگ سینی کایل، استاندارد سینی کابل، سینی کابل گالوانیزه گرم، سایز سینی کابل،

تقسیم بندی اجزای مختلف ساختمان

اجزای سازه ای: که شامل فونداسیون، تیرها، ستون   ها، دیوارهای حائل و برشی، بادبندها، انواع و اقسام کف   های سازه ای و … هستند. و وظیفه تحمل و انتقال بارهای موجود در ساختمان را دارند.
اجزای معماری : که شامل دیوارهای جداکننده، سقف   های کاذب، کف  سازی   ها، اندودها و… است و هربخش ساختمان که جزئی از ابنیه به شمار می  رود ولی اعضای غیرسازه  ای (غیر باربر) هستند.
تاسیسات ساختمان : که شامل انواع لوله   ها، کانال   های هوا (گرد یا مستطیلی)، سینی   های کابل، لوله   های برق و … هستند و وظیفه انتقال انرژی و سیالات به قسمت   های مختلف ساختمان را به جهت استفاده و رفاه حال ساکنین بر عهده دارند.
با توجه به نحوه طراحی و جانمایی تاسیسات که توسط تیم طراحی الکتریکال و مکانیکال انجام می   شود، ممکن است به صورت قائم یا افقی از قسمت های مختلفی از ساختمان عبور کنند. به منظور اینکه این لوله -ها، سینی   ها و کانال   ها در محلی که برای آنها در نظر گرفته شده است، مستقر شوند. و وظیفه خود را انجام دهند.
برای این فرآیند نیاز به سازه   ها و اتصالاتی است که این تاسیسات را به اعضای سازه  ای متصل کنند. و بارهای ثقلی و جانبی ناشی از آن ها را تحمل نمایند. اصطلاحاً به این نوع سازه   ها ساپورت تاسیسات گفته می  شود. که در واقع ترجمه تحت   اللفظی این واژه نیز کاملا گویای کاربرد آن می  باشد.

تقسیم انواع ساپورت تاسیساتی :

ساپورت سنتی : این سازه   ها با استفاده از نیمرخ  های فولادی ساختمانی مانند نبشی، ناودانی، تیرآهن و … میلگردها (غالباً به عنوان آویز از سقف) و جوشکاری ساخته ونصب می   گردند. و برای نگه-داشتن لوله روی ساپورت از بست  های ساده کرپی (U-Bolt) استفاده می  شود.
2. ساپورت پیش ساخته یا مدولار : این سیستم شامل پروفیل   های C-Channel یا U-Channel سوراخدار گالوانیزه است. که با استفاده از ادوات اتصال مخصوص به خود و پیچ و مهره و بدون نیاز به هیچ گونه عملیات جوشکاری قابلیت متصل شدن به هم و تشکیل اشکال مختلف سازه  ای را دارند.در این سیستم از رادهای گالوانیزه تمام رزوه نیز برای آویز گرفتن از سقف استفاده می  شود.
در این سیستم برای مهار لوله روی ساپورت از بست   های با تنوع زیاد برای کاربردهای مختلف استفاده می-شود، این بست   ها به نحوی طراحی می  شوند که هم خوانی خوبی با مکانیزم اتصال روی پروفیل   ها داشته باشند.

مهره قفل شونده

یکی از مهمترین قطعاتی که بین سیستم سنتی و مدولار تفاوت ایجاد می   کند، مهره قفل شونده است. که در برندهای مختلف اسامی مانند Easy Lock یا Saddle دارد. به طور کلی این قطعه شامل یک لقمه فولادی از درون رزوه شده به همراه یک قسمت فلزی به عنوان نگهدارنده یا Holder است. این قطعه کاملاً متناسب با ابعاد و جزئیات مقطع پروفیل در ناحیه جدار باز آن طراحی می  شود لذا قابلیت نصب در هر نقطه روی جدار باز پروفیل و جابجایی در راستای طول پروفیل را دارد که با سفت کردن پیچی درون رزوه آن و درگیری دندانه  های مهره قفل شونده و پروفیل با یکدیگر، در همان نقطه به صورت ثابت قرار می  گیرد.
جهت نصب و الحاق ساپورت سنتی به اعضای سازه  ای نیز با توجه به شکل ساپورت و نوع آویزها از انواع انکرهای مکانیکی در صورت اتصال به بتن استفاده می  شود. در غیر این صورت قطعاتی به نام Beam Clamp جهت اتصال به مقاطع فولادی موجود در سازه به کار می  افتند. امروزه در دنیا شرکت  های زیادی در زمینه تولید و ارائه قطعات سیستم ساپورت مدولار مشغول به فعالیت هستند، در ایران برندهایی نظیر هیلتی و لینک ترکیه سهم قابل توجهی از بازار ساپورت مدولار تاسیسات را در اختیار دارند.

ساپورت های تاسیساتی

برای هدایت و نصب سینی و نردبان کابل،لوله کشی و کانال کشی از ساپورت های تاسیساتی استفاده می شود.ساپورت های تاسیساتی شامل مجموعه از بست های لوله ،سی چنل یا سی ریل و براکت می باشد که هرکدام وظیفه خود را دارند.
مزایای استفاده از ساپورت های تاسیساتی :
1. نصب راحت وسریع
2. هزینه کم
عدم نیاز به جوشکاری
زیبایی محیط و چیدمان
طول عمر بیشه  لوله کشی و کانال کشی
قابلیت مقاومت دربرابر خوردگی ((ضد زنگ و اکسید بودن))
مقاومت بالا
ساپورت های تاسیساتی مجموعه بزرگی از سیستم های نصب یا HOLDINGمی باشند که با توجه به شرایط و موقیت می توان هرکدام از آنها را استفاده کرد برای مثال با استفاده از ساپورت های تاسیساتی می توان لوله کشی را بر روی سقف و یا دیوار انجام داد.همچین این سیستم ها را ((ساپورت های تاسیساتی)) می توان به صورت نمایان در پارکینگ ها و تونلها استفاده کرد.
 
 

ساپورتساپورت های ساخته شده توسط شرکت مهرفرصنعت برای نصب به روی دیوار،تیر آهن ،سی ریل و...کاربرد دارد و از آن به عنوان زیر سری سینی و نردبان کابل استفاده می شود.
 

سیچنل یا سی ریل


سیچنل یا سی ریل سیچنل یا سی ریل شامل یک ورق خم شده به ضخامت 2میل است؛که در کل پایه و اساس سیستم های ساپورتینگ می باشد.و می توان به عنوان ستون یا زیرسری استفاده کرد که با بست های و اتصالات مخصوص می شود از روی آن لوله ،سینی ،نردبان کابل وحتی کابل برق را نیز عبور داده و دارای مقاومت و استحکام بالایی است.

 

بست های لوله کاندوئیت ، لوله ها ی اینچیبست های لوله های کاندوئیت و یا لوله های اینچی قابل ریگلاژ بوده و هر بست شامل چند سایز لوله اعم از لوله های برق ولوله های اینچی می شود، و به راحتی قابلیت نصب بر روی سینی و یا نردبان کابل را دارند.مقاومت بالا و نصب راحت آنها از جمله ویژگی این نوع بست ها می باشد.