ساپورت UL.Fix یک راه حل ساده و منعطف

  • 16 مرداد , 1396
  • 970 نفر
  • کد خبر 100002
سیستم بست و ساپورت سوپرفیکس
وضعیت امروز در حال حاضر ساخت ساپورت با استفاده از نبشی، ناودانی و .... انجام می‌شود . این اقلام فلزی به طریق جوش به یکدیگر متصل و همچنین به سازه ساختمان وصل می‌گردند. عملیات ساخت ساپورت عبارت است از:
رنگ‌آمیزی
برش‌کاری
سوراخ‌کاری
و جوش کاری که عمدتا در ارتفاع انجام می‌شود، مجری سیستم را به طور جدی در شرایط غیر ایمن، و در معرض خطر قرار می‌دهد  به علاوه ، این روش، نیازمند ابزار‌های متعدد نیز می‌باشد.
اجرای ساپورت یک پیش نیاز برای شروع کل عملیات اجرایی در بخش تاسیساتی ساختمان است.
هرچه این بخش سریع‌تر - البته با کیفیت بالا - به اتمام رسد، مراحل بعدی در ساختمان سریع‌تر آغاز می‌شود، به طوری که در کاهش زمان‌بندی کل پروژه تاثیرگذار است.
به طور معمول اجرای سیستم‌های تاسیساتی در ساختمان، در حد فاصل بین عملیات دیوار چینی و نازک‌کاری قرار می‌گیرد.
بنابراین اجرای ساپورت به روش فعلی کاری پر دردسر، سخت و طولانی است و در نهایت نتیجه هم مطمئن نیست. ضمنا با توجه به جوش کاری قطعات ساپورت به یکدیگر، در صورت نیاز به تغییرات، شاید ساخت مجدد آن به مراتب راحت‌تر از دوباره کاری باشد.    
سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس به عنوان یک راه‌حل مهندسی در مقایسه با وضعیت امروز اجرای ساپورت، علاوه بر ارتقاء کیفیت، راحتی و سرعت اجرا، شرایط ایمن‌تری هم برای مجری و هم برای ساختمان فراهم می‌آورد.
وبه عنوان یک راه حل ساده، سریع و منعطف ویکی از نوآوری‌های شرکت سوپرپایپ در صنعت تاسیسات، عنوان محصول برتر سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان را از آن خود کرد. پروژه انتخاب محصول برتر در این نمایشگاه برعهده مدیریت امور نمایشگاهی اتاق تعاون مرکزی بود و کارشناسان این اتاق براساس مدارک وسوابق ارائه شده،بازدید از محصولات در نمایشگاه و مصاحبه با متخصصان هرشرکت، محصولات را ارزبابی کردند. تندیس محصول برتر در مراسم پایانی سیزدهمین نمایشگاه بین‌ا‌لمللی صنعت ساختمان، به‌وسیله وزیر صنعت، معدن و تجارت به مدیرعامل سوپرپایپ اینترناشنال اهدا شد. سیستم بست و ساپورت سوپرفیکس که از آن به عنوان راه حل متفاوت و هوشمندانه سوپرپایپ برای نصب تاسیسات نام‌برده می‌شود، درسال گذشته رتبه نخست دومین جشنواره بین‌المللی تحقیق و توسعه ایران را نیزبه‌دست آورده بود. یادآور می‌شود که سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان به مدت چهار روز از 12 تا 15 تیرماه 1392 و با حضور 852 شرکت داخلی و 100 شرکت خارجی در فضایی به مساحت 50 هزار متر مربع، آخرین دستاوردهای صنعت ساختمان را به نمایش گذاشت و سالن اختصاصی سوپرپایپ نیز مانند هر سال میزبان هزاران بازدید کننده‌ای بود که از نزدیک با محصولات و سیستم های نوین صنعت تاسیسات سوپرپایپ آشنا شدند.

