بست فاضلاب

بست لوله فاضلاب هر آنچه لازم است بدانید 

لوله پلیکا و انواع آن

بست فاضلاب دستگاه تصفیه آب مهرفرصنعت

بست فاضلاب دستگاه تصفیه آب یکی از تجهیزات تاسیساتی و مهندسی مهرفرصنعت است که می تواند در افزایش راندمان تاثیر بسزایی داشته باشد. استفاده از این بست در دستگاه هایی که از سیستم فیلتراسیون استفاده می کنند، اهمیت زیادی دارد. به این دلیل که آب دور ریز ندارند و می توانند در دستگاه هایی که به صورت اسمز معکوس عمل می کنند، موثر واقع شوند. اما در چه زمان هایی می توان از این بست استفاده کرد؟ همه ما این تجربه را داشته ایم که در هنگام تعویض قطعه ای مانند واشر به پساب برخوردیم، در این زمان بست فاضلاب دستگاه تصفیه آب می تواند کمک زیادی  به ما کرده و بروز مشکلاتی همچون:
انسداد خروجی فاضلاب
در رفتن شلنگ پساب
را کاهش دهد.برای همین اهمیت بسیار بالایی دارد که از بست های فاضلاب با کیفیت در ساختمان های خود استفاده کنید  این بست به صورت دو تکه طراحی می شود و زمانی که هر دو تکه در کنار مجاورت هم  قرار بگیرند یک محیط دایره ای شکل را ایجاد خواهند کرد. از این رو می توانند مانند یک کمربند دور لوله قرار بگیرند و با استفاده از پیچ و مهره های مخصوص به یکدیگر متصل می شوند. یک تکه از این بست دارای سوراخ و شیاری مخصوص است که می توان شلنگ خانگی را از درون آن عبور داد و همچنین در قسمت بدنه این محصول برای اتصال از یک شلنگ تعبیه شده استفاده می شود که به صورت مهره ای و فیتینگی می باشد.
.جهت آشنایی بادیگر محصولات و مشاوره با شماره تماس موجود درسایت با کارشناسان مهرفرصنعت تماس بگیرید.
انواع بست لوله پلیکا
بست لوله های فاضلاب
فروش بست لوله فلزی
انواع بست لوله برق
بست لوله آب
بست سقفی لوله 
بست لوله  مهرفرصنعت برای صنایع مختلف استفاده میشود. از این بست ها می توان در صنایع تاسیساتی، پتروشیمی و برای انواع لوله های آب و گاز و … استفاده کرد. آنها از متریال های مختلفی از پلاستیک تا مس، انواع فولاد، برنج و کروم ساخته می شوند و بعضی از آنها همراه با عایق EPDM و پلی اورتان و… جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی بست به لوله تولید می شود. شیوه های مختلفی برای  نصب بست ها (یک پیچ ، دوپیچ ، سه پیچ و…) در دسترس
است
اهمیت بست فاضلاب باکیفیت در ساختمان ها

بست پايه دار روكش دار - فروشگاه پترو پلاس

بست لوله به سادگی با محاصره طول لوله یا کابل کار می کنند در حالی که به دیوارها یا سقف یا ساپورت متصل شده و به این ترتیب باعث نگه داشتن کابل یا لوله به صورت محکم در جای خود می شوند. توجه داشته باشید که در بعضی مدل ها فراهم کردن مکانی کوچک برای حرکت چه از نظر گرمایی چه مکانیکی یا … مفید است.بست لوله به عنوان تجهیزات نگهدارنده لوله در بسیاری از انواع مختلف از سیستم تک انکره ساده تا سیستم های بسیار پیچیده با قابلیت جابجایی ویا تحمل بارهای خیلی سنگین، تولید میشود. جهت اطمینان از نصب لوله ها به صورت یک پارچه ضروری است که بست لوله مناسب جهت مهاربندی انتخاب گردد. شکست بست لوله ها می تواند باعث ایجاد آسیب قابل توجه و
    .گران قیمت در ساختمان شود، بنابراین مهم است که به صورت صحیح و دقیق انجام شود

