ساپورت سینی کابل

 

ساپورت سینی کابل  با سرعت بالا و نصب راحت 

ساپورت ( نگهدارنده ) سینی کابل، یا cable tray support ، سیستم نگهدارنده این تجهیز بر روی سقف و یا دیوار میباشد که این سیستم، وزن مجموعه سینی و کابل درون آن را تحمل میکند. معمولا برای نگهداری سیستم محافط سیم و کابل، بسته به سطح محل نصب از دونوع ساپورت سقفی و دیواری و یا ترکیب این دونوع استفاده میکنند.

ساپورت دیواری سینی کابل مهرفرصنعت 

ساپورت دیواری سینی کابل مهرفرصنعت ، ساده ترین شکل سیستم نگهدارنده و اتصال سینی ها به دیوار میباشد. ساپورت دیواری به طور معمول به دو شکل ساپورت تی (T) شکل ساده و ساپورت براکت شکل ( با طراحی بارگذاری مهندسی ) تقسیم میشود. ساپورت تی شکل، قیمت مناسبتری نسبت به ساپورت طراحی شده مهندسی دارد و برای اطلاع از قیمت ساپورت سینی کابل با واحد پشتیبانی مهرفرصنعت در تماس باشید .ساپورت T شکل که از دو پروفیل U شکل ساده تشکیل شده که با هم به صورت عمود بر هم شکل T  را میسازند و این دو پروفیل از طریق پیچ و یا جوشکاری و یا پرس به هم متصل میگردند.

این نوع ساپورت معمولا برای تحمل مجموعه وزن سبک تا متوسط مورد استفاده قرار میگیردو برای مقاصد سنگین و تعداد کابلهای بالا و همچنین سینی های با عرض زیاد استفاده نمیگردد. نوع دیگر ساپورت دیواری، استفاده از انواع براکت دیواری میباشد. این سازه مهندسی بر اساس بارگذاری صحیح و تحمل وزن استاتیکی موثر طراحی شده و میتواند وزن بیشتری را نسبت به ساپورت T شکل تحمل نماید.

همچنین بسته به میزان کابلها و وزن آنها و با طراحی مهندسی و افزایش ضخامت بدنه این نوع ساپورت، میتوان تا عرض یک متر نیز این محصول را تولید و استفاده نمود. به طور معمول براکت های دیواری از طریق بیس پلیت ( یک ورقه از فلز به ابعاد حدودی 5*10 سانتیمتر و یا بیشتر و به ضخامت معمولا کمی بیشتر از بدنه براکت ) که به آن جوش داده شده اند به دیوار پیچ میشوند. برای طراحی ساپورت دیواری میبایست به عواملی همچون عرض سینی های کابل و یا وزن کابلها توجه ویژه نمود.

 

ساپورت سقفی سینی کابل  :

ساپورت سقفی سینی کابل  مهرفرصنعت یک نوع از سیستمهای نگهدارنده میباشد. در صورتی که نتوانیم از دیوار جهت نصب سیستم استفاده نماییم، میتوانیم از سقف جهت نصب این سیستم استفاده نماییم. معمولا نصب تجهیزات به سقف کمی سختتر از نصب سیستم محافظ سیم و کابل به دیوار می باشد.و این طبیعیست ولی کیفیت بالاو پیش ساخته بودن ساپورت سقفی سینی کابل مهرفرصنعت این کمک را به شما می کند که با نصب راحت و سرعت اجرا بالا کار شما را بسیار راحت می کند  به طور معمول ساپورتهای سقفی نیز دو گونه ساخته میشوند :

 

انواع ساپورت سینی کابل 

استفاده از ساپورت U  شکل و میله راد گالوانیزه

استفاده از ساپورت u شکل و میله راد گالوانیزه روش نگهداری بسیار سریع و با صرفه اقتصادی میباشد. در طول مسیر نصب، با توجه به ارتفاعی که قرار است سینی ها نصب گردند، متناسب با عرض آن، 2 راد ( پیچ متری) گالوانیزه را به سقف پیچ مینماییم ( این کار میبایست با استفاده از رول بولت های استاندارد صورت گیرد )، سپس انتهای راد ها را از ساپورت U  شکل ( قسمت زیر سینی ) عبور میدهیم و آنها را با مهره و واشر به ساپورت U  شکل محکم میکنیم. ساپورت یو شکل که در این مدل مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا یک پروفیل یو شکل از جنس بدنه سینی ها و متناسب با عرض آن میباشد.

