نردبان کابل


نردبان کابل چیست و چه کاربردی دارد:


نردبان کابل (آلومینیومی یا فولادی) یا سیم فولادی جوش داده شده است. 
________________________________________
نردبان کابل ساختار فلزی آماده و تشکیل شده  از دو ریل جانبی است که توسط واحدهای عرضی یا رینگ‌های مختلف به هم متصل شده‌اند. نردبان کابل از بخش‌های طویل و مستقیم و همچنین اتصالات مختلف طراحی شده است که به راحتی در تغییر جهت‌های سیم‌کشی یا سطوح از نیاز به تغییر اجزا آن نمی باشد و بع علت آماده بودن آن در اشکال مختلف به کار شما سرعت بسیار بالایی می دهد.
نردبان کابل به طور کلی یکی از پرکاربردترین محصولات موجود برای پشتیبانی از کابل‌ها هستند و قابلیت‌های بالاتری را در مسافت‌های بسیار عریض و طویل و طولانی ارائه می‌دهند و به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که در پروژه‌هایی که نیاز به توزیع حجم زیاد کابل‌ها همراه با حفظ ایمنی دارند و سرعت پیشرف پروژه برای مدیران پروژه اهمیت فوق العاده‌ای دارد، نصب شوند.
سیستم‌های نردبان کابل سیستم‌های اقتصادی و مدیریتی سیم‌کشی هستند که برای پشتیبانی و محافظت از سیم‌های برق و کابل‌ها طراحی شده‌اند. نردبان کابل در مقایسه با سایر روش‌های سیم‌کشی می‌تواند مزایای قابل توجهی در پشتیبانی از کابل‌ها ارائه دهد وبسیار نیز مقرون به صرفه می باشد .
اتصالات نردبان کابل مهرفرصنعت  چگونه است 
نردبان‌های کابل از اتصالات پیش ساخته در اجزای خود  استفاده می‌کنند، زمانی که شما نیاز به تغییر جهت نردبان یا کار در اطراف یک پروژه دارید، اتصالات به کمک شما خواهند آمد و کار شما را بسیار راحت می کنند . تمام ابعاد نردبان کابل با طیف گسترده‌ای از اتصالات ارائه می‌شود که به نردبان کابل اجازه خم شدن، چرخش، افزایش یا کاهش عرض و پهنا را خواهد داد. از آنجا که شما همیشه به یک نردبان کابل برای حمایت و نظم بخشیدن به کابل‌های خود در محل اجرا و نصب پروژه نیاز دارید، وجود این اتصالات باعث می‌شود که کار با آنها آسان باشد.
به طور استاندارد، اتصالات نردبان کابل در طول 3 یا 6 متری قرار می‌گیرند و امکان اتصال آسان اتصالات را فراهم می‌کنند. به یاد داشته باشید که مقدار پیچ هایی که نیاز به نصب دارند، به وسیله‌ ارتفاع ریل نردبان تعیین می‌شود. همچنین برای پیوستن سایر انشعابات به طول نردبان کابل، می‌توان از طیف وسیعی از اتصالات استفاده کرد.
امروزه طیف وسیعی از سیستم‌های نردبان کابل برای انواع برنامه‌های کاربردی از صنایع سبک صنعتی و صنایع مدرن تا تاسیسات نفت و گاز با بارگذاری بارهای برتر و همچنین برای ارائه کامل اجزای مانور آسان با واحد‌های نگهدارنده قوی و برای نصب آسان طراحی شده اند. نردبان‌های کابل در سه سطح عملکردی آسان، متوسط و سنگین تولید می‌شوند.
نردبان‌های کابل اصولا از جنس فولاد ملایم یا گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و فیبر تقویت شده پلاستیکی نازک ساخته می‌شوند. کابل‌ها اکثرا با استفاده از رول فولاد قالبی دقیق، آلومینیوم اکسترود شده یا رول‌های جانبی طولی از فیبر ساخته می‌شوند و دارای رینگ‌های فولادی و آلومینیومی که برای کمک به اتصال کابل‌ها، در نردبان ایجاد می‌شوند، هستند.
همچنین امروزه نردبان‌های کابل فایبرگلاس نیز طراحی شده اند که در برابر شرایط سخت بسیار مقاوم هستند. نردبان‌های کابل فایبرگلاس، سبک و در برابر خوردگی مقاوم اند، مزایای نردبان‌های فایبرگلاس از نردبان‌های فولاد ضد زنگ و یا گالوانیزه بسیار بیشتر است. نردبان‌ فایبرگلاس در برنامه‌های کاربردی در سراسر جهان از جمله سیستم عامل‌های دریایی، کارخانه‌های شیمیایی، پالایشگاه‌های نفت و فلز، و تاسیسات تصفیه آب بسیار پر کاربرد است.
در طول فرآیند تولید، سوراخ‌های از پیش ایجاد شده در هر طرف ریل‌های نردبان کابل به منظور ارائه و نصب آسان و همچنین اتصال به انشعابات و اتصالات دیگر با استفاده از صفحات حلقوی پلاستیکی پوشش داده می‌شوند. همچنین قسمت‌های اتصال به زمین، برای حفظ ایمنی بیشتر به بخش فلزی ریل جوش داده می‌شوند.
سپس هر رینگ به بخش ریلی جانبی با دقت جوش داده شده و اجزای سازنده‌ نردبان به منظور ساخت سازه‌های ساختمانی همگی یکجا جمع آوری و ساخته می‌شوند. طول نردبان کابل مهرفرصنعت  نیز توسط طیف وسیعی از اتصالات، از جمله خم‌های نردبان، اجزای متقاطع، لوله‌های داخلی و خارجی در شعاع‌های مختلف و ردیف‌ها برای تغییرات عرض کابل‌کشی، تکمیل می‌شود.
اتصالات در نردبان‌های فولادی و آلومینیومی به طور معمول دارای ویژگی خود اتصال‌شونده هستند. نصب و راه اندازی اتصالات مورد نیاز برای تغییر جهت یا تغییر سطح کابل‌کشی و یا اتصال مستقیم با استفاده از نردبان کابل مهرفر صنعت به کار خود میتوانید کیفیت و تضمین ببخشید 
 