بست لوله پوش فیت با روکش پی وی وی سی 

برای ثابت نگه داشتن یا مهار کردن لوله های عمودی بالارونده در محل خود آنها را با استفاده از پیچ و رولپلاک و بست دوطرفه مطابق با شک و با رعایت لازم بست ها از یکدیگر روی دیوار نصب می کنند.در نصب لوله های قائم از دو نوع است یعنی ثابت و غیر ثابت استفاده می شود
پس از اتصال لوله ها فرعی و افقی در زیر سقف یا داخل سقف کاذب و لوله های اصلی برای مهار کردن آنها و رعایت شیب مناسب لوله ها را با بست های دنباله دار به پل های فلزی تیر آهن یا نبشی هایی که از قبل تعبیه شده به وسیله دستگاه جوش جوش می دهند.
بست لوله پوش فیت
در سیستم پوش فیت وجود سوکت در لوله ها و اتصالات عملا نیاز به موفه را که در واقع نوعی اتصال برای فراهم ساختن امکان حرکت لوله هاست از بین برده و تمامی لوله ها می توانند به خوبی و با حفظ حالت آب بندی خود تاثیر تغییرات طولی ناشی از نوسانات دما را خنثی سازند.برای آنکه لوله ها قادر باشند که در داخل سوکت ها حرکت کنند باید سوکت ها کاملا در محل خود ثابت نگه داشته شده و لوله های واقع در بین آنها با استفاده از بست های غیر ثابت به ستون ساختمان وصل شوند.بست های غیر ثابت در عین حال که لوله ها را در امتداد تعیین شده نگه می دارند مانع حرکت لوله ها در داخل سوکت ها نمی شوند.
به طور کلی در مورد لوله های افقی واقع در زیر سقف ها  ضمن رعایت شیب کافی ضروری است که علاوه بر ثابت نگه داشتن تمامی سوکت های متصل به لوله ازبست های غیر ثابت هم در فواصل آنها استفاده شود فاصله مناسب بین بست ها در این شرایط حدود ۱۰ برابر قطر اسمی لوله ذیربط است. توجه شود که در محل تمامی انشعاب ها باید از بست های ثابت استفاده شود.
بست ها ساپورت ها و کلیه وسایلی که برای نگه داشتن اجزای سیستم در موقعیت های تعیین شده از آنها استفاده می شود باید از استحکام و قدرت کافی برخوردار باشند. به طور کلی با توجه به شیب ، فاصله ی لوله ها تا سطوح ساختمانی بهتر است که در کمترین حد ممکن باشد زیرا که این امر به ثبات بیشتر سیستم کمک می‌کند .
مجموعه بست های جدید با ویژگی ها و برتری های زیر عرضه می شود
ساخته شده از ورق گالوانیزه  مقاوم به خوردگی و زنگ زدگی
: دارای پوشش ویژه با امکانات زیر 
گیرش بسیار قوی و استوار نگه داشتن اجزای سیستم
جلوگیری از انتقال صدا به دیواره های ساختمان
کاستن از ارتعاشات
افزایش پایداری سیستم
طراحی در انواع سقفی و دیواری و تسهیل در امر اجرا
سهولت در عملیات جوشکاری در انواع سقفی به دلیل وجود پایه های جوش
سرعت و سهولت در کار بستن پیچ ها  به دلیل ثابت بودن مهره ها بر روی بدنه بست
تطابق و پذیری با انواع لوله و اتصالات فاضلابی استاندارد
 
 

انواع بست لوله فاضلاب 

بست لوله
بست لوله استاندارد :
بست لوله با استفاده از دو پیچ ، هر پیچ یک طرف لوله، لوله را ثابت نگه میدارند. با توجه به نیاز و ضوابط پروژه، می توان آنها را با عایق و یا بدون عایق استفاده کرد.
بست لوله ساده :

Split Bands , U Bolts , Saddle Clamps
این مدل از انواع بست لوله هیچ پوشش داخلی ندارند، بنابراین بهتر است در جایی که هیچ متغیری اضافی مانند درجه حرارت یا عایق صدا در نظر گرفته نمی شود، استفاده می گردد.
 
بست لوله با ظرفیت بارهای سنگین (heavy duty pipe clamps):
این مدل از انواع بست لوله با کارآیی بالا هستند، بنابراین برای مواردی که در آن نیاز به تحمل بارهای سنگین می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.
بست های لوله  قابلیت نصب هم در فضاهای باز و هم در فضاهای سرپوشیده را دارند و در دو مدل با عایق حرارتی برودتی الاستومری و بدون عایق ارائه می شوند. آنها دارای ویژگی های مدرن هستند که موجب نصب راحت تر نسبت به بست های معمولی میگردد.