کف آن نیز به طور کامل پانچ میگردد و میله راد از آن عبور داده شده و پیچ میگردد. حال بستر قرارگیری سینی ها بر روی سیستم نگهداری آماده است. این روش سرعت بالایی دارد اما ملاحظاتی را نیز باید در استفاده از آن رعایت نماییم ، از جمله پوشش سقفی که قرار است رادهای ما در آن قرار گیرد حائذ اهمیت است. به طور مثال اگر سقف ما گچی باشد شاید نتوانیم رادهای گالوانیزه را در درون آن محکم نماییم و باید روشهای مقاوم سازی سقف را در استفاده از این نوع تجهیز به کار بریم .

قیمت ساپورت سینی کابل 

شرکت مهرفرصنعت با سال ها سابقه در عرصه تولید محصولات ایمنی ساختمان ها و ساز های بزرگ و صنعتی تجربه بسیار بالایی در زمینه طراحی و تولید این محصولات دارد که هم کار اجرایی شما را راحت می کند هم سرعت بالایی به ساخت و ساز شما میدهد به علت پیش ساخته بودن و آماده بودن محصولات ساپورت سینی کابل و سرعت بالا در نصب و اجرا  برای مشاوره و اطلاع از قیمت های ساپورت سینی کابل و دیگر محصولات شرکت مهرفرصنعت ازجمله نردبان کابل ،جعبه آتشنشانی ،سینی کابل ،انواع بست فاضلاب 

با واحد مشاوره و پشتیبانی مهرفرصنعت و شماره تماس های موجود درسایت  در تماس باشید .

 
 
سینی کابل فلزی مهرفرصنعت   در تأسیسات الکتریکی کاربرد دارد. از این ابزار در جهت زیبایی و مرتب بودن کابل کشی های بسیار زیاد در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. کابل ها باید در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند که این شامل حرکت‌های عمودی نیز می‌شود. سینی کابل فلزی به دلیل داشتن ویژگی‌های خاص مناسب برای استفاده در سیستم های تأسیسات برق می‌باشد.

انواع سینی کابل 

سینی کابل گالوانیزه فابریک مهرفرصنعت  که در صنعت برق برای حفاظت از کابل‌ها و عبور آن، از نگهدارنده کابل استفاده می‌کنند که عموماً برای ساخت آن از ورق گالوانیزه یا استیل استفاده می‌کنند. سینی کابلهایی که در سوله‌ها و پارکینگ‌ها و مکان‌های مسقف استفاده می‌شوند از جنس گالوانیزه فابریک هستند.
سینی کابل رنگی پودری الکترو استاتیک که از ویژگیهای منحصر به فرد آن پوشش با غلظت بالا و داشتن مقاومت در مقابل رطوبت، حرارت و اشعه UV خورشید می‌باشد.
سینی کابل آبکاری گرم، سینی کابل‌های گالوانیزه با آبکاری گرم می‌باشد که ضد زنگ بوده و مناسب محیط‌های مرطوب و اسیدی می‌باشد.
 