تفاوت بین نردبان کابل و سینی کابل در چیست؟ | سینی کابل کبیرنردبان کابل فلزی - TNT HEMATiنردبان کابل چیست؟ (مثال عددی از 5 گام اصلی انتخاب cable ladder)
نردبان کابل که اسم دیگرش لدر است برای سیستم کابل کشی در رایزها یا شافت های برقی رسانی داخل ساختمان به کار می رود.
در ساختمان ها و مکان های عمومی برای حفاظت از کابل های برق رسانی از سیستم نردبان کابل استفاده می کنند.این نردبان کابل امکان حفاظت و نظارت دقیق بر روند کابل کشی را به ما می دهد.نردبان کابل امکان مدیریت کم هزینه سیستم های کابلی را به ما می دهد.که می توانند علاوه بر نگهداری و حفاظت و امنیت سیم ها و کابل های برق امکان عبور دادن سیم های فراوان در یک راه مشخص را فراهم می کند.این کابل ها با سرعت فراوان نصب می شوندومقاوم هستند و می توانند کابل های بزرگ را نیز در فضاهای گسترده حفظ کنند.و بازه عمر طولانی تری نیز دارند. علت مقاوم بودن این نردبان ها جنس آن ها می باشد.که از جنس فولاد ،آلمینیوم،استیل و یا گالونیزه تولید می شوند.نردبان کابلی که در شرکت مهرفرصنعت تولید می شود از آن دسته تجهیزات می باشد که بسیار مفید وکارآمد بود وطرفداران زیادی در ساختمان سازی دارد و در اکثر پروژها از آن استفاده می شود.سینی کابل  مهرفرصنعت  با سابقه سالها حضور دراین صنعت توانسته تجربیات بسیاری کسب کند ، از این رو با ارایه بهترین قیمت نردبان کابل در بازار و همچنین کیفیت مناسب محصولات ( نردبان کابل ) توانسته تا حدی رضایت مشتریان را به جود جلب کند 
نردبان كابل به منظور سهولت و تنظيم مسير كابل و نيز تفكيک كابل ها از يكديگر در طول مسير خاص در متراژهای گوناگون دو و سه متری به دو صورت نردبان كابل گالوانيزه فابريک و نردبان كابل گالوانيزه گرم آبكاری توليد و عرضه ميگردد. در جاهايي كه كابل نياز به هواخوری و جريان هوا و خنک شدن دارد به جای سيني كابل گالوانیزه از نردبان كابل استفاده ميشود. خرید نردبان کابل گالوانیزه از شرکت مهرفرصنعت برای خرید و استعلام قیمت محصولات از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید .
 