سوپرفیکس راه حل هوشمندانه سوپرپایپ برای بست و ساپورت
سوپرفیکس، مجموعه‌ای از اقلام برای نصب سیستم‌های تاسیسات در تمامی ساختمان‌ها است. سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس شامل: پروفیل‌هایی در انواع تخت و U، صفحه‌های نصب، پایه‌، انواع پیچ‌‌ متری و پیچ و مهره، همراه با انواع بست‌ برای کاربرد‌های مختلف می‌باشد. مجموعه‌ی اقلام سوپرفیکس در قسمت ساپورت (‌تکیه‌گاه)‌ از جنس فولاد گالوانیزه، شکل پذیر و منعطف می‌باشد، این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که با پیچ و مهره به سادگی و بدون نیاز به عملیات جوش‌کاری، مطابق طرح مورد نظر، ساخته و نصب شده ( assemble ) و در صورت تغییر در طراحی - بر خلاف سیستم‌های فعلی- به راحتی باز (disassemble) شده و قابلیت استفاده مجدد را دارد. ساپورت یا تکیه گاه در سوپرفیکس از دو قطعه اصلی به نام سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U تشکیل شده است. سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U، با و یا بدون استفاده از دیگر اقلام این سیستم منجمله صفحه‌های نصب افقی و عمودی و همچنین پایه، می‌توانند نقش ساپورت را برای سیستم‌های تاسیساتی ایفا نمایند. سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U را می‌توان به سادگی به صورت کنسول از دیوار و یا با استفاده از پیچ‌های تمام رزوه به صورت آویز از سقف قرار داده و یا به یکدیگر متصل نمود. ساپورت سوپرفیکس نیازی به رنگ آمیزی و سوراخ‌کاری نداشته و علاوه بر شکل پذیری ساده ، سرعت بالای را در عملیات اجرایی را به ارمغان می‌آورد. با توجه به استفاده از پیچ و مهره برای ساخت و نصب ساپورت سوپرفیکس، عملیات جوش‌کاری از این سیستم حذف و یا به حداقل ممکن خواهد رسید. سوپرفیکس راه‌حلی هوشمندانه برای برطرف کردن مشکلات و معضلات سیستم کنونی است. سوپرفیکس در عین سادگی بسیار کارآمد است. این سیستم تمامی محدویت‌های فعلی در عملیات طراحی و اجرای بست و ساپورت را برطرف کرده و پاسخ‌گویی نیاز‌های یک ساختمان برای نصب تاسیسات می‌باشد.و به عنوان یک راه‌حل مهندسی در مقایسه با وضعیت امروز اجرای ساپورت، علاوه بر ارتقاء کیفیت، راحتی و سرعت اجرا، شرایط ایمن‌تری هم برای مجری و هم برای ساختمان فراهم می‌آورد.
  
کاربردهای سوپرفیکس
سوپرفیکس در تمامی ساختمان های مسکونی، اداری، صنعتی، مذهبی و. که نیاز به ساپورت و بست در بخش تاسیسات دارند قابلیت استفاده دارد.
ساپورت لوله های تاسیساتی برای مصارف شرب و خطوط لوله سیستم های گرمایش و سرمایش و همچنین سیستم لوله کشی فاضلاب در حالت های افقی و عمودی.
ساپورت لوله های تاسیساتی در دیوارهای سبک و رادیاتور با ابعاد غیرمتعارف، حوله خشک کن ها و نصب فن کوئل های سقفی و دیواری.
ساپورت سیستم های تهویه مطبوع برای نصب کانال ها، هواسازها، اسپلیت، گرما تاب و پانل های خورشیدی.
ساپورت تاسیسات برقی برای عبور سینی کابل، نصب کلید و پریز  در دیوارهای سبک و سفالی و هوچنین نصب پروژکتورها و نورپردازی، نصب تابلوی برق برای انواع رادیاتور.
ساپورت در بخش عملیات ساختمانی برای نصب در و پنجره، آویزهای سقفی برای اجرای انواع سقف کاذب، نصب جعبه کنتور آب و برق خصوصاً در تکنولوژی های نوین ساخت.
 
ویژگی های ساپورت سوپرفیکس
پوشش تمامی نیازهای یک ساختمان.
حمل و نقل ساده.
منعطف و شکل پذیر.
عدم نیاز به رنگ آمیزی.
بدون نیاز به جوشکاری.
بدون هیچ محدودیتی در طراحی و اجرای ساپورت.
پهنای مناسب.
بدون نیاز به سوراخ کاری.
 
 
سینی کابل گالوانیزه، سه راه )اتصالات سینی کابل گالوانیزه(، زانو )اتصالات سینی کابل گالوانیزه(، چهارراهاتصالات سینی کابل گالوانیزه(، پول باکس از جنس گالوانیزه، جعبه تقسیم، جعبه تقسیم سیم و کابل، داکت تاسیساتی از جنس گالوانیزه، ریل بست، فلاشینگ بام، لدر یا نردبان کابل از جنس گالوانیزه، ورق کاری - پانچ کاری و خم کاری
 
سینی کابل گالوانیزه، سه راه )اتصالات سینی کابل گالوانیزه(، زانو )اتصالات سینی کابل گالوانیزه(، چهارراهاتصالات سینی کابل گالوانیزه(، پول باکس از جنس گالوانیزه، جعبه تقسیم، جعبه تقسیم سیم و کابل، داکت تاسیساتی از جنس گالوانیزه، ریل بست، فلاشینگ بام، لدر یا نردبان کابل از جنس گالوانیزه، ورق کاری - پانچ کاری و خم کاری