ساپورت سقفی سینی کابل مهرفرصنعت 

ساپورت سقفی سینی کابل  مهرفرصنعت نیز یک ابزار کاربردی در زمان استفاده از سینی کابل ها می باشد. این قطعه یک به عنوان یک ساپورت کمک می نماید تا سینی کابل ها زیر سقف نصب گردند. این ابزار به مانند یک داربست می باشد و این داربست جهت نگهداری سینی کابل ها استفاده می شود. ساپورت سقفی سینی کابل به صورت T شکل تولید می شود. جنس این ابزار کاربردی غالبا فولاد گالوانیزه شده می باشد اما سینی کابل آلومینیوم نیز نوعی دیگر از این سینی کابل ها می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. در مهرفرصنعت علاوه بر این محصول و سینی کابل آلومینیوم تجهیزات دیگری نیز عرضه می گردد که مهم ترین آن ها عبارتند از:
1. سینی گالوانیزه
2. سینی توری
3. سینی مشبک
4. سینی گالوانیزه پانچ شده
5. نگهدارنده سینی
6. لوله های فولادی برق
7. ساپورت سینی کابل
8. سینی کابل آلومینیوم
9. سه راهی سینی کابل
10. و …
شرکت مهرفرصنعت  تولید کننده سینی کابل و متعلقات آن می باشد انواع سینی کابل و محصولات مرتبط با آن ارائه می شود. این محصولات با بهترین کیفیت عرضه می شوند و مصرف کنندگان با خیالی آسوده می توانند آن ها را تهیه نمایند. طول عمر بالای این محصولات در کنار کارایی بالایی که این محصولات دارند آن ها را به محصولاتی محبوب در نزد مخاطبان این شرکت تبدیل نموده است. سایر محصولات  عبارتند از:
1. چهار راهی سینی کابل
2. تراکینگ فلزی
3. سی چنل
4. سی ریل
5. و …

ساپورت سقفی سینی کابل گالوانیزه

گالوانیزه به عنوان یک روکش به کار می رود که مانع از زنگ زدگی و خوردگی فلزاتی چون آهن می گردد. محصولات فولادی امروزه اغلب گالوانیزه می شوند تا مقاومت بیشتر و طول عمر طولانی تری داشته باشند. سینی کابل گالوانیزه  نیز یکی از همین محصولات گالوانیزه ضد زنگ می باشد که از مقاومت مطلوبی برخوردار می باشد. در این شرکت سایر تجهیزاتی که در این رابطه تولید می شوند نیز مانند سی چنل ، سینی مشبک و سنی توری و همین ساپورت جوشی سینی کابل گالوانیزه شده می باشند.
 

 ساپورت دیواری سینی کابل مهرفرصنعت
این وسیله یک ابزار کاربردی در زمان استفاده از سینی کابل ها می باشد. این قطعه یک ساپورت می باشد که با پیچ شدن بر روی دیوار در نگهداری سینی کابل بر روی دیوار کمک کننده است. ساپورت دیواری سینی کابل به صورت ذوذنقه ای تولید می شود. جنس این ابزار کاربردی غالبا فولاد گالوانیزه شده می باشد اما سینی کابل آلومینیوم نیز نوعی دیگر از این سینی کابل ها می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. در شرکت مهرفرصنعت  با سال ها سابقه در تولید این محصولات علاوه بر این ها و سینی کابل آلومینیوم تجهیزات دیگری نیز عرضه می گردد که مهم ترین آن ها عبارتند از:
1. سینی گالوانیزه
2. سینی توری
3. سینی مشبک
4. سینی گالوانیزه پانچ شده
5. نگهدارنده سینی
6. لوله های فولادی برق
7. ساپورت سینی کابل
8. سینی کابل آلومینیوم
9. سه راهی سینی کابل
10. و …
در شرکت  مهرفرصنعت که تولید کننده سینی کابل و متعلقات آن می باشد انواع سینی کابل و محصولات مرتبط با آن ارائه می شود. این محصولات با بهترین کیفیت عرضه می شوند و مصرف کنندگان با خیالی آسوده می توانند آن ها را تهیه نمایند. طول عمر بالای این محصولات در کنار کارایی بالایی که این محصولات دارند آن ها را به محصولاتی محبوب در نزد مخاطبان این شرکت تبدیل نموده است. سایر محصولات  مهرفرصنعت عبارتند از:
1. چهار راهی سینی کابل
2. تراکینگ فلزی
3. سی چنل
4. سی ریل
5. و …
گالوانیزه به عنوان یک روکش به کار می رود که مانع از زنگ زدگی و خوردگی فلزاتی چون آهن می گردد. محصولات فولادی امروزه اغلب گالوانیزه می شوند تا مقاومت بیشتر و طول عمر طولانی تری داشته باشند. سینی کابل گالوانیزه  نیز یکی از همین محصولات گالوانیزه ضد زنگ می باشد که از مقاومت مطلوبی برخوردار می باشد. در این شرکت سایر تجهیزاتی که در این رابطه تولید می شوند نیز مانند سی چنل ، سینی مشبک و سنی توری و همین ساپورت دیواری سینی کابل گالوانیزه شده می باشند.
 