تولید کننده انواع نردبان کابل آلومینیومی

نردبان كابل آلومینیومی به دو صورت جوشی و پیچ و مهره ای مونتاژ مي شود و در عرض های متغير با ارتفاع گوناگون توليد ميشود در جايي كه كابل ها بايد از يكديگر تفكيک شوند بايد نردبان كابل با ريل بست چنگالی مونتاژ شود تا بتوان كابل ها را از هم جدا كرد اما جايي كه نيازی به جداسازی نيست و كابل ها به صورت فله روی هم و با بست كمربندی بسته ميشوند نياز به ريل چنگالي نخواهد بود.

قطعات سینی کابل - پترو صنعت آنارام

نردبان کابل چیست ؟

در محيط هايی كه مسير كابل دارای دما و حرارت زياد مي باشد كابل احتياج به خنك شدن دارد از نردبان كابل گالوانيزه استفاده ميشود. كه هم داراي مقاومت بالايی مي باشد و هم قابليت عبور هوا را دارد كه موجب گرم شدن و آتش گرفتن كابل نمي شود نردبان كابل از لحاظ توليد مدت زمان بيشتری براي ساخت زمان مي برد اما ورق كمتری مصرف ميشود لذا حدود قيمت كمتری دارد. نردبان كابل به دو صورت گرم و سرد توليد ميشود و در دو سايز دو متری و سه متری عرضه ميگردد. نردبان كابل در عرض های مختلف از قبيل نردبان كابل عرض ٢٠ سانتيمتر نردبان كابل عرض ٣٠ سانتيمتر نردبان كابل عرض ٤٠ سانتيمتر نردبان كابل عرض ٥٠ سانتيمتر نردبان كابل عرض ٦٠سانتيمتر … تا نهايت نردبان كابل عرض يک متری پله هاي نردبان كابل به دو صورت پله معمولي و پله چنگالي توليد ميشود كه پله چنگالي به منظور ساپورت كردن بست چنگالي و مهار كردن كابل و يا لوله در نردبان كابل مورد استفاده قرار ميگيرد.
نردبان کابل-سینی کابل و نردبان کابل-پترو صنعت آنارام
 
مشخصات فنی نردبان کابل برق-قیمت نردبان کابل -کاربردنردبان کابل -انواع نردبان کابل-نحوه نصب نردبان کابل مهرفرصنعت
لدر كابل و يا همان نردبان كابل (lader kable) از لحاظ مقاومت استقامت كمتري نسبت به سيني كابل دارد اما از لحاظ عبور و مرور هوا وجريان آن خيلي راهكار ساده اي براي خنک شدن كابل و سد راه محكمي براي جلوگيري از آتش سوزی ميباشد.این محصول در سایز های متنوعی و با توجه به سفارش مشتری ساخته میشود.پله های موجود در نردبان کابل معمولاً با حفظ فاصله های ۲۵ سانتیمتری نسبت به یکدیگر ساخته میشوند اما به درخواست مشتری این فواصل قابل تغییر هستند ،شاخه های نردبان کابل به صورت ۲ متری ساخته میشوند ، در صورتی که سینی کابل پارسیان این محصولات را به صورت سفارشی تولید میکند امکان این نیز وجود دارد که شاخه ها با ساز 3 متری نیز تولید شود.

سینی کابل چیست - سینی کابل یگانه صنعت

طریقه مونتاژ نردبان کابل گالوانیزه گرم

نردبان كابل به دو صورت جوشی و پيچ و مهره اي مونتاژ ميگردد:
انواع نردبان کابل -نحوه نصب نردبان کابل
نردبان كابل جوشی
نردبان كابل پيچ و مهره ای بعد از توليد با پيچ و مهره مونتاژ ميگردد.
نردبان كابل پيچ و مهره ای پس از توليد ستون و پله بوسيله پيچ ومهره به يكديگر متصل و مونتاژ ميشود اما نردبان كابل جوشي كه مورد نظر ماست پس ازتوليد پله نردبان و ستون به بوسيله جوش co2 به هم جوش داده ميشود دراين روش ممكن است نردبان ازلحاظ ظاهري زياد شكيل نباشد ولي از لحاظ مقاومت و كيفيت خيلي بالاتر از نردبان كابل پيچ و مهره اي ميباشد لذا پيشنهاد ما حدالمقدور استفاده از نردبان كابل جوش شده ميباشد اگرچه توليد اين نوع نردبان كابل زحمت بيشتري براي ما دارد.