بست لوله پلاستیکی :
انواع بست لوله پلاستیکی جهت مهار بندی لوله های پلاستیکی و لوله های آب مصرفی از جنس مس استفاده می گردد. آنها برای تحمل بارهای سبک و لوله های کوچک مناسب هستند. آنها همچنین برای مواقعی که نیاز به اجرای تعداد زیادی از بست ها در مدت زمان کم مورد نیاز است، عالی هستند.

:نحوه کار با بست لوله چگونه است 

اینکه بست های لوله دقیقا چگونه کار می کنند به کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد. بست های لوله  و کلیپس های لوله در اندازه ها و قطرهای مختلف موجود هستند.در اغلب موارد، بست لوله با در بر گرفتن دور تا دور لوله و مهار لوله زیر سقف لوله را آویزان نگه می دارد. آنها به سادگی لوله را در جای خود ثابت نگه میدارند. از آنجا که انواع مختلفی از بست های لوله وجود دارد، تفاوت هایی نیز در نحوه عملکرد آنها مشاهده میگردد.
Standard pipe clamps :
انواع بست لوله با استفاده از دو پیچ ، هر پیچ یک طرف لوله، لوله را ثابت نگه میدارند. نسخه های پیشرفته تر از بست های استاندارد با استفاده از یک پیچ برای اجرای سریع تر و یا با استفاده از دو پیچ که دارای ویژگی های اضافی مانند واشر ضد زنگ و مهره قفل کن می باشند، ارائه میگردند.
Saddle pipe clamps :
این بست ها نیمه بالایی لوله را در بر گرفته و نیمه دیگر لوله روی سطح زمین قرار میگیرد.
Plastic pipe clamps :
بست های پلاستیکی می توانند به شیوه های مختلف کار کنند.آنها معمولا به دیوار با پیچ یا رول پلاگ وصل می شوند و لوله به سادگی با فشار درون بست قرار میگیرد و برای اجرای سریع و ایمن بکار می روند.
Pipe hangers  یا U bolts  :
این نوع از بست لوله به صورت یک نشیمن نیمه زیرین لوله را در بر گرفته و به صورت استاتیکی لوله را مهار میکنند. از این نوع بست ها هم به صورت آویز و هم به صورت زمینی میتوان استفاده کرد.
 


بست لوله فاضلاب انواع مختلفی در ساخت و ساز ها داردوپرکاربردترین آن بست های فاضلاب روکش دار می باشد.که در ادامه به آن می پردازیم :
  1. سقفی :این بست ها به صورت افقی در ساختمان ها لوله های فاضلاب را حفظ می کنند.
  2. دیواری:بست های دیواری در لوله های رایزری ساختمان ها استفاده می شود . برعکس بست های سقفی به صورت عمودی نگهداری میشود.وهمچنین به دوصورت ثابت و راهنما از این بست ها استفاده می شود ودر حالت راهنما برای انقباض وانبساط راحت لوله پیچ های بست کاملان سفت نمی شود
بست های لوله های فاضلاب همچین روکش های متنوعی دارند.
  1. بست های فلزی :لوله های فاضلاب ساختمانی اغلب از جنس پلیمر است . بست تمام فلز به دلایل زیر مناسب نیست ،با سفت شدن بست تنش فشاری در قسمت عمودی لوله وارد میشود و لوله را از بین میبرد و ممکن است به علت وزن لوله و تنش درون آن دیواره ی لوله دچار آسیب شود.انبساط و انقباض درون لوله سبب آسیب فلزی به لوله می شود.
  2. بست فلزی با روکش پلاستیکی جزء کارآمدترین نوع بست می باشد:برای رفع مشکل آسیب رساندن بست های فلزی به لوله های پلیمریاز تسمه لاستیکی اکسترود شده شیار دار به طور مجزا روی دیواره بست ساخته می شود. همچنین بست های فاضلاب دوپایه روکش دار مهرفرصنعت به خاطر روکش هایی که دارد مقوم در برابر آسیب دیدگی به هر علت می باشد.و با خیال راحت مس توانید با استفاده از بست های دوپایه روکش دار مهرفرصنعت ساختمان های خود را ایمن سازی کنید.