                                                                                                     
 
 
 
 
 
 

ساپورت های سینی کابل U شکل مهرفرصنعت 

جهت نگهداری و نصب سینی کابل زیر سقف یا روی دیوار و یا درب باید از ساپورت استفاده گردد. البته با توجه به پروژه، نوع سقف، ارتفاع آویز، وزن و سایز سینی کابل نوع ساپورت سینی کابل مشخص میگردد.
 
در طراحی این نوع ساپورت با در نظر گرفتن بارهای جانبی ناشی از زلزله به اقتضای پروژه از بریس های طولی و عرضی استفاده میگردد. که از اتصال بریس ها به آویز به وسیله اتصال های لولایی  FGA برای تنظیم درجه بریس و تسمه های بلند FGF استفاده میگردد.
 
سینی کابل
در سیم‌ کشی الکتریکی ساختمان‌ ها، از سینی کابل برای پشتیبانی کابل‌ ها در برابر پخش شدن و ایجاد مهار و پیوستگی بهره‌ برداری می‌ شود. از این محصول به‌ عنوان جایگزینی برای جلوگیری از باز کردن سیم‌ کشی و یا منظومه‌ های گذرگاه الکتریکی استفاده می‌ گردد؛ به خصوص در شرایطی که تغییرات در سامانه سیم‌ کشی پیش‌ بینی می‌ شوند؛ زیرا کابل‌ های جدید را می‌ توان با گذاشتن در سینی، به جای کشیدن آن‌ ها از راه یک لوله نصب کرد.
 
تمامی تجهیزات نصب سینی کابل از قبیل زانو-رابط -سه راهی- براکت دیواری و سقفی-پیچ و انکر -پیچ و مهره و…
 
اتصالات سینی کابل:
انواع یو ساپورت
 
انواع براکت
 
اتصال یو ساپورت
 
انواع نگهدارنده سینی کابل با راد
 
انواع ال ساپورت
 
سی چنل
 
ساپورت سقفی – زمینی و دیواری
 
ریل بست چنگالی
 
انواع سینی کابل
1-سینی کابل کف جامد
این نوع سینی امکان نگهداری حداکثری از کابل‌ ها را فراهم می‌کند ولی نیاز به استفاده از اتصالات برای کابل دارد.
 
2-سینی کابل سبدی (تهویه دار)
نوع سینی سبدی (تهویه دار)، امکان گردش هوا در اطراف کابل‌ ها را فراهم میکند.
 
3-سینی کابل نردبانی
این نوع سینی مشابه به پله‌ های یک نردبان میباشد که در فواصل منظم روی ردیف ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیمتر قرار دارند.
 
 4-سینی کابل تأسیساتی
سینی کابل تاسیساتی برای تاسیساتی که سیم های بزرگ و سنگین در آن جریان دارد، مصرف می‌شود.
 
جنس سینی کابل
سینی کابل از جنس های متفاوت فولاد، گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و یا پلاستیک تقویت ‌شده برای کاربردهای خاص ساخته میشوند.
 