بست لوله چیست
 
بست های  لوله که اغلب “کلیپس ها یا گیره های لوله”  و گاهی اوقات “بست های زینی”  نامیده می شوند ، اتصالات نسبتا ساده ای هستند که به طور گسترده در بسیاری از تنظیمات مربوط به نصب و راه اندازی مورد استفاده قرار می گیرند.
آنها یکی از انواع مختلف سیستم های حفاظتی از لوله ها می باشند که به طور متداول در لوله کشی خانه ها ، گرمایش و کار الکتریکی یافت می شوند.
بست های لوله ، براکت های دایره ای یا نیم دایره ای هستند که گاهی اوقات شامل یک “بست فنری”  می باشند که هنگام انتخاب درست ، اطراف کانال ، کابل یا لوله نصب می شوند.
سپس بست به هر دیواره یا سطحی که لوله در امتداد آن در حال اجرا می باشد ، ( یا به طور مستقیم یا از طریق یک براکت آویزان) پیچ و مهره می شود.
به این ترتیب لوله به طور محکم در محیط نگه داشته شده و در سرتاسر طول اجرای آن پشتیبانی می شود و به این ترتیب یک راه حل نصب بدون دردسر و قابل اطمینان را تضمین می کند.
به هر تعداد زمینه یا طرح که بخواهید متصل شوید ، پشتیبانی و نگهداری از لوله ها ، کابل ها در امتداد دیوار ها و زیر لبه ها نباید مشکلی با پیدا کردن اندازه و سبک مناسب بست های لوله داشته باشید.
بایگانی‌های مقالات سیستم ساپورت تأسیسات - لینکران
 
 
بست های لوله چگونه کار می کنند ؟
 
اینکه بست های لوله دقیقا چگونه کار می کنند به کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد.
بست ها و کلیپس های لوله در طیف وسیعی از اندازه ها و قطرها هستند.
آنها از متریال های مختلفی از پلاستیک تا مس  ، استینلس استیل  ، برنج  و کروم  ساخته می شوند و در شمار مختلفی از براکتینگ  و شیوه های نصب ( “یک پیچ”  ، “دوپیچ”  ، “سه پیچ”  ، bolt-down و clip-in و … ) در دسترس هستند.
آنها به سادگی با محاصره طول لوله یا کابل کار می کنند در حالی که به دیواره ها یا ساختارهایی متصل شده و به این ترتیب باعث نگه داشتن کابل به صورت محکم در جای خود می شوند.
بست های لوله معمولا بسته به اینکه چگونه بخواهید لوله را در جای خود محکم کنید در دو پیکربندی gripping و non-gripping وجود دارند.
توجه داشته باشید که در بعضی کاربردها فراهم کردن مکانی کوچک برای حرکت چه از نظر گرمایی چه مکانیکی یا …مفید است.
معمولا بهترین انتخاب بست لوله برای کار به تعداد انگشت شماری از سوالات کلیدی بستگی دارد. مهم ترین آنها عبارتند از :
 
اینکه چگونه و در کجا نصب می شوند ؟
چه قطر و فضایی برای دستیابی به حمایت مناسب در طول اجرای کامل مورد نیاز است ؟
 
بست های لوله در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرند ؟
 
بست های لوله در تمام انواع لوازم خانگی ، صنعتی و تنظیمات در فضای بیرونی یافت می شوند.
آنها به عنوان یک روش کارآمد و منظم برای نگه داری ، امنیت و هدایت لوله یا کانال برای طیف وسیعی از اهداف لوله کشی ، گرمایش و الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند.
بست های لوله در طیف وسیعی از متریال ها و سبک ها از پنهان کردن کابل های نازک تا حمایت از سیستم های دفع فاضلاب سنگین به فروش می رسند تا برای مشاغل مناسب گردند.

 
انواع بست لوله
 
  بستهای بدون پایه ( خم آهنی و پایه اتیلن با رنگ کوره ای )
 بستهای پایه دار در تمامی سایزها
 بستهای فاضلاب پایه دار و بدون پایه با روکشهای عایق لاستیکی
 بستهای پایه دار و بدون پایه گالوانیزه و استیل ( با روکش و بدون روکش )
بست های علمک گاز ( مخصوص علمک های شرکت ملی گاز ایران )
بست های آویز T  با تسمه ثابت با روکش و بدون روکش
 بست های آویز رگلاژدار با پایه قابل تنظیم با روکشدار و بی روکش
بست لوله چدن با پایه تسمه ای ثابت با آبکاری زرد (سیانوری)
 بست های کلمپ دوتکه به جنس گالوانیزه و استیل با ضخامت های مختلف
بست های اسپید – زرد
 بستهای یکطرفه در ضخامت های مختلف
بستهای کرپی – یوبولت – با میلگردهای آهنی و گالوانیزه
 بست های کلاچ – رابط لوله های فاضلاب چدن
بست ویکتولیک – VICTAULIC
 کلیه خم آهنی بستهای دو طرف و یکطرفه و کرپی با روکش لاستیکی عایق و آبکاری شده
بست های خارجی با روکش و بدون روکش و کیفت بالا در سایزهای مختلف
 
بست های لوله برای لوله کشی
 
بست های لوله به منظور لوله کشی متداول ترین انواع بست های مورد استفاده در خانه و فضاهای کاری به منظور نگهداری قطرهای مختلف خط لوله به صورت منظم و ایمن در مکان هستند.
 
بست های لوله برای زهکشی
 
این بست ها که گاهی اوقات بست های غلافی یا براکت ها نامیده می شوند می توانند شامل اتصالاتی برای تامین کانال فاضلاب به عنوان بخشی از یک لوله کشی داخلی و سیستم زهکشی و همچنین مجموعه کانال های جمع آوری آب باران باشند.
درست مانند برنامه های مربوط به لوله کشی ، انتخاب درست این بست ها برای مشاغل مستلزم دانستن دقیق قطر و شکل بستی است که شما برای نگه داشتن محکم لوله کاری در مکان نیاز دارید.
بست فاضلاب
بست های لوله برای چوب
 
 
به طور کلی بست لوله برای چوب به یک نوع گیره پلاستیکی گسترده ، ساده و کاملا قابل تنظیم اشاره دارد که اغلب برای نگهداری چندین تخته با هم برای رسیدن به پیوستگی قوی تر در لبه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
با این حال بست های لوله برای کاربرد چوب بر اساس اصول کار دیگر بست های لوله عمل می کنند.
بنابراین برای مناسب بودن بست در اطراف لوله، قطر ، سبک و متریال بست ها را باید به درستی انتخاب کنید.
در غیر این صورت قادر نخواهید بود که اتصالات را در مکان مورد نظر محکم کنید.
 
چه نوع متریالی از بست های لوله برای چه کارهایی مناسب تر است ؟
 
تقریبا به همان تعداد متریال مختلف مورد استفاده برای بست های لوله ، قطرها و سیستم های نصب مختلف برای آنها وجود دارد.
در زیر می توانید تعدادی از متداول ترین متریال های مورد استفاده را ببینید و نمونه هایی از اینکه چه نوع برای چه کاربردی مناسب تر است آورده شده است.
 
بست های لوله از جنس استینلس استیل برای چه کاربردی مناسب ترند؟
 
 
بست های لوله از جنس استینلس استیل در هر شرایطی که در آن در معرض خوردگی رطوبت ، اکسیداسیون یا به طور مشابه شرایط محیطی سخت مورد استفاده قرار می گیرند ، ایده آل اند.
استحکام و مقاومت بالای بست های لوله از جنس استینلس استیل  باعث عدم تغییر رنگ و تخریب ساختاری آنها شده و در نهایت باعث می شود که به عنوان یک گزینه قابل اعتماد و طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند.
برخی عناصر می توانند باعث مسائل طولانی مدت برای بست های لوله از جنس استینلس استیل شوند ، به ویژه وقتی به مدت طولانی در معرض نمک ها و مقادیر اندک مواد معدنی قرار می گیرند.
 
بست های لوله از جنس پلاستیک برای چه کاربردی مناسب ترند ؟
 
این بست ها در بسیاری از مواردی که یک درجه انعطاف پذیری مورد نیاز است ، گزینه عالی هستند.
از جمله برای کابل کشی که ممکن است نیاز به حذف و جایگزین در زمان های مختلف داشته باشد.
در کاربردهای مختلف در فضای باز ، بست های پلاستیکی به طور گسترده ای برای مقاومت در برابر رطوبت و طیفی از دیگر ویژگی های دوام بالا مورد استفاده قرار می گیرند.
به عنوان مثال ، اکثر بست های مدرن از جنس PP/uPVC در دسترس اند که به طور گسترده به طیف وسیعی از خطرات بالقوه مانند هدایت الکتریکی ، شوک حرارتی و تغییر رنگ UV مقاوم اند.
 