مزایای  cable tray:
سینی کابل ها دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از جمله موارد زیر:
 
الف) ظاهر مناسب
سیم کشی روکار موجب ایجاد ظاهری زشت در ساختمان میشود در حالی که با استفاده از سینی کابل میتوان به محیط نمای ظاهری زیبایی بخشید.
 
ب) محافظت از کابل
یکی دیگر از مزایای استفاده از سینیها ، جلوگیری از آسیب دیدن کابل ها در برابر زخمی شدن روکش می باشد.
 
پ) نصب آسان
از جمله مزایای دیگر سینی ها میتوان به  نصب راحت و آسان آنها اشاره کرد.
 
شرکت مهرفرصنعت بزرگترین تولید کننده سینی های گالوانیزه برق در کشور میباشد. هرگونه سفارش به درخواست مشتریان محترم تولید و ارسال می گردد.
 
جهت اطلاع از قیمت انواع اتصالات سینی کابل در مهرفرصنعت تماس حاصل فرمائید.
 
                                                                                                     
 

ساپورت سینی کابل (Support Cable Trays)یا نگهدارنده سینی برق از اتصالات پر کاربرد ومناسب در نصب و راه اندازی سیستم کابل کشی می باشد ،مهرفرصنعت  تولید کننده و سازنده ساپورت سینی کابل برق ،با کیفیت بالا درعرصه صنعت  می باشد  درادامه توضیحاتی درباره  جنس و انواع ساپورت کابل را به شما  دوستان ارائه میدهیم تا با انواع مختلف آن آشنا شوید  

انواع ساپورت سینی کابل:
از رایج ترین شکل سیستم نگهدارنده اسفاده از ساپورت دیواری میباشد ساپورت دیواری معمولان
به دو شکل ساپورت تی(T) و ساپورت تراکت شکل میباشد ساپورت Tشکل از دو پروفیل Uشکل تشکیل شده است که به صورت عمود برهم شکل Tرا میسازند که با جوشکاری این پروفیل ها به هم وصل شده اند
این مدل ساپورت برای تحمل بار سبک و متوسط مناسب میباشد
نوع دیگه از ساپورت دیواری  استفاده از براکت دیواری میباشد و وزن بیشتری را از ساپورت طراحی شده Tشکل را تحمل میکند
در ساپورت های دیواری باید به وزن و عرض کابل ها حتمان توجه کنیم
ساپورت سقفی کابل:
زمانی که نتوانیم از دیوار برای نصب سیستم استفاده کنیم میتوانیم از سقف جهت نصب سیستم استفاده کنیم
که معمولان نصبشان سخت تر ازساپورت های دیواری است که خود به دو نوع تقسیم میشود
استفاده از ساپورت Uشکل و میله راد گالوانیزه :
این روش بسیار سرعتی و مقرون به صرفه میباشد به این صورت که در طول مسیر نصب باتوجه به ارتفاعی که قرارسینی ها نصب شوند متناسب با عرض آن دو راد گالوانیزه را به سقف پیچ میکنیم سپس انتهای رادها را از ساپورت Uشکل رد میکنیم و با مهره محکم میکنیم  این روش با توجه به سرعت بالایی که در نصب ان دارد باید به نکاتی از جمله سقفی که قرار است راد های ما در آن قرار گیرد توجه کرد اگر سقف ما جوری باشد که نتوانیم رادهای گالوانیزه را درون آن محکم کنیم  باید از روش های مقاوم سازی سقف در استفاده از این تجهیز به کارببریم
استفاده از ساپورت Uشکل و بیس پلیت و براکت :
یکی دیگر از رواشهای نگهداری برروی سقف استفاده همزمان از براکت و ساپورت Uشکل است
ساپورت Uشکل ما توسط یک عدد بیس پلیت که معمولان ضخامت بیشتری نسبت به بدنه ساپورت دارد به سقف پیچ می گردد
و به دنبال آن براکت ها ما با توجه به ارتفاع سینی کابل درون ستون براکت Uشکل پیچ می گردد
این نوع روش قابلیت تحمل وزن بیشتری را داراست .