بست های لوله از جنس مس برای چه کاربردی مناسب ترند ؟
بست های لوله از جنس مس بسیار شبیه لوله های مسی برای استفاده در سیستم های لوله کشی داخلی مناسب اند.
اگرچه به عنوان یک فلز چکش خوار شناخته شده ، بیشتر مس مورد استفاده در سیستم های لوله کشی نسبتا سخت است ، با آب واکنش نمی دهد و در طول سال ها استفاده گسترده در سیستم های لوله کشی خنثی باقی می ماند و غیر سمی است.
بست های لوله از جنس مس در معرض رطوبت خورده نمی شوند بنابراین برای دهه ها خوب باقی می مانند.
خواص حرارتی عالی به خصوص از لحاظ رویارویی با انبساط و انقباض مداوم که این مسئله به طول عمر آنها در سیستم های آب گرم و سرد بیشتر کمک می کند.
 
بست های لوله از جنس برنج برای چه کاربردی مناسب ترند ؟
 
بست های لوله از جنس برنج هنگامی استفاده می شوند که یک عنصر تزئینی مورد نیاز است و همین طور به دلیل استحکام مانند مس در بسیاری از کاربردهای لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند.
اتصالات لوله و بست های لوله از جنس برنج مانند مس حتی بعد از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب زنگ نمی زنند و تغییر رنگ نمی دهند.
آنها به حملات ناشی از تغییر pH ، نمک ها و سایر مواد معدنی مقاوم هستند.
علاوه بر این برنج به طور مشابه دارای هدایت حرارتی خوب برای عملکرد طولانی مدت است و اقتصادی بوده و نسبت به آتش مقاوم است.
 
بست های لوله از جنس کروم برای چه کاربردی مناسب ترند ؟
 
بست های لوله از جنس کروم در بسیاری از محیط ها مشابه با استینلس استیل مورد استفاده قرار می گیرند.
مقاومت کلی آنها نسبت به خوردگی و دیگر عوامل از جمله فرسایش در اثر هوا و تخریب باعث شده که این بست ها انتخاب خوبی برای بیشتر کاربردهای داخلی و خارجی باشند.
 
چه سایز بست های لوله برای چه کاربردی مناسب ترند ؟
 
در هر برنامه استفاده از بست های لوله برای نگهداشتن کانال ها و یا کابل ها یکی از اولین تصمیمات مهم این است که بدانید از چه سایز و قطری برای کدام نوع کاربرد استفاده کنید.
این در برنامه لوله کشی در جایی که انواع خاصی از لوله ها برای کنترل و مدیریت خطوط مختلف عرضه مورد نیاز است ، مهم می باشد.
 
بست های لوله با سایز mm 22 برای چه کاربردی مناسب ترند ؟
 
به طور کلی در بسیاری از کاربردهای لوله کشی مدرن ، بست های لوله mm 22 از کانال های بالا سنج که در مدت زمان طولانی اجرا می شوند ، پشتیبانی می کنند.
جایی که لوله های نازک تر از mm 15، پیش از اینکه جریان به لوازم مورد نظر برسد ممکن است به افت فشار بسیار بالایی منجر شود. متداول ترین متریال ها شامل مس ، برنج و پلاستیک ها می باشند.
 
   شکل 1 : بست لوله با سایز mm 22
 
انواع ساپورت های لوله کشی
 
Resting: تکیه گاهی برای تحمل وزن لوله کشی
Hanger: وسیله ای جهت مطلق نگه داشتن لوله
Anchor: یک ساپورت تخت که از حرکت و دوران لوله در کلیه جهات در اثر حرارت, ارتعاش و غیره جلوگیری می کند.
Tie: ترکیبی از چند مفتول,میله وغیره جهت مقید کردن حرکت لوله کشی
Dummy Leg : یک قطعه طولی که جهت ساپورت خط به زانویی جوش داده می شود .
Giude : وسیله ای جهت جلوگیری از تغییر مکان جانبی لوله و آزاد گذاشتن آن در حرکت طولی.
Shoe : یک قطعه فلزی که به زیر لوله متصل گشته و بر روی فولاد ساپورت    قرار می گیرد.
Saddle : یک اتصال جوشی برای لوله هایی که نیاز به عایق داشته و در معرض حرکت طولی یا پیچی قرار دارند.
بست لوله فاضلاب چست و چه انواعی دارد؟ - فروشگاه پلیمر گلپایگان | گوین پلیمر
 
دیگر محصولات مهرفرصنعت 
جعبه آتشنشانی
نردبان کابل
سینی کابل 
ساپورت تاسیسات
ب
ست لوله های فاضلاب 
بست لوله دیواری
بست روکش دار لوله 
انواع بست لوله پلاستیکی